zeeland I n is zeker haar vader? Einde van 't Dolfijntje nu écht aanstaande wij stnnifl. a^f nnr Deel van Beveiands wandelnetwerk herinnert aan dichter Hans Warren Vrouwen van Nu naar fruitteeltbedrijf Taizédienst in Sint Adriaanskerk Knutselmiddag bij kinderboerderij maandag 24 augustus 2009 BMBMHOM per dag voor u. hzLaar'. sasMMRUMmMMniBi door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Groenservice Zuid-Holland, dat voor het Greve- lingenschap het Grevelingenmeer en omgeving beheert, begint van daag met de ontmanteling van drij vend restaurant 't Dolfijntje. Dat ligt al een paar jaar weg te roesten in haventje West-Répart in de ok sel van de Brouwersdam bij Scha rend ij ke. Uitbater Her de Grave runde sinds 1991 het restaurant en het naastge legen Aquadome, waarin de onder waterwereld van de Grevelingen te zien was. Drie jaar geleden ont bond het Grevelingenschap, waar in gemeenten en provincies rond door Mieke van der Jagt de Grevelingen samenwerken, het contract met De Grave. Het schap wil ter plaatse extra ligplaatsen voor jachten realiseren. De Grave legde zich er niet bij neer en ging een lange, juridische strijd aan. Die verloor hij, waarna het schap de gebouwen op een vei ling voor het symbolische bedrag van honderd euro kocht. Het afbreken van de gebouwen duurt tot 20 september. Daardoor is de parkeerplaats bij het haventje in die periode beperkt en bij mo menten helemaal niet bereikbaar. De plek wordt veel bezocht door duikers, die gebruik maken van de nabijgelegen duikstek 't Koepeltje. BORSSELE - De dichter Hans War ren liet zich voor zijn mooiste ge dichten inspireren door het land schap rond zijn geboorteplaats Borssele. Zijn poëzie en wat er van het landschap over is, inspireert de Stichting Landschapsbeheer Zee land op zijn beurt tot een wandel route. Die moet onderdeel worden van de tweede fase van een wandelnet werk voor de Zak van Zuid-Beve land, dat moet aansluiten bij het Walcherse netwerk. Behalve wat het landschap zelf aan rijke natuur en cultuur te bieden heeft, worden thema's aangepakt als grenslinden, drinkputten en ker ken. Maar er komt ook een thema poëzie en het ligt voor de hand dat de Borsselaar Hans Warren daarin een gewichtige plaats krijgt. Het plan is inmiddels klaar en de gemeente Borsele heeft toestem ming gegeven om speciaal meubi lair in het landschap te plaatsen. De route gaat langs gebouwen in Borssele waarmee Warren een rela tie had: het oude gemeentehuis en zijn woning aan de Weststraat. Ver volgens voert de route langs de plek waar zijn geboortehuis op de dijk stond. Daar en op andere plek ken komen in totaal vijf stalen pla ten met gedichten van Warren. Stichting Landschapsbeheer Zee land hoopt de route voor volgende zomer klaar te hebben. Het groot ste deel van het netwerk wordt be taald door de provincie. NIEUWERKERK De afdeling Duiveland van de NBvP Vrouwen van Nu organiseert een uitstapje naar het fruitteeltbe drijf Van Buiten Uit in Wolphaarts- dijk. Dat vindt donderdag plaats. De gasten krijgen een rondleiding en kunnen een expositie bekijken. Er is ook nog tijd om op het terras te zitten. Wie mee wil, dient zich om 13.0^. uur te melden bij het dorpshuis in Nieuwerkerk. DREISCHOR Het koor van de Sint Adriaanskerk op de Ring in Dreischor is vrijdag avond het toneel van een Taizé dienst. Taizé is een oecumenische gemeen schap in Frankrijk. De diensten gaan uit van eenvoud: liederen, schriftlezing, gebed en stille medi tatie. De dienst in Dreischor begint om' 21.00 uur. ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierikzee houdt woensdag een knutselmiddag. Kinderen kunnen aan de slag met het maken van vliegtuigjes, versie ren van een pen en tekenen van„ een puzzel. De middag begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Opgeven is niet nodig. Q www.de-punt.nl wwwsagsaaawBHBagMwawMw— Meest gelezen 1 Drukte op laatste Havendag 2 Voorman boos op gemeente 3 Einde van t Dolfijntje aanstaande STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/Schouwen-Duivetand Wachten op een kans om mee te varen op een mosselkotter. foto's Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25