Zeeland PZCI Vissers boos over beperking mzi's Kerk SCHOUWEN-DUIVELAND 10 en 11 13 Producentenorganisatie Mosselcultuur roept gemeenteraad op college te overrulen Drukte op de Crevelingen Motor gestolen van Mosselboomgaard Vrouw (73) jaagt insluipers huis uit Boot met jongens door duwbak overvaren almanak Maandag 24 augustus 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Organisatie niet rouwig om iets minder bezoekers Havendagen Oude veerboot Beatrix nog te herkennen in de Tremestieri door Martijn de Koning Z1ERIKZEE - De Producentenorgani satie Mosselcultuur roept de ge meenteraad van Schouwen-Duive- land op akkoord te gaan met de verruiming van de proef met mzi's in de Noordzee bij Renesse. De raad zou daarmee het college van burgemeester en wethouders moe ten terugfluiten. Die wees uitbrei ding van het oppervlakte aan mzi's onlangs af. Er ligt ter plekke nu twaalf hectare aan mzi's in zee. Minister Verburg van Visserij wil, als proefj uitbrei den tot 6o hectare. Het college ziet dat niet zitten: het zou de toeris tische sector schade toebrengen. Dat is extra pijnlijk voor de minis ter en de mosselvissers aangezien in de Voordelta, die specifiek aan gewezen is om mzi's te herbergen, geen andere geschikte plekken zijn voor het plaatsen van mzi's. Acht andere onderzochte plaatsen ble ken ongeschikt door stroming of golfslag. „Het antwoord van het college is hard aangekomen", schrijft secretaris Hans van Gees- bergen van de producentenorgani satie aan de gemeenteraad. „In het bijzonder bij de mosselkwekers in Zierikzee en Bruinisse." Van Geesbergen wijst erop dat de gemeenteraad vorig jaar, ten tijde van de 'oorlog' tussen njosselvis- sers en natuurorganisaties, nog een motie aannam waarin ze de minister vroeg de mosselvissers te helpen. Dat is precies wat Verburg nu doet, geeft Van Geesbergen aan. De Producentenorganisatie stelt een compromis voor: nu uit breiding tot 25 tot 30 hectare, en dan in 2013 kijken of verdere schaalvergroting mogelijk is. Jan Schot van de Zierikzeese visse rijvereniging Helpt Elkander ging zaterdag tijdens de viering van de Havendagen ook in op de kwestie. Hij noemde het besluit van het col lege 'beschamend'. Schot vindt het extra wrang dat het college de vis sers juist in de Voordelta geen extra kans geeft. Daar is de visserij toch al flink aan banden gelegd, doordat de Voordelta is aangewe zen als compensatiegebied voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte en de milieu-eisen daardoor erg hoog zijn, meent Schot. „En de ge meente Schouwen-Duiveland heeft miljoenen gekregen in ruil voor niet procederen tegen de Maasvlakte. Bij mijn weten zijn die bijna allemaal naar de recreatie sector gegaan." De gemeenteraad praat komende maand over de kwestie. ZIERIKZEE Een motorrijder die zaterdag zijn voertuig op de Mosselboomgaard in Zierikzee had gestald, kon die bij terugkomst niet meer terugvin den. De motor bleek ergens tussen 18.00 uur en 0.30 uur te zijn gesto len. Het gaat om een zwarte Honda met het kenteken MGNZ49. De mo tor heeft rode vlakken op de tank en is voorzien van twee lederen zij tassen. VLISSINGEN Een 73-jarige vrouw heeft vrijdag avond drie insluipers uit haar wo ning aan de Vlissingse boulevard verjaagd. De vrouw trof rond half elf drie jongens aan in haar wo ning. Toen de bewoonster niet terug deinsde, namen de jongens de be nen en ontsnapten via een dakje aan de achterkant van de woning. Daar zag de vrouw nog twee ande re jongens die vermoedellijk ook bij het groepje hoorden. WEMELDINGE Vier jongens in een kleine vissloep zijn zaterdagmiddag op de Ooster- schelde ter hoogte van Wemeldin- ge overvaren door een duwbak. De jongens raakten te water, hun boot en spullen zonken meteen. De drenkelingen werden opgepikt door een passerend zeiljacht en ver volgens door de redders van de KNRM Neeltje Jans naar de wal ver voerd. Eén jongen is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zij is al vele jaren koster-vrijwillig ster bij een mooie oude dorpskerk. Hij is begrafenisondernemer. „Mug ik even in de kerk kijken voor een uit vaart van overmorgen?", vroeg hij aan de vrouw. Dat kijken kost een uurtje, maar dat vindt ze niet erg. Het levert de dorpskerk toch mooi 200 euro op voor de kas onderhoud. Het zou een uitvaart worden die geen kerkdienst is. De familie wil na de plechtigheid graag nog een brood- Tip1 redactie@pzc.nl je nuttigen. „U kunt daarvoor ons verenigingszaaltje erbij huren", stel de de koster voor. Nee, dat vond de ondernemer geen mooi zaaltje. „Kan het niet hier in de kerk?" De vrijwil ligster wilde gastvrij zijn en stemde toe, wetend dat het enkele extra uren én stoelen sjouwen zou betekenen. „Eén klein vraagje nog", zei de onder nemer. „De overledene had een hekel aan het geloof; kan dat kruis daar niet even worden weggehaald?" muvesmmmmmmmmmsimmmmmmmmmmmimmmm BROUWERSDAM - Precies genoeg wind was er afgelopen weekeinde om het volledige pro gramma van de zesde editie The Mission af te kunnen werken. Het surfspektakel bij Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam op de Grevelingen kende 256 deelnemers, die het in verschillen de categorieën tegen elkaar opnamen. Onder hen zo'n 50 buitenlanders. Dankzij het motto 'deelnemen is belangrijker dan winnen' doen jaarlijks zoveel surfers mee aan The Mission, dat het evenement is uitge groeid tot één van de grootste surfmeetings van West-Europa. Naast de rode draad, de wedstrijden, was er beide dagen tijd voor een spectaculair tussen doortje. In een battle of the giants namen en kele van de beste freestylesurfers ter wereld het tegen elkaar op in demonstratieshows. Ook kon er nieuw materiaal worden getest. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23