boven het Scheldeterrein zeeland I n Demonstranten maken agressieve jongeren in de nacht er vrolijke boel van Agenten hebben handen vol aan Automobilist rijdt sloot in Boot met jongens door duwbak overvaren Vrouw (73) jaagt insluipers huis uit maandag 24 augustus 2009 Wy staan- 2-4- u-u.r per dag voor n teLaar! Alles op maat: net als uw offerte! De capsules liggen in principe nog maar een dikke maand op het Vlissingse Scheldeterrein. foto Lex de Meester door Martijn de Koning zierikzee - Een vrolijke actie met een serieuze ondertoon. Daar loopt het protest van met name duikers tegen het gebruik van staal- slakken in de Oosterschelde gister middag op uit. De pakweg hon derd demonstranten gaan welis waar een stukje de Zeelandbrug bij Zierikzee op, maar blijven net jes aan de rand van het fietspad, zoals burgemeester Rabelink van Schouwen-Duiveland hen bevolen heeft. Duikers, natuurliefhebbers en kreeftenvissers voeren de actie om dat Rijkswaterstaat van plan blijft staalslakken te gebruiken bij het verstevigen van de vooroevers van de Oosterschelde. Volgens de demonstranten is het storten daarvan funest voor de di versiteit in het gebied en is niet af doende onderzocht wat de exacte gevolgen zijn op de lange termijn. De actievoerders hebben eind vori ge week van de burgemeester te horen gekregen dat ze niet op de rijbaan van de Zeelandbrug moch ten komen, zoals wel de bedoeling was. De actie richt zich dus niet zozeer op passanten, maar loopt eigenlijk uit op een poseermoment voor de massaal opgekomen pers. vlissingen - De politie heeft zater dagavond om 23.20 uur drie jon gens aangehouden op verdenking van openlijke geweldpleging. De drie -allemaal Vlissingcrs in leeftijd van 15, 16 en 17 jaar- stap ten in Souburg zonder te betalen in de discobus. Toen de chauffeur en een beveiligingsbeambte som meerden te betalen, maakten ze stennis. Vervolgens werden ze uit de bus gezet, vernielden daarbij een ruit en bedreigden de beveili gingsbeambte. Gealarmeerde agenten, geholpen door een politiehond, wisten de jongens in de Steengrachtstraat en de Van Doornlaan in Vlissingen op te sporen en aan te houden. Twee van hen zijn inmiddels vrij gelaten. De jongen van 17 zit nog vast. Dat bleek een veelpleger. Ook in Middelburg was het zater dagnacht raak. In de Rozenburg laan zijn rond half vier drie perso nen aangehouden. Het trio wordt verdacht van mishandeling van een 23-jarige Middelburger. De man zou even tevoren door een van de drie verdachten gehin derd zijn op het fietspad en daar door ten val zijn gekomen. Terwijl hij op de grond lag werd hij met een riem op zijn hoofd geslagen en geschopt. Uiteindelijk wist hij weg te fietsen. Het slachtoffer heeft diverse kneu zingen en een snee in het hoofd aan het nachtelijke voorval overge houden. De drie verdachten zijn 16, 18 en 21 jaar en afkomstig uit Tilburg en Vlissingen. ARNEMUIDEN Op de Doeleweg in Arnemuiden heeft zaterdag rond 16.00 uur een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. Een 18-jarige automobilist uit die plaats had zijn voertuig niet meer onder controle en ging slingeren. De auto sloeg een aantal malen over de kop en kwam tot stilstand in een sloot. De jongeman is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. WEMELDINGE Vier jongens in een kleine vissloep zijn zaterdagmiddag op de Ooster schelde ter hoogte van Wemeldin- ge overvaren door een duwbak. De jongens raakten te water, hun boot en spullen zonken meteen. De drenkelingen werden opgepikt door een passerend zeiljacht en ver volgens door de redders van de KNRM Neeltje Jans naar de wal ver voerd. Eén jongen is met de ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN Een 73-jarige vrouw heeft vrijdaga vond drie insluipers uit haar wo ning aan de Vlissingse boulevard verjaagd. De vrouw trof rond half elf drie jongens aan in haar wo ning. Toen ze de vrouw zagen na men de jongens de benen en ont snapten via een dakje aan de ach terkant van de woning. Daar zag de vrouw nog twee andere jongens die vermoedellijk ook bij het groep je hoorden. Meest gelezen 1 Rottende vinvis uit Schelde gesleept 2 Spierballen in het zand 3 Motortocht voor Molukken STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl w/gUG*, www.pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11