Elke Zeeuw moet minstens één keer van het ZNF genieten 4 6 8 11 12 15 17 19 22 23 3 zeeland nazomer festival zaterdag 22 augustus 2009 IN DEZE BIJLAGE: Henk Schoute foto Lex de Meester Hij heeft het tijdens zijn 'eerste honderd dagen' in deze provincie veel te vaak ge hoord naar zijn zin: Het Zeeland Nazo merfestival heeft een elitair imago. „Dat wil ik absoluut niet en daarom zijn er en kele radicale veranderingen", zegt de nieuwe zakelijk directeur Henk Schoute. door Ali Pankow Natuurlijk worden er voorde opening van het Zeeland Nazomerfestival 2009 met de première van het to neelstuk De Storm in de Wilhelmina- polder dinsdag 25 augustus veel gas ten uitgenodigd. En natuurlijk worden de mensen die bijdragen aan het voortbestaan van het festival zeer gastvrij ontvangen. „Maar daarnaast zal er vooral veel ruimte zijn voor het 'gewone publiek' Voor de toeschouwers die gewoon een kaartje wil len kopen. Daarom zijn er bij de premières van de andere locatievoorstellingen steeds maar een heel klein aantal genodigden enne... oesters zijn er ei genlijk ook niet meer." Zo, dan is dat maar gezegd. Henk Schoute ver heugt zich op de negende editie van het Zeeland Nazomerfestival (ZNF), het eerste onder zijn be wind als nieuwe zakelijk directeur, opvolger van Ruud van Meijel. Schoute wil al het goede van het festival graag behouden, daarnaast streeft hij naar eigen accenten in het ZNF. Daartoe behoort meer aandacht voor dansvoorstellingen en voor jeugd theater. Ook de geplande massale picknick zondag 30 augustus vanaf 12.00 uur op het Abdijplein geldt als kenmerkend 'des Schoute's'. „Ik heb het in Frankrijk meegemaakt en daarna heb ik het ook bij De Karavaan (festival in Noord-Holland) ge bruikt. Nu wil ik het in Middelburg proberen. Alle onderlinge verschillen tussen mensen vallen weg. Iedereen kan er op eigen wijze aan deelnemen. De één zal zijn halve huisraad meeslepen, de ander koopt alleen de dag vooraf nog gauw een plastic ta felkleedje. Wij zorgen voor de muziek en de tafels, de bezoekers zorgen voor de aankleding en bren gen hun eigen picknickmand mee." Schoute heeft er hoge verwachtingen van. Het Nazomerzingen onder leiding van Leoni Jansen en haar band sluit aan op de picknick. „Samen eten en samen zingen heeft ook iets religieus. Volgens mij is het dus echt een festijn voor iedereen." Een andere 'radicale verandering' ter doorbreking van het elitair imago betreft verlaging van de toe gangsprijzen en de invoering van CJP- en 6s+-kor- tingen. „Elke Zeeuw moet minstens één keer van het festival kunnen genieten", vindt Schoute. Ook het breder trekken van het festivalhart past in dat streven. Naast de grote locatievoorstellingen in de provincie was het muziek- en poëziepro gramma tot nu toe geconcentreerd op het Abdij plein in Middelburg. „Dat blijft ook het festival- hart, maar daarnaast zijn nu ook 'andere organen' van belang. Een hart alleen is-niet genoeg." Schoute doelt op kleinere toneelvoorstellingen in de Engelse kerk, op de zolder van het Zeeuws Ar chief, maar ook op de dansperformances in diver se winkeletalages, op de dagelijkse ontmoetingen in de Drukkerij aan de Markt met interviews en in leidingen en op de concerten van klassiek, jazz en pop door de stad heen door studenten van de Roosevelt Academy. Binnen zijn beleid het ZNF breed uit te dragen passen ook de masterclasses en workshops voor amateurkunstenaars onder leiding van professione le theatermakers, die ter gelegenheid van het festi val in Zeeland verblijven. Tevens zal Schoute tij dens het festival graag plaats bieden aan het over leg binnen de Economische Impuls Zeeland met als doel het creatief ondernemerschap een impuls te geven. Ook de VSCD - de club van schouw burg- en concertzaaldirecteuren - heeft Zeeland ge kozen voor een studiemiddag op woensdag 2 sep tember, als het ZNF nog volop bezig is. Middel burg is immers tien dagen lang the place to be. De Storm: Shakespeare voelt zich thuis in de polder Onder het Melkwoud: Hoe banaal en hoe goddelijk Zittend Meisje: Charley Toorop smeekt om begrip Bart Peeters: Vlaams podiumtalent opent festivalprogramma Dans: Aan de wieken valt niet te ontsnappen Ziel: Als de danser alleen voor jou danst Moscow: Berlin legt de ziel van Moskou bloot Tom Helsen: Eindeloze zoektocht naar de perfecte song Programma: alle muziek en theater van het festivalhart Overzicht: alle locatievoorstellingen Deze bijlage is een uitgave van de Provinciale Zeeuwse Courant en BN/DeStem, in samenwerking met het Zeeland Nazomerfestival Vormgeving: Kees Lammers Eindredactie: Jan van Damme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87