agenda 4 De harde wind nam de tent te grazen agenda zaterdag 22 augustus 2009 rriTWiiinnrvirrrum- <TigT*!!,ir^r:*^>'°*fnf'iriiiiMaiivi'i~*,««g^^^* inmi'1 Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 22 AUGUSTUS Goes Kaarten- en scrapdagen, workshops en demonstraties. Zeelandhallen, 10.00 uur. Axel Dienstplicht op herhaling, open dag Gen- ral Armygreen Foundation met expositie van materieel en demonstraties, Axelse Vlakte t.o. motorcrosscircuit, 11-17 uur. Renesse TiTaTovenaar Kindershow op vakantie park Schouwen, om 11 uur en 16 uur. Driewegen Kledingbeurs en rommelmarkt bij thee tuin Mary's place aan de Coudorpseweg 7, van 11.00 tot 15.00 uur Zierikzee Snuffelmarkt Woord en Daad. Onder de Beuze, 9.00-14.00 uur. Zierikzee Havendagen. Vanaf 11.00 uur: braderie, de Koninklijke Landmacht en de Red dingsbrigade met demonstraties, boeg sprietlopen en vuurwerk (23.00 uur). Li- ve-muziek tot 01.00 uur. Burgh-Haamstede Nachtmarkt, vanaf 19.00 uur. Brouwersdam The Mission, windsurfevenement. Inschrij ven vanaf 9.00 uur. Meer informatie op www.the-mission.eu Biggekerke Solexrace door dorpskern, vanaf 16 uur. Zeeuws Vlaanderen en Waasland Ambachtelijk Weekend, werk van 400 am bachtslui, en kunstenaars op 131 adres sen. www.toerismewaasland.be Kamperland Open Nederlands kampioenschap buikschuiven, informatie: 0113-371588. Middelburg Themawandeling 'de boom die bindt', met een gids van natuurvereniging IVN langs monumentale bomen in de binnen stad. Vertrek op de Markt om 14.00 uur. Wolphaartsdijk De Nicolauskerk houdt een open dag van 14.00 tot 16.00 uur Paal Saeftinghefeest vanaf 10.00 uur in het pit toreske haventje met rondvaarten, rom melmarkt en zeilwedstrijd. Om 22.00 uur opreden van Laurens (X-factor). Kamperland Wisselende 3D voorstellingen om 12.30, 14.00, 16.00 en 18.30 uur, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplaneta- rium.nl ZONDAG 23 AUGUSTUS Axel Dienstplicht op herhaling, open dag Gen- ral Armygreen Foundation met expositie van materieel en demonstraties, op Axel- se Vlakte, 11.00-17.00 uur. Brouwersdam The Mission, windsurfevenement. Inschrij ven vanaf 9.30 uur. Meer informatie op www.the-mission.eu Zeeuws Vlaanderen en Waasland Ambachtelijk Weekend, werk van 400 am bachtslui, en kunstenaars op 131 adres sen. www.toerismewaasland.be Sint-Anna ter Muiden Mudelezing: 'Een hymne voor Sint-Anna' door drs. Raphaël Rijntjes in NH kerk, om 15.00 uur. Paal Saeftinghefeest vanaf 11.00 in het pitto reske haventje met rondvaarten,brocante- markt, schieting op de liggende wip en optredens. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 12.30, 14.00, 16.00 en 18.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl PODIUM ZATERDAG 22 AUGUSTUS Renesse, Straatmuziek met Dinges Zo in het cen trum, 15.00 tot 19.00 uur. Colijnsplaat Steigerfolkmuziekfestival metDaithi rua Aidan Burke, Harmony Glen en The Druids, voor clubhuis van Watersportvere niging Noord-Beveland 15-22 uur. De Stormvloedkering in de Oosterschelde aan de kant van Westerschouwen. Veere Het ensemble Club Guy en Roni danst op werk van Duitse componist Heiner Goeb- bels. Met live muziek van Ensemble Klang in de Grote Kerk, 20.00 uur. Goes Het duo Campana Nova, bestaande uit Ed dy Marien en oud-leerling Thomas Lee verzorgt een beiaarddconcert in de Gro te- of Maria Magdalena Kerk, 15.00 uur. Zomergasten door Cijs Kamphuis PASPOORT: Naam: René Sasalts, Johan Huis man, Nel en Guus Boerwinkel Woonplaats: Herselt (B), Putten, Malden. Het is gezellig, zo 's mor gens op camping Leeu- wendamme in Seroosker- ke op Walcheren. De gasten zijn door Ina Tavenier, de vrouw des huizes, bij elkaar geroepen. Ze komt met koffie en cake aanlopen. Het gesprek gaat in eerste instantie over de harde wind die de party tent van René te grazen heeft ge nomen. Het geraamte van het ge vaarte staat hierdoor nu 'naakt' over zijn tuintafel heen. De goed lachse Belg vindt het niet erg. Hij staat al ruim dertig jaar op de cam ping van de familie Tavenier en heeft de natuur al wel eens hefti ger meegemaakt tijdens zijn vakan ties. Water in de tent, hoosbuien. Maar ook strak blauwe luchten en veel zon. Ook Guus Boerwinkel gaat al z'n hele leven op vakantie naar Zee land. Sinds een paar jaar doet hij met zijn vrouw Nel en hun kinde ren altijd een weekje Zeeland. Naar eigen zeggen hebben ze deze zomer voor het eerst echt lekker weer. Hierdoor hebben ze de slechtweer- activiteiten links laten liggen. Ze hebben met hun kinderen en kleinkinderen het strand veelvul dig bezocht. Een groot voordeel van vakantie in Zeeland, vindt Guus. „Ie hebt op Walcheren alles. Als het minder weer is, ga je ge woon naar Middelburg of Veere. En is het stralend, dan kan je naar het strand." Johan Huisman is naar Seroosker- ke gekomen ora uit te rusten. Vol gende week gaat hij met vrienden mountainbiken in Limburg. Een paar dagen alleen met de cara van weg en alvast wat kilometers maken doet volgens hem wonde ren. Het is zijn eerste vakantie op Leeuwendamme en zijn tweede keer in Zeeland. „Maar de sfeer is hier echt goed. Ik kom volgend jaar hier zeker te rug." Terwijl René het hoogste woord heeft, gaat Nel nog eens met de koffie rond. „Wanneer komt de krant weer op bezoek?" vraagt René. „Dit krijgen we niet elke dag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78