op de tandem Fietstochten Onvergetelijke fiets-vaararrangementen Zee Lienen an tocht in kerkjes Korren en zeeschuimen zaterdag 22 augustus 2009 foto Mechteld Jansen De tocht leidde langs natuurgebied De Prunje, een paradijs voor vogels én paarden. foto Mechteld Jansen veel gegooid met termen als 'zee dijk' en 'inlaagdijk'. Voor iemand die de topografie van het gebied niet zo goed kent, betekent dat alle maal vrij weinig. Ik wenste dat ik een kaart had. Na een aantal mensen de weg te hebben gevraagd, komen we uit eindelijk in het haventje van Burghsluis. Wat meteen opvalt is het rood-witte gebouwtje, dat tot 1982 de lichtkoepel is geweest van de vuurtoren van Haamstede. Nu dient het gebouw als havenkan toor. Verderop komt de Plompetoren in beeld. Plomp is hij zeker. Ik lees dat de toren is ingericht als infor matiecentrum door Vereniging Na tuurmonumenten. Bij laagwater kun je vanaf de toren zeehonden zien op de zandplaat verderop. Het uitzicht tijdens het fietsen is prachtig. Op sommige plaatsen mag de natuur gewoon zijn gang gaan, wat een mooi landschap op levert. Op het land van de boeren zoeken schaapjes naar schaduw, terwijl een zwerm zeemeeuwen is neergedaald op een akker verder op. Na een paar kilometer passeren we Haamstede en rijden we Burgh in. Daar bevindt zich de Ringwal- burg, een Middeleeuwse burg die in 2007 is gereconstrueerd. De Ringwalburg werd in de negende eeuw opgeworpen ter verdediging tegen de Vikingen. Burgh is er la ter omheen gebouwd. Via het dorp komen we in de Bos- wachterij Westerschouwen te recht. Dit natuurgebied is toch wel het mooiste dat we onderweg te genkomen. Een paar zwarte po ny's is absoluut niet mensen schuw en staat gewoon op het fietspad. Verderop blijkt het behoorlijk heu velige bos duidelijk een duinbos te zijn. De heuvels zijn op de logge tandem geen pretje. Toch maakt het uitzicht veel goed. Het einde van de bochtige wegen in het bos lijkt eindelijk in zicht te komen. En vrij plots zijn we weer vlak bij ons beginpunt. Het was een leuke tocht, maar ik ben toch blij dat ik weer van de tandem af mag! Bij Trampolinecentrum Wester schouwen zijn naast 'Springen in de tijd' nog zeven andere (hoofd)fietsroutes. Op www.jan- trampoline.nl vindt u meer info. Iedere fietsroute voert langs een aantal toeristische plaatsen. Bij de instructies in het boekje vindt u achtergrondinformatie over het ge bied waar u langs fietst Boswachterij Westerschouwen is het grootste bos van Zeeland. Het bos is onderdeel van natuurmonu ment de Kop van Schouwen. Voor meer informatie over het Na tionaal Park Oosterschelde kunt u de website bezoeken: www.npoosterschelde.nl Neem eens een pontje! Hop per fiets de Zeeuwse eilanden over en geniet van de wind door je haren op het water en op het land. Ontdek nu de diversiteit van het Zeeuwse landschap met de volgende arrangementen: Rondje Westerschelde' 'Er op uit naar Zuid-Beveland' 'Uitwaaien op Zeeuws-Vlaanderen' Dit project is mede mogelijk gemaakt door. Fiwcct ?caSjnC Voor meer informatie en boekingen kijk op www.wvzeeland.nl RETRANCHEMENT - Het trio Lienen an Tocht geeft de komende dagen nog drie concerten in historische kerkjes in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Lienen an Tocht is vernoemd naar het gedicht Lijnen aan de lucht van Lerus Roelofs. Maaike Roelofs (zang, gitaar en cello), Martha Roe lofs (zang, contrabas en piano) en Adrie Oosterling (zang, accordeon, Indisch harmonium en piano) brengen Nederlands-, Duits-, en Engelstalige nummers. Dat doen ze vanavond (zaterdag) in de her vormde kerk in Retranchement Volgende week zaterdag spelen ze daar nog een keer. Woensdag doet het trio de Doopsgezinde kerk in Aardenburg aan. Alle concerten be ginnen om 20.00 uur. ZOMERHIT Stem elke dag op uw favoriete zo merhit op de webpagina van de Zo- merkrant: www.pzc.nl/zomerkrant ACTIVITEITEN Zin om iets te ondernemen in de pro vincie? Kijk op onze website voor een keur aan activiteiten. STUUR UW TIPS NAAR zomer@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto OOSTKAPELLE - Terra Maris in Oost- kapelle houdt vandaag (zaterdag) de activiteit 'korren en zeeschui men'. Zeeschuimen is afgeleid van het Zeeuwse woord 'schuumen', dat 'naar binnen gluren' betekent. Met behulp van de kor wordt letterlijk een kijkje in het zeeleven geno men. Een kor is een sleepnet, dat door vissersvaartuigen wordt ge bruikt. Terra Maris trekt het net vanaf het strand door het water, in de hoop garnalen, krabben, platvis sen, kwallen en zeesterren te van gen. Er kunnen maximaal 25 perso nen met de gids mee. Deelname kost twee euro. Het is praktisch om een handdoek en waterschoe nen mee te nemen. De activiteit is tussen 9.00 en 13.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77