Suarez bouwt aan zijn museum Hz^ Okorley zet punt achter Hoek ■i'.m'mn.n. Info -avond =-) d 1 1 =-1 1 IHUil Tom Boonen heeft zijn branie weer terug sport 33 31 augustus 18.30-20.30 uur Hogeschool Zeeland door Frits Bakker HOEK - Kenneth Okorley heeft zich teruggetrokken uit de selectie van Hoek. De 21-jarige middenvelder is het plezier in voetbal kwijt en gaat voorlopig ook niet op zoek naar een andere club. Twee jaar geleden kwam Okorley over van Axel. Hij heeft zijn door braak in Hoek niet kunnen ma ken. „Het is misschien een stap te hoog geweest." Spijt heeft hij geen moment gehad van zijn overgang naar een hoger niveau. „Ik ben er een betere voetballer geworden. Het is ook niet zo dat ik te weinig kansen heb gehad en dat ik daar om stop bij Hoek. Aan de spelers groep ligt het ook niet. Ik ga alleen al een tijdje met minder zin naar de training. Dan kun je beter stop pen tot het gevoel terugkomt." Terneuzen en Axel worden al ge noemd als mogelijke clubs. „Dat zijn geruchten die ik ook heb ge hoord, maar er is voorlopig niets van waar. Dan had ik het voor de start van de competitie wel ge daan. Ik houd nog altijd vertrou wen in mezelf, maar ik heb een keuze gemaakt. En nu ga ik eerst eens een tijdje rust nemen." Met Kenneth Okorley raakt Hoek in twee weken tijd een tweede spe ler kwijt. Vorige week viel Giovan ni Siereveld weg. Hij is vertrokken naar Eendracht Aalst. Voorlichtingsrondes om 18.30 19.30 uur in lokaal D205 Vlietstraat 11a, Terneuzen (ROC Westerschelde) door Ad Pertijs HASSELT - Hasselt kent hij als zijn broekzak. „Ik ga hier vlakbij vaak koffie drinken", zei Tom Boonen nadat hij op de 'kleine ring' de der de rit van de Eneco Tour had ge wonnen. Die kennis hielp de Belg om leider Tyler Farrar te kloppen. „Na de laatste bocht loopt het even omhoog. Dat moet je weten." Maar meer nog heeft Boonen zich zelf de laatste weken terug op de fiets gezet. De rit door zijn geboor testreek was de ideale gelegenheid om het volk te tonen dat hij weer helemaal de oude is. „We reden bij mijn ouders voorbij (in Retie, red.), we kwamen door de straat waar ik ben opgegroeid (in Balen, red.) en reden door het dorp waar ik nu woon (Mol, red.). Ik heb de hele dag bekend volk gezien." Boonen was tot voor kort de man van de hernieuwde cocaïnezonde en de mislukte Tour, die hij ziek verliet bij het begin van de derde week. „Eigenlijk ben ik al vanaf de eerste dag van de Tour ziek ge weest. Ik had een virus opgelopen. Dan zit je in een straatje zonder einde. De dokteren zeggen je dat pas achteraf Ik heb twee weken rust moeten houden. Achteraf is dat een geluk geweest. Het was be ter dan doorgaan", zegt hij. Begin vorige week hervatte Boo nen de training en een week later al voelde hij zich als herboren bij de start van de Eneco Tour. „Nu ik weer gezond ben, strijd ik weer met gelijke wapens." De resultaten zijn voor hem belangrijker dan het volk duidelijk te maken dat de mis lukte Tour niets met zijn vorm of motivatie te maken had. „Ik weet nu wat er aan de hand was, maar daar steeds over beginnen, levert alleen maar gezever op. Ik zoek niet naar excuses." Boonen kent immers ook buiten Hasselt en De Kempen zijn pap penheimers. „Als ik drie keer geen prijs rijd, word ik al afgeschre- ven.Dat is me nu al achttien keer overkomen." Hij doelt daarbij ook op de in Vlaanderen populaire dis cussie of Boonen wel of niet mas sasprinter af is. In Hasselt deed hij alles goed. „Ik vind het geen schan de om van hem te verliezen. Hij is een nog steeds een van de besten van de wereld", zei de geklopte Far rar. Wat vindt Boonen er zelf van. Schouderophalend geeft hij nog maar eens het antwoord wat hij al zo vaak heeft gegeven. „Ik heb al tijd veel gewonnen en was met pe rioden de rapste, maar ik ben nooit een echte sprinter geweest. Ik zoek mijn sprints uit. Die van vandaag had ik uiteraard aange stipt. Niet alleen omdat hij door mijn geboortestreek voerde, maar ook omdat hij gunstig zat in het schema. Ik had eerst twee ritjes no dig om het juiste ritme te vinden." En nu? „Mijn Eneco Tour is al ge slaagd. Boven verwachting. Als ik nu straks de Vuelta kan uitrijden, betekent dat dat ik gezond ben ge bleven. Dan ben ik ook klaar voor het WK." Of hij in de Vuelta al zijn ritten heeft 'aangekruist'? „Misschien wel meer dan eentje." Ook de lach en de branie is sinds deze week terug bij Tom Boonen. AJAX Topschutter is dubbelzinnig over zijn toekomts bij Amsterdamse club foto Marcel Antonisse/ANP slag willen slaan hebben nog tot 1 september om een poging te wa gen. „Maar ik blijf bij Ajax", zegt Sua rez. „Honderd procent. Ik heb het er een paar dagen geleden nog over gehad met mijn zaakwaarne mer. Ik ben hier heel tevreden. Ik voel vertrouwen van trainer en van de groep. Andere clubs weten ook dat ik in Amsterdam wil blij ven, maar het is wel goed dat ze over me praten." Maar wat als FC Barcelona bijvoor beeld voorbij komt? Suarez fronst. „Niemand zegt nee tegen Barcelo na. Dat is een droomclub van me. Je hebt maar één leven en soms ko men er kansen voorbij die je moet pakken. Maar ik ben rustig, ik denk niet aan andere clubs. Ik blijf bij Ajax, zeker weten." Miralem Sulejmani zegt dat Suarez in de kleedkamer geen beloftes heeft gedaan ten overstaan van se lectie. „We maken er wel eens grappen over en dan zeggen we hem dat hij moet blijven, maar hij zegt nooit volmondig ja. Dat hoeft hij ook niet te doen, de keuze is aan hem, niet aan de andere spe lers. Maar zonder hem is het een stuk moeilijker om wedstrijden met Ajax te winnen, dat staat vast. Suarez is een fenomeen." Waar Suarez met wervelende op tredens zijn eigen transfergeruch ten aanwakkert, zwakt hij andere transfergeluiden weer af, weet Su lejmani. „De centrale verdedigers van Slovan Bratislava zijn na die vier goals van Suarez een stuk moeilijker verkoopbaar gewor den." door jop van Kempen AMSTERDAM - De bal waarmee Luis Suarez vier keer scoorde te gen Slovan Bratislava ging donder dagavond mee in de kofferbak. En bij de eerste de beste gelegenheid neemt Suarez die mee in het vlieg tuig naar Uruguay, waar het een plekje krijgt in zijn eigen museum. Met de arm stevig om zijn jachttro fee liep Suarez donderdagavond van het veld af Hij had nog één arm over om de verslagen tegen standers een handje te geven en het publiek te bedanken, maar als nauwgezette archivaris van zijn ei gen verleden verloor hij de bal van de vier Europese doelpunten niet uit het oog. „Ik ben 22 jaar en ik heb vier keer gescoord in een Euro pese wedstrijd, dat is heel bijzon der", zegt hij. „Ik heb nog nooit vier doelpunten in één wedstrijd gemaakt." Suarez voegt zich als vijfde speler van Ajax in een illuster rijtje. Al leen John Bosman, Ruud Geels, Marco van Basten en Soren Lerby scoorden vier keer of meer in een Europese wedstrijd. Van Basten en Lerby lukte het zelfs vijf keer. De bal die op transport gaat naar zijn huis in Uruguay krijgt een plekje tussen andere voetbalherin neringen uit zijn nog prille loop baan. „Ik heb er schoenen staan il') IWII. HHBIIII HHnlIMIH Luis Suarez is een fenomeen. waarmee ik voor het eerst heb ge scoord in het betaalde voetbal, en shirts van mijn debuut in het na tionale elftal en in het Uefacup- toernooi. Ook mijn eerste contract hangt er." De hamvraag is wanneer er een nieuw shirt van een grote Spaanse club in het museum van Suarez komt te hangen. Vorig seizoen was de aanvaller al goed voor 22 compe titietreffers en in de laatste drie duels scoorde hij maar liefst negen keer. Europese topclubs die hun ii'iwn i"i liiiiiiïhmw i' rwiwnin n 1 tuut wffv ruwi irr^rniiiini1 r «mm Combi MBD-HBO Economie Meer Tev. 0115- 64 16 00 O e-maif. jnfo@hz.nl e-mait: dsteenShz.nl Volledige opleiding in Terneuzen Voltijd Bedrijfseconomie (propedeuse) Commerciële Economie (propedeuse) Management, Economie en Recht (propedeuse) Deeltijd Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* Management, Economie en Recht*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71