61 binnenland Cohen: veel incidenten met taxi's Muziek concertzaal is vaak te hard Parade of Sail Economen: AOW naar 68 jaar Staatsloterij probeert imago op te poetsen Baby overlijdt in kinderdagverblijf Buschauffeur rijdt na vuistslag tegen brug Recherche pakt maffioso op Lijk vermiste man na 14 jaar gevonden zaterdag 22 augustus 2009 mazmmm&msi Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl AMSTERDAM - De afgelopen twee jaar zijn er in Amsterdam zeker zestig geweldsincidenten geweest waarvoor taxichauffeurs verant woordelijk zijn. Dit meldt burge meester Job Cohen in antwoord op schriftelijke vragen van WD-raadslid Robert Flos. Tussen juli 2007 en juni 2009 zijn minstens driehonderd taxi-inci denten vastgelegd bij de politie. In 21 procent van de gevallen gaat het om geweld, zoals mishandeling. Het aantal fraudemeldingen, bij voorbeeld met vervalste papieren, bedraagt vijf procent. Ruim drie procent draait om belediging. Van de driehonderd zaken gaat het merendeel (58 procent) om verkeerszaken, zoals aanrijdingen, en 'taxi-specifieke incidenten', die vooral betrekking hebben op de re gels rond arbeidstijden. Burge meester Job Cohen benadrukt dat het aantal van driehonderd een voorzichtige schatting is. EEMSMOND - Tall ships verzamelen zich vrijdagavond in de Eemshaven bij Eemsmond. Vandaag varen ze tijdens de Parade of Sail naar Delfzijl. Dit weekeinde vindt de vijfde editie van het evenement Delfsail plaats. foto Dennis Beek/ANP ARNHEM - Bruckner en Mahler be horen tot de kwaaie pieren. Het spelen van hun symfonieën ver oorzaakt een enorme herrie in de concertzaal. Met als gevolg dat de uitvoerende musici in de loop der jaren gehoorproblemen krijgen. De voormalige cellist van Het Gel ders Orkest die tijdens zijn werk gehoorschade opliep, staat niet al leen. Volgens audioloog Jan de Laat van het Leids Universitair Me disch Centrum kampt driekwart ROTTERDAM Een snelle verhoging van de AOW-leeftijd tot ten minste 68 jaar ligt voor de hand. Anders kunnen de gevolgen van de vergrijzing niet zonder versobering van de AOW-uitkering of lastenverzwa ring worden opgevangen. Dat schrijven hoogleraar Lans Boven berg en Willem Heeringa, beleids medewerker bij De Nederlandsche Bank in het economenvakblad ESB. DEN HAAG Een publiekscampagne en een nieu we website moeten het imago van de Staatsloterij gaan oppoetsen. Dat stelde directeur Yvonne van Oort gisteren in een interview in De Telegraaf. In nieuwe adverten ties in dagbladen en op televisie wordt voortaan duidelijker verteld dat de Jackpot óók op eenvijfde lot kan vallen. van zijn collega's met gehoorklach- ten. De cellist stelde zijn werkge ver aansprakelijk voor de opgelo pen schade. De rechter stelde hem deze week in het gelijk. Dè Laat is bij enkele soortgelijke rechtszaken betrokken. Het Gel ders Orkest zit in zijn maag met de uitspraak van de rechter. „Die kan heel vervelende gevolgen voor de orkest wereld hebben", reageert directeur George Wiegel. Zeven jaar geleden tekenden alle grote or- EERBEEK Een baby van een paar maanden oud is gistermiddag in een kinder dagverblijf in Eerbeek (Gelderland) overleden. De politie doet samen met geneeskundigen onderzoek naar de doodsoorzaak. Dat meldde de politie. Nadat het kind onwel was geworden, begori het perso neel gelijk met reanimatie. Hulp van drie ambulances, de politie en een huisarts mocht niet baten. UTRECHT Een 49-jarige chauffeur van een streekbus is in Utrecht mishan deld, waardoor hij een aanrijding veroorzaakte. De chauffeur kreeg een vuistslag tegen zijn hoofd van een passagier, terwijl hij de bus be stuurde. De buschauffeur raakte buiten bewustzijn en reed op de Lucasbrug in Utrecht met zijn bus tegen een metalen afzetting. kesten een convenant waarin ze af spraken de geluidsoverlast aan te pakken. Recent onderzoek van de Arbeids inspectie toont aan dat er nog heel veel te verbeteren valt. Recente ontwikkelingen maken dat steeds lastiger. „De zalen worden groter. Er zitten meer musici op het po dium. En moderne componisten hebben de neiging om vaak flink uit te halen. Het wordt allemaal steeds harder", aldus Wiegel. ROTTERDAM De recherche heeft donderdag de 29-jarige voortvluchtige maffioso Gianluca R. opgepakt. Dat maakte het Openbaar Ministerie (OM) gis teren bekend. De man behoort tot de 'Ndrangheta, een gewelddadige maffiaorganisatie in Zuid-Italië. Hij reed op een scooter bij Aals meer, toen een arrestatieteam hem arresteerde. Hij hield zich vermoe delijk al langer schuil in deze regio. AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft in de Weespertrekvaart een auto ge vonden met daarin het lichaam van een sinds 1995 vermiste man. Het wrak werd tijdens een sonar- onderzoek aangetroffen. Nadat de auto uit het water was ge haald, troffen forensische specialis ten het stoffelijk overschot in het wrak aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6