binnenland 15 niet al te hard klagen' PIANO'S 100.000 KNMI wil regionaal weeralarm nieuwe dakkapel? www. hogazon.nl Hardwerkende mensen die keihard geraakt worden' Liever doorleren dan werkloos ACUSTICA Hampshire zaterdag 22 augustus 2009 zelfstandigen zonder personeel be gonnen vorig jaar met hun bedrijf Sylvester Eijffinger, hoogleraar economie zij vaak de eerste klappen op. foto Koen Suyk/ANP 'Vroeger had ik een heel goed inkomen, nu is het krap' bv in een eenmanszaak, waardoor ik veel minder vaste lasten heb." Inmiddels is de dip volgens Bour- gonje achter de rug. „Ik zit wat de omzet over 2009 betreft nu al ho ger dan over heel 2008." Er zijn aanwijzingen dat niet alle eigen bazen de crisis zo goed door staan. Het adviesbureau voor het Midden- en Kleinbedrijf IMK, sig naleerde onlangs dat in vergelij king met vorig jaar tweemaal zo veel kleine zelfstandigen een be roep doen op de gemeentelijke so ciale diensten. Maar landelijke cij fers ontbreken en ook het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft weinig inzicht in de inkomenssituatie van zzp'ers. Vra gen over de verborgen werkloos heid of inkomensachteruitgang on der de groep kan het CBS niet be antwoorden. „We horen wel verha len over zzp'ers die het moeilijk hebben, maar kunnen ze niet on derbouwen met cijfers", zegt hoofdeconoom Michiel Vergeer. „We hebben geen goed zicht op de vraag hoeveel zzp'ers in de pro blemen zitten of hoeveel ze er op achteruit zijn gegaan." Volgens Vergeer kan het heel goed zo zijn dat 'achter de glanzende fa cades van zzp-bedrijven heel lelij ke inkomensdalingen schuil gaan'. Dat denkt ook de Delftse arbeids- marktdeskundige professor Alfred Kleinknecht. „Ik verneem ook ge luiden over zzp'ers die tientallen procenten minder opdrachten heb ben. Velen lijden in stilte, want als zelfstandige ondernemer kun je niet te hard klagen omdat je an ders het risico loopt geen krediet meer te krijgen." Hij denkt dat er niet alleen veel verborgen werk loosheid onder eenpitters bestaat, maar ook veel 'stille armoede'. De verborgen werkloosheid kan er toe leiden dat de werkgelegenheid in 2010 een extra dreun krijgt, waarschuwt het Economisch Bu reau van ING. Zolang zzp'ers, al dan niet met moeite, het hoofd boven water we ten te houden, hebben ze een dempend effect op de werkloos heidscijfers. Verborgen werkloosheid is werk loosheid die niet in de statistieken zichtbaar wordt. Dat geldt niet al leen voor de zzp'ers en de deel- tijd-ww'ers. Vanaf september gaat mogelijk ook een deel van de ver borgen werkloosheid schuil Jn de school- en collegebanken. Door de crisis kiest een recordaantal jonge ren dit jaar voor langer doorleren in het mbo of voor een hbo- of uni versitaire opleiding. Liever doorle ren dan werkloos, temeer daar schoolverlaters vanaf 1 oktober geen recht meer hebben op een uit kering. In het verleden werd ver borgen werkloosheid vooral in ver band gebracht met arbeidsonge schikten die eigenlijk nog wel kon den werken. Ook de VUT wordt vaak gezien als een vorm van ver borgen werkloosheid. Voor 'n advies op maat Korte Uuifakkerstraat 2, Breda - 076 560 24 23 DEN HAAG - Het KNMI wil het weeralarm regionaal maken. Per re gio kan dan op basis van de weers verwachting bekeken worden of de waarschuwing wel noodzake lijk is. Dat maakte het meteorolo gisch instituut gisteren bekend. Een woordvoerder van het KNMI zegt dat het besluit niets te maken heeft met de niet uitgekomen voor spelling van donderdag. Die dag werd een weeralarm voor het hele land afgegeven, terwijl in het wes ten van het land het noodweer gro tendeels uitbleef In het voorjaar beloofde staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer en Water staat de Kamer om het weeralarm onder de loep te nemen. Volgens de staatssecretaris voeren het KNMI, Rijkswaterstaat, de ANWB en het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) sindsdien intensief overleg over het weer alarm. „We kijken naar betere crite ria", stelt Huizinga. In de herfst wordt de andere opzet gepresen teerd. Het KNMI benadrukt dat de toe komstige regionale weeralarmen geen wondermiddel zijn. „Als je waarschuwt voor een sneeuwbui in Drenthe, wil dat niet zeggen dat er geen sneeuw valt in Groningen of Friesland. Het weer houdt zich niet aan provinciegrenzen", aldus een KNMl-woordvoerder. Volgens CDA'er loop Atsma werd het alarm te snel afgekondigd. „Dit kost de samenleving miljoenen", zei hij gisteren. „Dus moet je er te rughoudend mee omgaan." Horecaondernemers zijn ondanks de tegenvallende inkomsten door de stormwaarschuwing niet boos op het KNMI. Ze zien de schade die zij donder dag leden, door evenementen uit voorzórg af te blazen en terrassen te ontruimen als een risico van hun vak. „We worden liever een keer te veel gewaarschuwd dan te weinig", aldus bestuurder Paul Beek van de Nederlandse Vereni ging van Strandexploitanten Noordzee. Weerinstituut WeerOnline vindt de kritiek onterecht en staat achter het weeralarm van donderdag. HAMPSHIRE INN - BAD BEKTHEIM 'Bentheimer Hof' in het karakteristieke bergs tadje Bad Bcntheim. Net over de grens bij Oldenzaal, direct aan het Bentheimer woud in Duitsland, ligt het charmante Hampshire Inn hotel Bentheimer HotMiddenin een prachtig landschap met groene bossen, uitge strekte weiden en schilderachtige dorpen. Hampshire Inn - Bad Bcntheim Bentheimer Hof 48455 Bad Bcntheim (D) Tel: 0049-5922-98380 info@bcntheimer-hof.de svww.benthcimer-hof.de Last minute arrangement: 5 overnachtingen ind. ontbijt en 3-gangcn diner Normaal 49Ör p.p. nu slechts €249,-p.p. (aanbieding is geldig t/m 31 okt. 2009) Kerst en Oud Nieuw arrangement 5 overnachtingen c\r met ontbijt en diner voor 3 s 3 5 p.p. Inch 1 xgratis nachtwandelingen 1 x gratis entree kuurbad VRQbQPOKKKORTINQ; Indien u voor 31-10-2009 boekt ontvangt u 10% korting! Sfeervolle kamers voorzien van alle moderne gemakken. Bistro restaurant Buitenterras Kuurbaden op 5 min. loopafstand Golfbaan op 4 km. Station op 5 min. loopafstand Diverse conferentie- mogelijkheden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5