land Paviljoen Carrousel O 22 Monumentenvergunning voor historische hoeve Vier bezwaren ingediend tegen sloop in IJzendijke Monumentendag begint in Terneuzen Sint Barbarakerk op Monumentendag Oefenmarathon van Zeeuwse menners Achtste Oogstfeest aan Zachariasweg Bejaarde vrouw Fototentoonstelling slachtoffer wisseltruc oude boerderijen almanak Flirt 1 --- zaterdag 22 augustus 2009 MMMMBBMOBMnBI door René Hoonhorst OOSTBURG - De gemeente Sluis moet de eigenaars van de histori sche hoeve De Konijnenberg in het Oostburgse buitengebied een monumentenvergunning verle nen. Dat oordeelt de rechtbank in Middelburg. Nico Gerritsen en Annette Höcks liggen al enkele jaren met de ge meente overhoop over het opknap pen van een eeuwenoude boerde rij aan de Brugsevaart bij Oost burg. Het stel moest de verbou wing, waaraan ze al begonnen wa ren, op last van de gemeente stil leggen. De gemeente wees de be nodigde monumentenvergunning af en stelde dat ook aan de eige naars te hebben laten weten. Die ontvingen die afwijzing echter nooit, meldden ze. De rechter vond onlangs dat de gemeente niet kon aantonen dat ze de monu mentenvergunning heeft gewei gerd en bepaalde dat de vergun ning daarom als verleend moet worden beschouwd. Hoewel Sluise ambtenaren en be stuurders het daar niet mee eens zijn, gaat de gemeente waarschijn lijk niet in beroep. Burgemeester en wethouders buigen zich de ko mende maand in plaats daarvan over de aanvraag voor een bouw vergunning. Die is niet eerder in behandeling genomen, omdat eerst de monumentenvergunning verleend moest zijn. Nu aan die eis is voldaan, betekent dat niet dat de bouwvergunning automa tisch wordt verleend. Zo past de verbouwing niet in het bestem mingsplan, laat de woordvoerster van de gemeente weten. 'In eerste instantie werd gedacht dat we een heel jaar kwijt zouden zijn. Dat was even slikken. Het is toch je broodwinning. Gelukkig werkt het waterschap mee' TERNEUZEN De provinciale opening van de Open Monumentendag 2009 vindt dit jaar plaats op woensdag 9 sep tember in Terneuzen. Dan wordt in het stadhuis een mini-sympo sium 'Op de kaart' gehouden. De ei genlijke monumentendag is zater dag 12 september. Dan worden in de gehele provincie meer dan 300 monumenten voor het publiek opengesteld. BRESKENS Ook de Sint Barbarakerk in Bres- kens doet mee aan de Open Monu mentendag op 12 september. De he le dag zijn er rondleidingen. Boven dien zijn er mini-exposities te zien, verschillende demonstraties en er is livemuziek te horen. Ook de Wereldwinkel is geopend. Er wordt koffie en thee geserveerd. Zowel in als buiten de kerk zijn houtsculpturen te bekijken. VROUWENPOLDER De Zeeuwsche Men Vereniging (ZMV) houdt vandaag een oefen marathon in manege De Eendracht in Vrouwenpolder. Er verschijnen 36 menners aan de start. Zij rijden op zowel pony's, paarden als trekpaarden. De eerste menners beginnen om twaalf uur. De marathon duurt tot half vijf. De toegang en het parke ren zijn gratis. IJZENDIJKE Voor de achtste keer wordt zondag 30 augustus aan de Zachariasweg in IJzendijke het oogstfeest ge vierd. Dat begint om half tien 's morgens met een rondrit door de polders met aanspanningen, rui ters en oude tractoren, 's Middags, na de lunch in Mauritshof, treedt onder andere het team van Louis van de Vijver op met trekpaarden. En er zijn oude tractoren te zien. TERNEUZEN HULST TERNEUZEN - Op het stadhuisplein in Terneuzen werd gisterochtend omstreeks tien uur een 85-jarige vrouw uit Terneuzen slachtoffer van een wisseltruc. Een man vroeg haar om geld te wisselen. De vrouw keek in haar portemonnee, maar zij kon niet wisselen. Nadat de man was doorgelopen, bemerk te de vrouw dat er vijftig euro uit haar beurs was verdwenen. Tot en met 2 september houdt Foto groep Theo Buijsse een tentoonstel ling in het 's Landshuis in Hulst. De expositie is gewijd aan oude boerderijen in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. De streek telt nog tal van prachtig bewaard gebleven boerde rijen. Er zijn foto's te zien van Dia na Basting, Sas ja de Bruijn, Theo Buijsse, Anita Remorie, Lucien Reyns en André de Schepper. Tip? redactie@pzc.nl De Bressiaanse puber arriveerde de ze week ruim op tijd bij het restau rant waar hij al een tijdje obert. Tijd zat, dus ook tijd voor een praatje met de bazin, die hem met een lachje voorstelde aan zijn nieuwe collega; een knappe meid. Het klikte meteen tussen de twee en eerlijk gezegd was hij al direct stie kem een beetje verliefd op haar. Ze maakten grapjes en plaagden el kaar, zoals pubers nu eenmaal doen. Een beetje elkaar aanstoten, een soor tement paringsdans. Toen een be hoorlijk gezette vrouw het restaurant binnenstapte, stootte hij zijn colle gaatje aan en daagde haar uit te vra gen of de vrouw misschien twee stoe len nodig had. Zij keek hem ijzig aan. „Dat is mijn moeder." door Frank van Cooten IJZENDIJKE - Tegen de sloopvergun ning van twee huizen aan de Nas- saustraat 10 en 12 in IJzendijke zijn vier bezwaren ingediend bij de ge meente Sluis. Die worden behan deld tijdens een hoorzitting op woensdag 2 september. Een van de bezwaarmakers is A. de Smet-Cornelis uit IJzendijke. Hij vindt dat de betreffende pan den eerder beschermd moeten worden dan gesloopt. „Beide pan den zijn onderdeel van de historie van IJzendijke en vormen een goe de afspiegeling van de allure van de stad midden vorige eeuw. www.pzc.nl De Bond Heemschut vindt sloop 'schandalig'. Volgens de Bond zijn de panden nog in redelijke staat en zouden op een gemeentelijke monumentenlijst thuishoren. „Vooral nu IJzendijke zich profi leert als centrale vestingstad van de Staats-Spaanse Linies mogen dit soort huizen niet verloren gaan." De bewuste panden staan al jaren leeg. De eigenaren wil ze slopen vanwege verpaupering, tn de plaats van de panden komt een garage en een muur die volgens een woordvoerster van de gemeen te past bij de uitstraling van de straat. De Smet vindt dit juist een achteruitgang van de straat. IN ZEELAND Milieubeschermers voeren actie te gen het storten van slakken in de Oosterschelde. Kijk op www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Toeristenbus rijdt zich klem 2. Kat in prullenbak gedumpt 3. Kritiek op forse subsidie Clavis STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Susan Labijt met dochter Xem op het terras van strandpaviljoen Carrousel. De laatste zomer op de huidige plek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54