xseian Schot in plan voor Craauwse Poort WAKKER WORDEN 1 Brugman Inschrijven kan nog! :eeuws-vlaande 22 en 23 23 Waxinelichtjes wijzen fietsers de weg Man met slok op rijdt van dijk Open dag Kustversterking dwingt strandpaviljoen zestig meter op te schuiven 21 Adhemar van Waes vindt het genoeg na 20 jaar wethouderschap Zaterdag 22 augustus 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Project ligt al twee jaar stil na afwijzing monumentencommissie door Sheila van Doorsselaer HULST - Er zit eindelijk schot in de ontwikkeling van een appartemen tencomplex aan de Graauwse Poort in Hulst. Sinds de Monu mentencommissie twee jaar gele den een dikke streep zette door het ontwerp ('te futuristisch') ge beurde er niks aan het perceel aan de Zoutestraat. Projectontwikkelaar Theo Bax uit Etten-Leur wil op het perceel van het vroegere café Centraal Station (voorheen: de Schuur) een klein appartementencomplex bouwen. De oorspronkelijke plannen gin gen uit van negen appartementen. Tegen het ambtelijk advies in be sloten burgemeester en wethou ders twee jaar geleden toch mede werking te verlenen aan de plan nen. De ambtenarij gaf een nega tief advies omwille van de milieu vergunning die voor de nabijgele gen paardenhouderij is afgegeven. De Monumentencommissie floot Hulst terug. Het ontwerp van het complex zou niet in het straat beeld passen. Het gebouw komt immers zowat pal aan de vest en de stadswallen te liggen en moet dan ook recht doen aan het histori sche karakter van de locatie. Vol gens Bax wordt achter de scher men nu hard gewerkt aan het com plex. „We hebben een andere ar chitect in de arm genomen en die is nu bezig met het realiseren van drie scenario's. Afhankelijk van welk ontwerp de voorkeur van de gemeente heeft, komen er zes, ne gen of twaalf appartementen. We hebben daarnaast een landschaps architect ingehuurd die ons helpt om het complex zo goed mogelijk in te passen in de omgeving." Wethouder Diana .van Damme vindt het verstandig dat Bax ook meteen de Monumentencommis sie heeft betrokken bij de nieuwe planvorming. „Wij hebben er als gemeente op aangedrongen om het project stapsgewijs aan te pak ken zodat wij waar nodig meteen kunnen bijsturen. Ik heb begrepen dat de eerste nieuwe schetsen bijna gereed zijn en ik ben erg be nieuwd want het ligt daar toch al weer een tijd stil. Ook de buren willen dat het een beetje opschiet, heb ik gehoord." De projectontwikkelaar presen teert binnenkort nieuwe tekenin gen aan de gemeente. NIEUWVLIET - Brandende olielantarentjes en waxinelichtjes wijzen fietsers de weg door het dorp Sinte Pier en over de omliggende dijken. Een familie uit Roosendaal genoot gistera vond tijdens de dorpen- en dijkenroute vooral van de prachtig verlichte tuin en de weilan den van Zorgboerderij Jordi Sinte Pier. Hier dartelden geitjes en andere kleine dieren naast het verlichte pad. De panden langs de route waren dankzij de ve le waxinelichtjes, schijnwerpers en lichtslan- gen sfeervol verlicht. De honderden deelne mers aan de achtste editie van de verlichte dorpen- en dijkenroute van Nieuwvliet kon den van diverse plekken starten. Ook was er een aparte route voor auto's, maar er werd vooral gefietst door het dorp en over de dij ken rondom. Vanavond is de route nog een keer verlicht. foto Peter Nicolai IJZENDIJKE - Een 35-jarige man uit de gemeente Sluis is gistermiddag onder invloed van drank met zijn auto met daarin drie kinderen op de Mollekotweg in IJzendijke van de dijk gereden. De automobilist raakte, terwijl hij van de dijk afreed, een boom. Nie mand raakte gewond bij het onge luk. De man had ruim tweeënhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Zijn rijbewijs werd in gevorderd. 1 OP DE 4 NEDERLANDERS BEGINT DE DAG AL IN EEN BRUGMAN KEUKEN OF BADKAMER 1 ür Hulst (alleen keukens), Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl KEUKENS BADKAMERS LUZAC Zaterdag 29 augustus 2009 11:00 - 14:00 uur Luzac Lyceum Van brugklas tot diploma voor mavo. havo. atheneum cn gymnasium. Luzac College Eenjarige versnelde examenopleiding voor mavo, havo en vwo. Zusterstraat 11 Goes Tel. 06 15839293 www.luzac.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53