een wonderlijke carrière wint na Burgh-Haamstede ook in Zierikzee sport |35 Honkballers Oranje met veel profs op WK Ferrari-invaller Badoer eindigt in achterhoede zaterdag 22 augustus 2009 W tijdens de training. weest. Dat is op zich al bijzonder voor een Zeeuwse die dertien jaar lang (vijftien tot achtentwintig) bij WIK'57 bleef hangen. „Ik werk te als kok in de horeca, in een res taurant in Brouwershaven, had daar een opleiding voor gevolgd en vond dat ik niet weg kon uit Zeeland, ook al kwamen er af en toe wel eens aanbiedingen, zoals van Oostkapelle." Het was op Schouwen, kijkt ze nu terug, ook altijd hartstikke gezellig om te voetballen. Maar natuurlijk niet om vooruit te komen. Tweede klasse was het hoogst haalbare met WIK. De kans om hogerop te komen, deed zich pas voor. toen ik in het leger ging en in het militair elftal kwam. Bij 't Zand, een hoofd klasser en satellietclub van Willem II, zochten ze een keepster." Met de komst van de eredivisie werd Dugardein als enige uit het elftal van 't Zand overgeheveld naar Willem II. En daar kwam ze ook bij Vera Pauw, de bondscoach, in beeld in de aanloop naar het EK, dat vandaag van start gaat voor het Nederlands elftal met de wedstrijd tegen Oekraïne (13.45). „We hebben nu drie, vier maan den als echte profs geleefd, geluk kig kreeg ik daar vrij voor op mijn werk. Ze hadden glashard kunnen zeggen dat het niet kon, maar ik heb alle ruimte gekregen, omdat ze het belangrijk vinden om zo'n Europees kampioenschap mee te maken." De selectie kijkt terug op een idea le voorbereiding Dan weer op trai ningskamp in Duitsland, in Polen, naar Rusland voor een wedstrijd. „En elke zondag kwamen we bij el kaar", vertelt Dugardein. „Zo zou het altijd moeten zijn, maar in vrouwenvoetbal is het an ders hè, de selectie bestaat uit stu dentes of meiden die moeten wer ken." NIEUWEGEIN Bondscoach Rod Delmonico kan voor het wereldkampioenschap honkbal rekenen op ten minste zes professionals uit de Amerikaanse competitie. Randall Simon, die twaalf jaar geleden in de Major Lea gue debuteerde voor de Atlanta Bra ves, komt volgende week naar Ne derland. Hainley Statia, Leon Boyd, Dennis Neuman, Tom Stuifbergen en Alexander Smit voegen zich zo snel mogelijk bij de selectie. Het WK begint op 9 september in vijf Europese landen. Oranje is vrij in de eerste ronde en treedt in de tweede voor eigen publiek (Amster dam, Rotterdam, Haarlem) aan. VALENCIA Luca Badoer heeft als coureur van Ferrari in de Formule 1 geen in druk kunnen maken. De vervanger van de zwaargecrashte Felipe Mas sa eindigde gisteren in de eerste vrije training van de Grote Prijs van Europa in Valencia op de twin tigste en laatste plaats. In de twee de sessie werd de Italiaan achttien de, op bijna drie seconden van Fer nando Alonso. De tweevoudig we reldkampioen uit Spanje zette in zijn Renault de beste tijd neer: 1 mi nuut 39,404 seconden. Massa zou eigenlijk vervangen worden door Michael Schumacher. De zevenvou dig wereldkampioen had echter te veel last van een nekblessure. foto Marcel Antonisse/ANP Vier keer heeft ze inmiddels zelf onder de lat gestaan, in de voorbe reiding een hele wedstrijd op Cy prus, een helft tegen Polen en op een toernooi in Amsterdam en het debuut vorig jaar tegen China. „Ik ga vol vertrouwen naar het EK, heb er alles aan gedaan om goed te zijn als ik moet invallen." De vaste plaats onder de lat, zo staat al vast, is voor Loes Geurts van AZ. Petra Dugardein zit op de bank en wil zo veel mogelijk genie ten van haar afscheid. „Mijn favo riet: de Duitsers, denken we alle maal. En waar ik op hoop? Dat wij de finale spelen op 10 september." MEEST GELEZEN Zorgen bij Hoek over defensie Erfenis van Kloetinge staat op spel ZSC'62 wint van Renesse STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ste schermutselingen gingen Neer- lands criteriumkoning Rob Dissel dorp (dit jaar al zestien zeges), de winaar van vorig jaar Martijn Sim ons uit Roosendaal en Jacob Wijns tra uit Kapelle op avontuur. Zij werden achterhaald door Gerwin de Regt uit Nispen en" Ronald Roos en even later ook door de Nieuw-Zeelander lack Bauer en Bart Vendrig. Het was een van de eerste ontsnappingen, maar ook meteen de beslissende. Ondanks beulswerk van onder meer Nick Nieuwdorp (Yerseke), Johnny van der Klooster (Lewedorp), Pieter Is rael (Kruiningen), Ferdinand Boog aard (Vlissingen) en Alex Gresnigt (Kapelle) liep de voorsprong van de leiders alleen maar op en uitein delijk moest het peloton voortijdig afsprinten omdat het bijna werd gedubbeld. Tien kilometer voor de finish viel de kopgroep in twee stukken uit een. Vendrig en Roos konden een demarrage van Disseldorp beant woorden, maar de overige vier moesten het antwoord schuldig blijven. Ook de 24-jarige Jack Bau er uit Nieuw-Zeeland, die volgen de week een profcontract tekent bij Columbia, de ploeg van sprin ten Marc Cavendish. In de laatste ronde kwamen de vier achterblijvers nog tot vijf se conden van de drie leiders, maar door het beulswerk van Vendrig konden ze net niet aansluiten. Jacob Wijnstra, de enige Zeeuw in het gezelschap vluchters, hing toen al enige tijd aan het elastiek. Hij won vroeg in het seizoen in 's-Heer Arendskerke maar viel daarna ver terug. „Ik ben dat ik er bij zat", keek de jonge Bevelander terug. „Dit was eindelijk weer een goede koers van mij." Wijnstra werd zevende. Ronald Roos, 43 ja ren oud en vader van zes kinde ren, had in de slotfase de beste pa pieren, maar hij liet in de laatste bocht een gaatje aan de binnen kant. Disseldorp dook erin, Ven drig ging mee en Roos moest in de remmen. In de laatste meters kon Vendrig op zijn zwaarste verzet Disseldorp nog verschalken. De ge bruikelijke bloemen en de zoenen van de rondemiss, een enorme be ker, een gigantisch glas bier en een flinke hoeveelheid premies waren het deel van de winnaar. •Vendrig wist tot voor kort niet van het bestaan af van de Ronde van Zierikzee. Na zijn zege in Burgh-Haamstede werd de stu dent accountancy uitgenodigd om ook aan het andere criterium op Schouwse bodem mee te doen. „Zeeland is voor mij eigenlijk net iets te ver weg. Maar ik was van daag vrij, dus ben ik toch gegaan. Toen ik voor de start het parkoers bekeek, zag ik het wel zitten", keek de winnaar terug. „Het is be hoorlijk selectief Een goede ren ner kan hier het verschil maken." Bart Vendrig is dolbij met zijn overwinning in de Ronde van Zierikzee. Hij won begin deze maand ook in Burgh-Haamstede. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37