Drie keer op rij voor Allyson Felix sport 131 Derksen houdt zicht op goede klassering WK ATLETIEK LaShawn Merritt behaalt na olympisch goud nu ook de wereldtitel op de 400 meter Mathieu Perget wint Ronde van Limousin Japan te sterk voor volleybalsters Oranje Schuil/Nummerdor naar halve finale Co Ahead Eagles blijft als enige foutloos Moisander moet onder de wapenen Federer stuit in halve finale op Murray Wordt Film by the Sea het begin van jouw filmcarrière? OvSBfonds zaterdag 22 augustus 2009 BERLIJN - Allyson Felix heeft de Amerikaanse atletiekploeg bij de wereldkampioenschappen atletiek in Berlijn een gouden medaille op de 200 meter bezorgd. De 23-jarige atlete prolongeerde haar titel door in de finale de Jamaicaanse olym pisch kampioene Veronica Camp bell-Brown met ruim verschil te verslaan. Felix won in 22,02 seconden, Cam pbell-Brown noteerde 22,35. Flet brons was voor Debbie Fer- guson-McKenzie van de Bahamas met 22,41. Felix was in 2005 ook al de snelste op het WK. Op de Olympische Spelen beet ze echter twee keer in het stof Zowel in Athene (2004) als Peking (vorig jaar) werd ze tweede achter Camp bell-Brown. De Jamaicaanse pakte op het WK voor de derde keer op rij naast de titel. In 2005 eindigde zij met een vierde plaats zelfs naast het po dium, terwijl er twee jaar een tweede plaats het hoogst haalbare bleek. Felix' landgenoot LaShawn Merritt heeft aan zijn olympische goud op de 400 meter ook de wereldtitel op die afstand toegevoegd. Merritt versloeg titelverdediger en landge noot Jeremy Wariner met groot verschil. De nieuwe wereldkampi oen zette met 44,06 seconden de beste tijd van dit seizoen neer. Wa riner tekende voor 44,60. Brons ging naar Renny Quow uit Trini dad met 45,02 seconden. Wariner was de afgelopen twee edities de wereldkampioen. In 2004 veroverde hij ook de olympi sche titel in Athene. De blanke sprinter nam echter in 2008 een beslissing die een einde maakte aan zijn dominantie van vier jaar. Wariner gooide zijn illustere trainer Clyde Hart buiten, omdat die niet akkoord ging met een sala risverlaging. Hart, in het verleden de begeleider van de legendarische Amerikaan Michael Johnson, kreeg tien procent van de inkom sten van de atleet en die wilde die bijdrage met de helft verminderen. Later ontkende hij dat het finan ciële geschil de oorzaak van de breuk was, maar de bijna bejaarde Hart wist wel beter. Na de breuk met Hart verliep 2008 dramatisch voor de Amerikaanse atleet. Wariner kon zijn oude ni veau niet meer halen en leverde in Peking zijn olympische titel in bij Merritt. Dit jaar trok Wariner het boetekleed aan en meldde zich weer bij Hart, die inmiddels ook de begeleider is van wereldtopper Sanya Richards. De trainer nam hem weer liefde vol op. Merritt is Wariner echter een stuk voorbij. „Ik wil terugko men aan de wereldtop. Ik weet dat het tijd kost, maar het gaat gebeu ren", zei Wariner. LIMOGES Mathieu Perget heeft de Ronde van de Limousin op zijn naam geschre ven. De Franse renner veroverde donderdag de gele trui en stond die gisteren in de etappe, over 180,1 kilometer van Chalus naar Limo ges, niet meer af. De vierde en laat ste rit werd gewonnen door de Fransman Romain Feillu. Johnny Hoogerland uit Yerseke eindigde in het eindklassement op de zestigste plaats op 5.57 minuten van Perget. TOKIO TOKIO - De Nederlandse volleybal sters hebben gisteren met 3-0 (25-22 25-18 25-22) klop gehad van Ja pan. Het was het eerste verlies van Oranje in de finaleronde van de World Grand Prix. In de poule was er onlangs nog een 3-0-zege op Ja pan. Oranje maakt nog kans op de medailles, maar moet dan dit week einde winnen van Brazilië en Rus land, die de eerste en tweede plaats innemen in de stand. ALAND Richard Schuil en Reinder Num- merdo staan in de halve finale van het World Tour beachvolleybaltoer- nooi in het Finse Aland. Het Neder landse duo rekende gisteren eerst af met de Spanjaarden Pablo Her- rera en Pedro Gavira (21-17 21-12). La ter schakelden de Europees kam pioenen de Brazilianen Harley Mar ques en Alison Cerruti (derde op de ranking) via 21-18 en 21-14 uit. RIJSWIJK Go Ahead Eagles heeft gisteren de koppositie in de Jupiler League overgenomen van BV Veendam. De ploeg uit Deventer won thuis met 1-0 van De Graafschap. De andere twee clubs die na twee speelron den nog zonder puntenverlies wa ren, verloren tijdens de derde com petitieronde. Veendam ging in Rot terdam met 2-0 onderuit tegen Ex celsior. AGOW verloor in eigen huis met 1-0 van RBC Roosendaal. ALKMAAR Niklas Moisander was donderdag en gisteren afwezig op de training van AZ. De Finse verdediger moest zich in zijn vaderland melden van wege zijn dienstplicht. In de zomer was de jonge Fin ook al een paar weken zoet met militaire training. Voor topsporters is er in Finland overigens wel een verkort dienst- programma. Moisander is morgen gewoon beschikbaar voor het duel met SC Heerenveen. CINCINNATI Roger Federer heeft gisteren de hal ve eindstrijd bereikt van het tennis toernooi van Cincinnati. De Zwit serse aanvoerder van de wereld ranglijst won overtuigend van de Australiër Lleyton Hewitt: 6-3 6-4. Zaterdag staat hij tegenover Andy Murray. De Schot, nummer twee van de wereld, rekende eerder op de dag in drie sets af met de Frans man Julien Benneteau. Inspirerende workshops oa acteren, grime, regie en art direction Diepgaande masterclasses: regie/productie, scenarioschrijven en acteren Audities en castings Je volgt workshops bij mensen die het al gemaakt hebben in de filmbizz zoals Hugo Metsers, Dave Schram, Maria Peters en Chiem van Houweninge. Ook kun je gecast worden voor een filmrol. Kosten: 15,- Plaats: Zeevaartschool, Boulevard Vlissingen, zaterdag 12 en zondag 13 september Aanmelden/meer info: hlmx@filmbythesea.nl CULTUURFONDS BNG www.rilmbythesea.nl ZANDVOORT - Robert-Jan Derksen vocht zich gisteren op de tweede dag van het KLM Open golf in Zandvoort knap terug in het toer nooi. „Met een beetje geluk doe ik dit weekeinde zelfs nog mee om de prijzen", zei Derksen, nadat hij de achttien holes met vier slagen onder par had afgelegd. De golfspe- ler uit Blaricum steeg na zijn mati ge openingsdag - ondanks een ho le in one - ruim dertig plaatsen in het klassement en haalde de cut voor de zesde keer in vijftien op tredens tijdens het belangrijkste Nederlandse golfevenement. Maarten Lafeber, een andere Ne derlandse golfveteraan, had zich vermoedelijk na twee dagen het liefst verstopt in een konijnenhol in de duinen. De winnaar van het toernooi in 2003 haalde opnieuw de cut niet. Behalve Derksen heeft ook Guido van der Valk zich ge plaatst voor het slot weekeinde. In 2005 was hij 21ste in Hilversum. Voor de overige zeventien Neder landse golfers zit het toernooi er na twee dagen op. Derksen en Van der Valk liggen respectievelijk vier en vijf slagen achter op de leiders, Darren Clar ke (Noord-Ierland) en Peter Hed- blom (Zweden). De Engelsman Marcus Higley en de Spanjaard Alejandro Canizares realiseerden gisteren met 63 slagen (min zeven) een Zandvoorts baanrecord. Allyson Felix weet dat ze voor de derde keer in haar atletiekloopbaan wereldkampioene op de 200 meter is gewor den. foto Anja Niedringhaus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33