PZCI Som toch naar finale op 800 meter pg 'Jan van ons' 34 en 35 29 33 Martijn Nuijens behaalt op WK atletiek vijfde plaats bij het hoogspringen Petra Dugardein met Nederland naar EK vrouwenvoetbal Zaterdag 22 augustus 2009 Tom Boonen heeft in Eneco Tour zijn branie weer terug Tip? sport@pzc.nl BERLIJN - Het WK-avontuur voor Bram Som is nog niet voorbij. Het protest van de Nederlandse Atle- tiekunie na zijn val in de halve fi nale van de 800 meter is toege kend door de internationale atle- tiekfederatie IAAF. Daardoor mag Som morgen alsnog meedoen aan de finale om de wereldtitel. Som kon in de halve eindstrijd de struikelende Soedanees Abukaker Kaki niet ontwijken en kwakte te gen de grond. De atleet ging nog in de achtervolging, maar 300 me ter verder gaf hij op. Vlak na afloop van zijn race, toen een vervolg van zijn WK-avontuur nog heel ver weg leek, was Som een gebroken man. „Dit is een van de zwartste dagen uit mijn atletiek- carrière." Som had zich veel van dit WK voorgesteld. Hij liep weer snelle tijden dankzij een nieuwe trainingsaanpak, was het hele jaar al blessurevrij. Maar alle plannen om op dit WK in de finale te ko men en daar iets moois te preste ren vielen in duigen door "een stomme valpartij." Bijna huilend: „Dit is zo zuur. Ik kon die Kaki echt niet ontwijken. Ik reageerde direct, krabbelde op en zette de achtervolging in. Maar mijn benen voelden als lood, ik had een pijn tje in mijn rug en wat er in mijn hoofd gebeurde kan ik niet be schrijven." Op de vraag of hij niet de wedstrijd had moeten afmaken, om dan vervolgens een protest in te dienen: „Dat dacht ik ook, maar ik kon het niet meer afmaken. Er speelde zo veel emotie door mijn hoofd. Weet je, je hebt een focus op een wedstrijd. Alles zat mee, ik liep een prima wedstrijd, dit is heel zuur." Het was niet de eerste keer dat Som met onheil zoals in Berlijn werd geconfronteerd. Eerder werd hij ook op het WK indoor in Boe dapest in 2004 door een valpartij uitgeschakeld. Gisteravond waren de gevolgen echter minder drama tisch en doet hij alsnog mee aan de finale. Een ander lichtpuntje voor de Ne derlandse equipe was het optre den van hoogspringer Martijn Nuijens. Meer dan vijfde zat er voor hem niet in. Maar waarschijn lijk zou hij van tevoren voor zo'n resultaat hebben getekend. De at Bram Som (oranje hesje) struikelt over de Soedanees Abubakar Kaki. leet uit Sittard kon - net als drie andere finalisten, in de kilte van het Olympiastadion de hoogte van 2.28 meter niet bedwingen. Win naar werd de Rus Jaroslav Ryba- kov. Hij bedwong een hoogte van 2.32 meter. Het Nederlandse 4x100 meter esta fetteteam slaagde er gisteravond niet in zich te kwalificeren voor de finale op het WK atletiek. Het team van bondscoach Troy Doug las liep een tijd van 38,95 secon den. Kwalificatie was een schier onmogelijke missie in een recht streekse ontmoeting met onder meer de Verenigde Staten, Enge land en Canada. Alles aan Neder landse zijde had perfect moeten lo pen, terwijl de andere landen steekjes moesten laten vallen. Maar de Amerikanen - die de esta- fettestok vaak laten vallen - won nen in 37.97 seconden, gevolgd foto Christophe Karaba door de Engeland en Canada. „Er werd achterlijk hard gelopen", meende Guus Hoogmoed. De Ne derlanders liepen uitstekend, de wissels verliepen geolied. „We heb ben de beste seizoentijd gelopen, dus dat is op zich goed" zei Grego ry Sedoc na de race. Zegt de afkorting CBV u iets? Waar schijnlijk niet. Het is een clubje van zo'n 400 leden dat niet zo vaak de sportkolommen haalt. Vo rige week echter werd de stilte rond de Coaches Betaald Voetbal ruw verstoord. Mark Wotte deed een beroep op de belan genvereniging. De ontslagen trainer van het Engelse Southampton drong er bij de CBV op aan dat Jan Poortvliet ter verantwoor ding geroepen zou worden voor enkele pitti ge uitspraken in het weekblad Voetbal Inter national (VI). Poortvliet en Wotte werkten het voorbije seizoen samen bij het Engelse Southamp ton. Poortvliet was hoofdtrainer, Wotte hoofd jeugdopleidingen. Toen Poortvliet bij de in geldnood verkerende tweede-divisio- door Jan Dagevos nist vertrok nam Wotte het over. Poortvliet suggereerde in het weekblad dat Wotte al tijd op op zijn baantje uit was geweest. 'Hij voelt zich hoger dan mij en vond dat hij méér recht had op mijn baan', zei Poort vliet. 'Ik voel mij genaaid door Mark.' )a, en als zoiets over je wordt gezegd, los je dat niet zelf op, huil je krokodillentranen, stap je naar de vakbond en klaag je daar je nood. Wotte vond gehoor, want de CBV liet bij monde van algemeen directeur Gerard Marsman weten niet blij te zijn met de uitla tingen van Poortvliet. Voetbaltrainers die nen met respect om te gaan met elkaar. Niet voor niets werd hiervoor onlangs een char ter (een duur woord voor verklaring of over eenkomst) ondertekend door de leden, voegde Marsman er nog aan toe. Voor 'Jan van ons' (een koosnaam die Jan Poortvliet kreeg toen hij als voetballer van PSV en het Nederlands elftal furore maakte) valt nu het ergste te vrezen. Wil hij zijn lid maatschap behouden, zal hij door het stof moeten gaan, zijn excuses moeten aanbie den en verklaren dat hij het allemaal niet zo bedoeld heeft. Ik mag hopen dat Poortvliet zijn lidmaat schap eraan geeft en eigenlijk reken ik daar ook wel een beetje op. 'Jan van ons' heeft van zijn hart nog nimmer een moordkuil ge maakt. Hij is authentiek, zegt wat-ie denkt en praat dingen die krom zijn nooit recht. Als lan een wedstrijd verliest, zal hij de feiten nim mer verdraaien en nooit zeggen dat het zijn elftal toch wel 'goed stond.' En als Jan vindt dat hij belazerd is, zegt-ie dat. Recht voor zijn raap. Daar heeft 'Jan van ons' echt geen charter voor nodig. V SAHR^J^y m DK ft Ah

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31