b zeeland] 25 b 1940 90 JAAR! (2(5- Blijf in de race Middelburg Tweede onderzoek spoorbak Goes OLYMPUS MJU 1040 ^VERSCHOORE Sloop deel zorgcentrum Poelwijck in aantocht Goes kiest voor hardere aanpak fietsendiefstal zaterdag 22 augustus 2009 Verhalen en foto's van het jO/ooroorlogse Middelburg: \J www.pzc.nl/middelburg1940 Flip Reijnierse uit Groot-Abeele stuurde deze prentbrief kaart van de Markt in Middelburg. Zijn opa had een melksalon. „Maar die staat er helaas niet op." De an sicht is een uitgave van Weenenk Snel, Baarn. Middel burg was voor de oorlog al een toeristenstad. Dat is te zien aan het grote hoekpand aan de ingang van de Lan- goes - De gemeente Goes laat een alternatief onderzoek uitvoeren naar een methode om een boven grondse betonnen spoorbak te bouwen. Railbeheerder Prorail, die inmid dels het Goese spoorproject trekt, heeft twijfels bij de aanpak die de gemeente voorstelt. Om binnen het budget van rond de 40 mil joen euro te blijven, oppert de ge meente de betonnen bodem van de bak onder het spoor te schui ven en de wanden daar op te bou wen. De portalen, waaraan de bo venleiding hangt, blijven in dit idee staan. Een dergelijke methode heeft Prorail nog niet toegepast. Goes vraagt onderzoeks- en inge nieursbureau Movares er naar te kijken, omdat de 'zware eisen die Prorail stelt het project te duur ma- wmmmmmm mm - fotoverschoore.nl beeldbeleving VLISSINGEN - WALSTRAAT 109/111 OST-SOUBURG - KANAALSTRAAT 67 Reacties: middelburg1940@pzc.nl of Redactie PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg door Frank Balkenende ge Delft (rechtsmidden) waar volgens grote witte let ters op de gevel souvenirs en post-cards werden ver kocht. Rechts daarvan (onder het trapgeveltje) zat de Vereeniging ter Bevordering van Vreemdelingen Ver keer (VW). Meer foto's van de Markt zijn te zien op de kaart op onze site www.pzc.nl/middelburg1940 ken'. Het onderzoek moet tevens uitwijzen of tijdens de bouw het treinverkeer op enige manier kan doorgaan. Goes worstelt al langer met de kos ten van het project. Om die reden is het idee voor een halfverdiept spoor verlaten en concentreert de gemeente zich op een bovengrond se bak om geluid en trillingen van goederentreinen terug te dringen. 's-heer arendskerke - Eind sep tember, begin oktober begint de sloop van een deel van het 's-Heer Arendskerkse zorgcentrum Poel wijck en twintig aangrenzende be jaardenwoningen. Ze ruimen het veld voor een nieuw, kleinschali ger zorgcomplex. Het plan van de Stichting voor Re gionale Zorgverlening (SVRZ) en wooncorporatie RWS behelst de bouw van twee groepswoningen voor dementerende ouderen (12 plaatsen), een gebouw met 16 ver zorgingshuisplaatsen met kamers van 45 vierkante meter met eigen keuken en sanitair, twee groepswo ningen voor cliënten van Stichting Zuidwester (12 plaatsen) en verder een activiteitenruimte, recreatie zaal, berging en kantoren. Daar naast laat de RWS 30 nieuwe se niorenwoningen neerzetten. Het nieuwe Poelwijck, dat vlakbij het huidige (senioren)complex Pol- lesteijn komt te staan, moet het zorg- en welzijnshart van 's-Heer Arendskerke worden. De Stichting Kinderopvang de Bevelanden, die nu al in Poelwijck huist, een huis artsenpraktijk, een fysiotherapie- praktijk en een geldautomaat moe ten er onderdak vinden. SVRZ-directeur Rien Heijboer denkt dat 's-Heer Arendskerke op deze manier een aardig voorzienin genpakket tegemoet kan zien. „Het is nadrukkelijk de bedoeling dat dorpelingen voor zorg en ande re service in Poelwijck terecht kun nen." Het nieuwe zorgcomplex is in de tweede helft van 2011 klaar. Bewo ners van Poelwijck kunnen dan overstappen. Gezien de krappe ruimte die na de sloop overblijft, hanteert Poelwijck vanaf oktober een opnamestop. Momenteel hui zen er 95 mensen, van wie 10 voor tijdelijk herstel. Het oude Poel wijck wordt na oplevering van de nieuwbouw gesloopt. Op die kavel komen eengezinswoningen van RWS. In het kleinere Poelwijck is min der personeel nodig, omdat de SVRZ in dorpen in de Zak van Zuid-Beveland kleinschalige zorg voorzieningen heeft gebouwd of dat nog gaat doen. In die zin wordt Poelwijck meer dan voor heen een lokaal zorgcentrum. goes - Goes wil het aantal fietsen diefstallen sterk terugdringen. Het gemeentebestuur werkt aan meer toezicht, betere registratie, samen werking met politie, horeca en rij wielhandelaren, veiligheidskeur merken voor fietsparkeerplaatsen en een uitgebreide voorlichtings campagne. Om de dag wordt in Goes wel een fiets gestolen. Zelden krijgt de eige naar zijn karretje terug. Gemeente en politie zullen meer toezicht houden op risicoplekken: binnen stad en stationsgebied. Met de ho reca worden afspraken gemaakt over de aanpak van fietsendiefstal en met rijwielhandelaren om he ling te voorkomen. Daarnaast komt er een opslagplaats voor alle verwijderde en gevonden fietsen. Fietsen moeten ook vaker worden terugbezorgd. De gemeente zal binnengekomen fietsen op haar in ternetpagina plaatsen. Hulp en advies aan ondernemers Bel het KvK Schakelteam 0800 5432100 www.kvk.nl/schakelteam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27