Zeeuwen denken mee over kustplan PZC Zeeland nAb Flirt Inschrijven kan nog! Overheden zoeken ideeën voor slimme aanpak dijken en duinen tegen overstromingen Een mini-onderzeeër is de nieuwste trots van de miineniager Middelburg Vrouw bestolen almanak Tip? redactie@pzc.nl 22 en 23 WALCHEREN 22 en 23 Open dag Zaterdag 22 augustus 2009Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Eind dit jaar moet het nieuwe kustbeleidsplan voor Zeeland klaar zijn. Bij het maken van concrete plannen voor de ko mende jaren tot 2015 is een belang rijke rol weggelegd voor ideeën die Zeeuwen zelf hebben. Daarvoor kunnen ze een enquête invullen op de nieuwe website wa- terkeringen.zeeland.nl, die gisteren is gelanceerd. De enquête sluit half oktober. Het kustplan moet gemaakt wor den door provincie, waterschap pen en Rijkswaterstaat. Zij zijn ver enigd in het Zeeuws Overlegor gaan Waterkeringen. „Zeeland wil dé provincie voor watermanage ment zijn. Om die ambitie te ver wezenlijken is ook geld beschik baar gesteld", zegt woordvoerster Wyanda Schop. De ideeën die mensen via de en quête aandragen, worden beoor deeld op haalbaarheid. Als ze uit voerbaar zijn, worden ze verwerkt in het definitieve kustplan. Met be langengroepen worden aparte be sprekingen gevoerd, verklaart Schop. Het ZOW wil snel aan de slag met onderzoeken en proefpro jecten. Bij de beoordeling van de plannen voor de dijken en duinen wordt uitdrukkelijk gekeken naar hoe ver nieuwend ze zijn. Met name wordt gezocht naar ideeën hoe bij het versterken van de waterkerin gen extra winst behaald kan wor den door aansluiting te zoeken bij andere ruimtelijke ontwikkelingen in Zeeland. De bestaande kustpro- jecten Zwakke Schakels (Walche ren en West-Zeeuws-Vlaanderen) dienen daarbij als voorbeeld. Ook daar is geprobeerd niet alleen dij ken en duinen te versterken, maar tegelijkertijd andere wensen te ver vullen. Een goed voorbeeld is de nieuwe panoramaweg aan de zee zijde van de dijk bij Westkapelle. Het kustplan wordt verwerkt in het beleid van de afzonderlijke overheden. Zij zijn immers zelf al lemaal al bezig met kustversterkin- gen om Zeeland te beschermen te gen overstromingen. Bovendien moet het Zeeuwse beleid passen in het Nationaal Waterplan dat ook eind dit jaar door de regering wordt vastgesteld. Q waterkeringen.zeeland.nl MIDDELBURG - De mijnenjager M858, ofwel bekijken. Volgens commandant S.E. Glaser, de Hr. Ms. Middelburg, heeft opnieuw Middel- die sinds januari het bevel voert, is ruim 2,5 burg gekozen als tijdelijke domicilie. Na een jaar groot onderhoud aan het schip gepleegd, afwezigheid van ruim drie jaar kunnen belang- Zo zijn er diverse nieuwe systemen geïnstal- stellenden vandaag het schip weer van binnen leerd en ook de verblijven zijn aangepakt. Op het achterdek prijkt een knalgeel 'apparaat', nu ingewerkt om met de duikboot en de nieu- een mini-onderzeeër met sonar die de zeebo- we systemen om te gaan. Ook dit jaar be- dem kan scannen. Het nieuwe speeltje kost zoekt de bemanning de Middelburgse kinder een slordige 1,3 miljoen euro. De 38-koppige boerderij, het vaste goede doel van de mijnen- bemanning, waaronder vier vrouwen, wordt jager. foto Lex de Meester Oma's, dochters en kleindochters scrappen in de Zeelandhallen 'Kinderen speuren met sleepnet naar wat er leeft in de branding MIDDELBURG - In een winkel op de Nieuwe Burg in Middelburg is gis termiddag de portemonnee van een 38-jarige Abcoudse gestolen. De portemonnee zat in haar tas. De Bressiaanse puber arriveerde de ze week ruim op tijd bij het restau rant waar hij al een tijdje ober is. Tijd zat, dus ook tijd voor een praat je met de bazin, die haar jonge werk nemer met een lachje voorstelde aan zijn nieuwe collega: een knappe meid. Het klikte meteen tussen de twee en eerlijk gezegd was hij al direct stie kem een beetje verliefd op haar. Ze maakten grapjes en plaagden el kaar, zoals pubers nu eenmaal doen. Een beetje elkaar aanstoten; een soor tement paringsdans. Toen een behoorlijk gezette vrouw het restaurant binnenstapte, stootte hij zijn nieuwe collegaatje aan en daagde haar uit te vragen of de vrouw misschien twee stoelen nodig had. De ontluikende liefde kreeg eenfin- ke knauw toen ze hem ijzig aankeek. „Dat is mijn moeder." LUZAC Zaterdag 29 augustus 2009 11:00 - 14:00 uur Luzac Lyceum Van brugklas tot diploma voor mavo, havo, atheneum en gymnasium. Luzac College Eenjarige versnelde examenopleiding voor mavo, havo en vwo. Zusterstraat 11 Goes Tel. 06 15839293 www.luzac.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23