Verdieping gaat gewoon door PZC Premier Balkenende houdt vast aan besluit om Hedwigepolder niet onder water te zetten Rotsblok verplettert badgasten aan Algarve Veel verborgen "M werkloosheid jtfion Heel Zeeland is aan het Nazomeren bij Amadore... Heerlijk Culinair (na)genieten bij één van onze gelegenheden. Zó combineert u Cultuur met Cuisine! Koninginnedag blijft als vanouds verder Vandaag bij deze krant: bijlage Zeeland Nazomer Festival Bram Som vindt nieuw onheil op zijn pad 29 np* Schouwen op de tandem Het is tijd voor snijbonen! Streeksporten, wie kent ze nog? ZATERDAG 22 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 197 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN DEN HAAG - De verdieping van de Westerschelde gaat hoe dan ook door. Het kabinet zoekt een oplos sing om zo snel mogelijk te begin nen met baggeren. Dat zei minis ter-president Balkenende gisteren na afloop van de ministerraad. Na bezwaren van natuurorganisa ties heeft de Raad van State het uit baggeren voorlopig verboden. Mi lieuclubs vrezen onherstelbare schade aan de natuur. De premier hekelde die bezwaren: „Het is goed dat je rekening houdt met het milieu. Maar stel dat het werk was doorgegaan. Was het milieu er slechter van geworden? Waren er dramatische dingen gebeurd?" De Vlaamse regering is er woest over dat er niet wordt gebaggerd en eist naleving van het verdrag dat Nederland hierover heeft geslo ten. Balkenende heeft begrip voor de Vlaamse boosheid. Maar volgens hem was het stilleggen van de werkzaamheden niet te voorzien. De minister-president bestreed dat het kabinet dat over zichzelf heeft afgeroepen door eerder dit jaar te besluiten de Hedwigepolder in Zeeuws-Vlaanderen niet onder wa ter te zetten. Deze ontpoldering zou de beste manier zijn om na- tuurschade door uitbaggeren te compenseren, aldus een onder zoekscommissie. Maar het kabinet volgde dit advies niet op en is niet van plan hier op terug te komen. De premier stelt dat de Raad van State in zijn uitspraak niet heeft ge rept over natuurherstel. pagina 3: commentaar pagina 14: 'verdieping onnodig' ikArneville 1 Vanaf September totaal vernieuwd en met Grand Café Raymondo 0118638456 0118 410502 grand café Stefano's rayifiorfdo V - 0118 441441 M-0118 638456 G-0113 230066 /rij aan de Zuid Zeeuwse Ku: DEN HAAG - De viering van Konin ginnedag zal niet wezenlijk veran deren, ondanks de aanslag die Karst T. op 30 april dit jaar in Apeldoorn pleegde. Het open ka rakter van de feestdag moet behou den blijven en daar passen geen ex treme beveiligingsmaatregelen bij. Dat is volgens ingewijden één van de voornaamste conclusies van het onderzoek door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding (NCTb) naar het drama. Karst T. doodde op Koninginne dag zeven mensen door in te rij den op het publiek. DEN HAAG - Economen en arbeids marktdeskundigen vrezen dat er veel meer werkloosheid is dan uit cijfers blijkt. Vooral de werkloos heid onder kleine zelfstandigen is veel groter dan uit de officiële cij fers naar voren komt, zeggen ze. Daardoor bestaat het gevaar dat ze te weinig hulp krijgen om de reces sie door te komen. Veel bedrijven bezuinigen door minder externe deskundigen en freelancers in te huren. „Zzp'ers zijn de smeerolie van onze economie", zegt eco noom professor Sylvester Eijffin- ger. „Maar ik vrees dat ze te veel l^hun lot worden overgelaten." i pagina 4 en 5: stille armoede ALBUFEIRA - Brandweerlieden zoeken naar overlevenden aan de Algarve in Portugal. Bij Albufeira raakte gisteren een rotsblok los van een klif. Daar door kwamen zeker vijf mensen om het leven. Gisteravond werd nog druk gezocht naar mogelijke slachtoffers. Ter plaatse staan borden waarop wordt gewaarschuwd voor vallende rotsblokken. Het strand is populair bij Portuge se en buitenlandse toeristen. President Anibal Cavaco Silva bezocht giste ren de plaats van het ongeluk. foto Luis Migue! Ferreira/AP zsmmmm Koninginnedag wordt nooit meer hetzelfde reageer op www.pzc.nl •J v\' reacties: 437 Het weeralarm is onbetrouwbaar 65% [oneens 35% Uit het onderzoek blijkt dat de aanslag waarschijnlijk alleen voor komen had kunnen worden door zware beveiligingsmaatregelen, me de omdat de dader een eenling was, die niet in beeld was bij poli tie en inlichtingendiensten. Vol gens de NCTb past een extreme be waking echter niet bij de Neder landse identiteit en het open ka rakter van de dag. De dienst ziet bijvoorbeeld niets in het inzetten van gepantserde wagens voor de le den van de koninklijke familie of het plaatsen van betonblokken op en langs de route. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Achtergrond: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Meningen: 15; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 29 t/m 35. Bijlagen: Zomerkrant; Zeeland Nazomer Festival; Spectrum; Reizen/Wonen/Media met daarin Televisie: 56 t/m 59. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555547"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1