meningen 15 AFSLUITING N683 brieven zaterdag 22 augustus 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Seniorgames 3 Seniorgames voor het eerst in Euro pa en dan nog wel in Zeeland. On danks wat minder deelnemers toch een geweldig spektakel. Jam mer van de negatieve kritiek in de media. Zo is het op de persoon ge schreven stukje van Frits Bakker heel misselijk. Minder deelnemers dan verwacht komt door de hoge li mieten van de bonden. Na latere wijzigingen wordt niet meer geke ken. Bijdrage misschien te hoog in deze financieel moeilijke tijd? Dit is achteraf praten. Subsidie provin cie belachelijk? Denk wel dat de vaste medewerkers ook recht heb ben op salaris. Gelukkig zetten de paar honderd vrijwilligers nog steeds hun beste beentje voor. Bert Carol, vrijwilliger Scholeksterstraat 70, Middelburg Westerschelde 15 Hulde aan Leendert van Melle uit Zierikzee, die (krant, 20 augustus) perfect heeft uitgelegd hoe het nu precies zit met de derde verdieping en het natuurherstel van de Wes terschelde. Er is helemaal geen plan om de natuur te compense ren als de vaargeul verder wordt verdiept. De Raad'van State heeft de zaak geschorst omdat er te wei nig garanties zijn dat de natuur door zo'n ingreep geen noemens waardige schade wordt berokkend. Dat is heel wat anders. De spraak verwarring is groot. Vooral de voor standers van ontpoldering probe ren nu het onder water zetten van de Hedwigepolder - door het kabi net afgeblazen - opnieuw te beplei ten. Zelfs leden van de Tweede Ka mer doen daaraan mee. Dat is kwa lijk! Begin september is er een de bat in de Tweede Kamer over het kabinetsbesluit om niet te ontpol- deren en de door het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen aangedragen alternatieve maatregelen uit te voe ren. Het mag en kan geen debat worden over de problemen rond de derde verdieping. Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Westerschelde 16 Goed Buurmanschap. De verstand houding is op de werkvloer altijd goed geweest tussen Nederland en België. De onwil komt van boven af Nu dat alle deskundigen en bes te stuurlui aan wal hun zegje ge daan hebben, wordt het tijd om paard en ruiter te noemen. Toen de Herald of Free Enterprise ver voor Zeebrugge en ik al mijn personeel opgevorderd had, boten uitgerust om mensen te redden uit het wrak, kreeg ik een uur na de ramp reeds een aanbod van een Rotterdamse duikersclub om met een helikopter naar Zeebrugge te om te helpen mensen te redden. De sleepboot Fighter had uur ononderbroken in Zeebrug gewerkt en kwam uitgeput te rug in Vlissingen en ging rusten. De kapitein, PO, werd door de Ma rechaussee gewekt met een bekeu ring omdat hij zich niet ingeklaard Hij was meer dan 24 uur bui geweest, De wet is de wet. Menig keer is de Seaking helikop ter uit Kokzijde te hulp gekomen om gekwetsten of drenkelingen hulp te bieden bij de Steenbanken. Het mocht niet meer, de KLM had het monopolie, er werden geen loodsen meer opgehaald, op de Vlissingse Bonedijke Sportvelden om te loodsen bij stormweer. Het zijn de hoge hotemetoten die de boel verpesten en de milieurakkers voor hun karretje spannen. Zo blij ven ze zelf buiten schot. L. Cloet P. Krugerstraat 68e, Vlissingen Westerschelde 17 Binnen afzienbare tijd worden de Nederlandse en Belgische troepen gemobiliseerd en breekt de Eerste Nederlands-Belgische Oorlog uit. De Belgen ontwikkelen speciale ka nonnen om Nederland te bombar deren met dikke frieten. De Neder landers beantwoorden deze aanval met het bestoken van Vlaamse frietkotten met mosselen. België zet alle manschappen in om em mers water uit de Noordzee naar de Westerschelde te transporteren om het waterpeil te laten stijgen, maar komen al snel tot de ontdek king dat dat geen nut heeft. De Bel gische regering besluit om Zeeuws-Vlaanderen te annexeren en Wallonië vrijwillig af te staan aan Frankrijk. Nederland laat dit niet op zich zitten en besluit om de Westerschelde zodanig te verdie pen, dat het grootste deel van Zeeuws-Vlaanderen in de golven verdwijnt. Het gevolg is dat de Westerschelde twee keer zo breed wordt. De diepte wordt daardoor drastisch beperkt. Beide landen be sluiten tot een wapenstilstand. Uit eindelijk wordt besloten een grote dam aan te leggen tussen Vlissin gen en Knokke, waardoor het Vlaamse Meer ontstaat (een schitte rend gebied voor toerisme en mi lieu). Voor de schepen wordt nog een oplossing gezocht. Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg Westerschelde 18 Naar het oordeel van de natuurbe- wegingen zal de derde verdieping van de Westerschelde tot verlies van de zo kostbare estuariene na tuur leiden. Zij kunnen zelf voor een oplossing zorgen. Een groot ge deelte van het verdronken Land van Saeftinghe is door gebrek aan onderhoud al lang geen schor en slik meer, maar verworden tot riet velden. Laat ze zelf maar beslissen hoeveel hectare er nodig is om het door hen verwachte verlies te com penseren en deze afgraven. Zij als beheerder hebben ook een instand houdingsverplichting voor het on der hun beheer staande gebied. In Zeeland wordt al jaarlijks binnen-, dijks 400 hectare 'nieuwe natuur' aangelegd, ruimschoots voldoende om het verlies aan rietvelden in Saeftinghe te compenseren. P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Westerschelde 19 In de krant verschijnen met enige regelmaat artikelen die de plannen van de Commissie Nijpels en ande re ontpolderaars bijzonder appre ciëren. Ook juristen hebben er me ningen over. Voor juridisch onge schoolden is het vaak verwarrend dat die meningen niet eensluidend zijn. Als ik Prof. Verschuuren goed begrijp zitten we feitelijk vast aan het ontpolderen. Andere juristen hadden tijdens de hoorzitting in de Tweede Kamer daarover wel een heel andere mening. Laten we het nu eens even eenvoudig hou den en ons beperken tot de ontpol dering van de Hedwigepolder. Veel Zeeuwen zullen bekend zijn met de sterke aanslibbing van de vroe gere veer- en andere havens langs de Westerschelde. Kan iemand van de ontpolderaars ons duidelijk en beknopt uitleggen hoe dit ver schijnsel te rijmen valt met de prachtige natuur die zij ons voor spiegelen in een ontpolderde Hedwigepolder? Jaap Liek Boulevard de Ruyter 140, Vlissingen Bos in Sabbinge Ik reageer op het stuk overihet bos in Oud-Sabbinge en nodig verslag gever Frank Balkenende uit om met mij dat zogenaamde 'prachtige bos' te bekijken. Als ik dat ten min ste durf, want ik ben slecht ter been en struikel dan gemakkelijk op het slechtbegaanbare pad. Of trap ik in een hondendrol of paar 7. o denvijg. Ooit stond bij een me vrouw in de voortuin tegenover het bosje een berenklauw. Inmid dels is die plant overgewaaid en staat het bosje vol berenklauwen. De zangvogeltjes zijn weggevlucht door ophitserige kraaien en ek sters. Is het gros van bewoners van Oud-Sabbinge tegen het kappen van een stuk bos? Laat ik nu altijd mensen tegenkomen die daar an ders overdenken en wel een 3 hec taren groot bos aan de andere kant willen hebben. Misschien kunnen daar een paar paadjes verhard ge maakt worden, zodat mensen in een rolstoel of met rollater of peu ters met een driewielertje van het nieuwe bos genieten. Iedereen die in Oud-Sabbinge woont en het met mij eens is, mag een briefje in mijn brievenbus doen. C. Kleinepier-Bal Pr. Bernhardstraat 16, Oud-Sabbinge Cinema Schuttershof Blij waren wij om te lezen dat het bestuur van Cinema Middelburg heeft besloten om niet te verhui zen naar de bibliotheek, maar in het karakteristieke, door velen zo geliefde Schuttershof gehuisvest te blijven. Dit gebouw met zijn unieke intie me sfeer is een pareltje in het stads centrum dat de moeite van het be houden en oppoetsen waard is, ook al lijkt de communicatie tus sen de huidige eigenaar en wethou der Streng lastig te zijn, met name als het gaat over de vraag wie zou moeten investeren in een opknap beurt van het gebouw. Wij kunnen alleen maar hopen, en velen met ons, dat ofwel de ge meente, ofwel de eigenaar, maar het liefst allebei inzien dat dit on vervangbare, uitzonderlijk sfeervol le gebouw als filmzaal behouden moet blijven. In het belang van filmliefhebbers en toeristen en dus ook in het be lang van een mooie en levendige binnenstad, waar bijzondere loca ties-eikaars functie en aantrekkings kracht versterken. Wim en Lonne van Liere Dam 63a, Middelburg illW—WUWIimii B HWfflB GENT afgesloten route TER HOOGTE VAN DE DRAAIBRUG SAS VAN GENT ZATERDAG 29 AUGUSTUS 07.00 UUR TOT EN MET ZONDAG 30 AUGUSTUS 05.00 UUR Rijkswaterstaat voert afrondende onderhoudswerkzaamheden uit aan de draaibrug van de N683 die Sas van Gent met Westdorpe verbindt. Hiervoor wordt vanaf zaterdag 29 augustus 07.00 uur tot en met zondag 30 augustus 05.00 uur de draaibrug Sas van Gent afgesloten voor het ge motoriseerd verkeer. De brug blijft tijdens de werkzaamheden open voor fietsers en voetgangers. Gemotoriseerd verkeer dient rekening te houden met omleidingsroutes en een langere reistijd. omleidingsroutes Verkeer vanuit Sas van Gent richting Westdorpe en vice versa via de N252 naar Zelzate [België], N62 en N683 Verkeer vanuit Sas van Gent richting Axel/Hulst en vice versa via de N252 naar Sluiskil, 1\I61, NB2 en N258 Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroutes aan. reserveweekend De onderhoudswerkzaamheden kunnen niet met slecht weer uitgevoerd worden. Daarom worden, indien nodig, de werkzaamheden verschoven naar het eerste weekend van september. Vanaf zaterdag 5 september 07.G0 uur tot en met zondag 6 sep tember 05.00 uur zal dan de draaibrug Sas van Gent afgesloten zijn voor het gemotoriseerd verkeer. werkzaamheden voet- en fietspad In de periode van maandag 31 augustus tot vrijdag 4 september voert Rijkswaterstaat ook werkzaam heden uit aan het voet- en fietspad van de draaibrug Tijdens deze werkzaamheden blijft de brug open voor fietsers en voetgangers Wel zal het fietspad voor de werkzaamheden plaatselijk worden versmald. Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat, de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, werkt voor u aan droge voeten, voldoende en schoon water, vlot en veilig verkeer over weg en water en betrouwbare en bruikbare informatie. www.rijkswaterstaat.nl Rijkswaterstaat nederland moet door. (vanAngar Beter) INFORMATIE: WWW VANANAARBETER.NL - TELETEKST - RADIO - TELEFOON 0800-8002 (GRATIS)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15