media |gg| 024-3650570 Alles wat Marc-Marie Huijbregts (42) aanraakt, lijkt in goud te veranderen. Na een wat moeizame start heeft Nederland de cabaretier met het karakteristieke hoge stemgeluid volledig omarmd. door Roy Timmerman u media@wegener.nl 5 |;J:| Zaterdag 22 augustus 2009 Survivalexpert Bart de Haas (links) laat Marc-Marie Huijbregts de wil dernis zien. foto CPD Nee, lacht hij. Hij had niet verwacht dat het feit dat hij zijn 'cavia' afzette voor zoveel reac ties zou zorgen. Natuurlijk had hij erover nage dacht en ook bewust voor De We reld Draait Door (DWDD) geko zen om de eerste keer kaal te ver schijnen. Dan had ie dat maar ge had. Hij vertelde het presentator Matthijs van Nieuwkerk een week van tevoren. Die reageerde verbaasd. Of hij zijn hoofd kaal ging scheren? Nee dus, hij was de pruik die tien jaar dienst had gedaan, beu. Alles wat Marc-Marie Huijbregts (42) de afgelopen tijd gedaan heeft, is nieuws. Nederland heeft de cabaretier met het karakteris tieke hoge stemgeluid omarmd. Stopt de cabaretier met zijn rol als sidekick in DWDD, dan wordt daar de volgende dag op het werk bij de koffieautomaat over gesproken. Over wie de ster van de comedy 't Schaep met de 5 Pooten is, bestaat ook geen discus sie: dat was ober Lukas met dat schattige Brabantse accent. Nu gaat hij voor de achtdelige NCRV-reeks Marc-Marie in 't Wild in Afrika met gevaarlijke dieren op de foto. Lachen, gie ren, brullen in de jungle van Ke nia. Succes lijkt verzekerd. Het is een groot contrast met zo'n tien jaar geleden. Door zijn succesvolle optredens als side kick in Dit Was Het Nieuws, haal de de KRO hem binnen en gaf hem een eigen talkshow. Maar Marc-Marie Opgenomen werd weggehoond. Hij noemde het destijds de erg ste tijd van zijn leven. Ook in het theater had hij steeds het gevoel dat hij door de mand kon vallen. Maar dat was toen, inmiddels is hij zijn onzekerheid kwijt en glo rieert hij op alle fronten. Hij is net twee dagen terug van de opnames in Kenia, waar hij voor zijn nieuwe programma Marc-Marie in 't Wild een maand lang, onder begeleiding van survi valexpert Bart de Haas, door de wildernis struinde. Op zoek naar gevaarlijke dieren om samen mee op de foto te gaan. Helemaal duidelijk wordt het niet of het nu een serieus pro gramma is of dat er door de kij kers flink gelachen kan worden om de 'junglefratsen' van de caba retier. Zelf vond hij het in ieder geval niet zo grappig. In de wil dernis is niet veel hilarisch, zegt hij „Voor derden is het waar schijnlijk wel leuk mij te zien stuntelen, maar het is niet zo dat ik allemaal verhalen kan vertel len van: nou, toen kwam die aap en ha ha ha. Nee. Maar ik heb wel veel gelachen, dus vrolijk wordt het zeker." Hoewel hij niets met kamperen of met de jungle heeft, twijfelde hij niet toen hij benaderd werd voor het programma. „Ik wilde altijd al naar Afrika. Mijn man Karim houdt niet zo van Afrika, dus met hem zou ik er niet heen gaan. Dit was een uitgelezen ma nier om daar rond te sjouwen." Niettemin bleek hij het erg on derschat te hebben. De eerste da gen waren verschrikkelijk. Hij herkende niks, voelde zich ner gens veilig, had rare kleren aan en snapte vooral niks van de wil dernis. „Ik kwam er daar pas ach ter hoezeer ik een cocon om me heen creëer, om mezelf comforta bel te voelen. Ik was daar alle vei ligheid kwijt. Dat heeft niks met luxe te maken. Ik kende nie mand van de crew, ik ben geen kampeerder en ik snapte de om geving niet. Ik merkte hoe ik was losgeslagen van alles wat ik ken de en daar alleen zat in een ge vaarlijk land. Maar na anderhalve dag besloot ik: ik ga van Afrika houden. Als ik dat niet zou doen, dan zou het een pijnlijke trek tocht worden. Dat is gelukt." Het lijkt erop dat televisie bij Huijbregts past als een jas, zo lang hij althans zichzelf kan zijn. Voorlopig in ieder geval geen ei gen talkshows meer. Hij duikt weer in zijn vertrouwde, comfor tabele rol als sidekick. In het 'ta felheerschap' bij DWDD heeft hij nu 'zijn ideale rol' gevonden. Eind vorig jaar moest hij noodge dwongen zijn vaste vrijdagavond opgeven, omdat hij het niet kon combineren met het toneelstuk Hotel Atlantico. Maar vanaf 4 sep tember schuift hij weer iedere vrijdag aan tafel aan. „Ik miste het gewoon te erg. Waarom? Ik hoef niks, ik mag alles. Daar ko men gasten aan tafel van wie ik altijd dacht: dat heb ik altijd al willen vragen. Dat mag daar. Het is heerlijk om vanuit de zijlijn in te springen." Vanaf half september gaat hij met zijn nieuwe theatertour Marc-Marie Punt weer het land in. Er stond tot vorige week nog geen letter van zijn voorstelling op papier. „In mijn hoofd ben ik al lang bezig. Ik weet hoe het be gint en eindigt, de muziek, alles. Nu alleen nog opschrijven. We hadden het net over die dieren in Kenia. Die zijn eng, maar niks is enger dan een eerste try-out. Daar zie ik vreselijk tegenop." ^3 Marc-Marie in 't Wild, vanaf 8 september wekelijks op Ne derland 3. De Wereld Draait Door, vanaf 31 augustus iedere werkdag op Nederland 3. w Reageren? redactie.media@wegener.nl H In de serie Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Deze week Floris Floris was een Nederlands broekje temidden van ge renommeerde internatio nale tv-helden als de En gelse Ivanhoe en de Fran se Thierry de Slingeraar. Maar wel een broekje met flair, bravoure en wat nu een sexy uitstraling heet De eerste van de in totaal twaalf afleveringen in 1969 was meteen een schot in de roos. Zo'n 2,7 mil joen Nederlanders zaten achter de toen nog zwart-witbuis te kij ken. De derde aflevering trok al ruim 3,5 miljoen kijkers. Ze keken vooral voor Rutger Hau- er als Floris van Rozemond. De andere held in de serie, de Oos ters mysterieuze Sindala, werd let terlijk en figuurlijk door Hauer van het beeld gespeeld. Hauer maakte met Floris zijn televisiede buut als filmspeler en zou daarna aan een lange carrière beginnen met rollen die allemaal een Flo- ris-tic hadden: vechtend met alles wat daar geschikt voor was. On verschrokken en slimmer dan bij voorbeeld' the Muscles from Brus sels, Jean Claude van Damme. Aan Floris had Hauer ook zijn tweede grote rol te danken, die van Eric in Turks Fruit (1973). „Hij mag nu laten zien dat hij met zijn penis evenveel kan als in Floris met zijn zwaard", zei Jan Wolkers bij de presentatie van de verfil ming van zijn boek. Het fysieke werk lag Hauer beter, want qua tekst was de blonde Fries niet zo sterk. Maar daar ging het toch allemaal niet om. Actie, spanning, vechten, listen en la gen, goeien en slechteriken. Daar voor keken we naar Floris. Was heel wat spannender dan Pipo. Dat alles in een echt Nederlands decor: op de hei, in het bos, in kastelen en mistige slotgrachten. Het was ook voor het eerst dat we een Nederlands stuntteam aan het werk zagen. Hammie de Beukelaer en zijn stuntteam de Hammies waren onze eigen Evel Knievels. Maar wel van het lach wekkende soort Geen halsbreken de toeren van de Hammies, die uit kastelen vallen of brandend een gracht induiken. Nee, de Hammies moesten zich alleen op de dikke pensen of bolle koppen laten slaan door held Floris. Helaas was het einde van de serie weer oer-Hollands: de serie bleek te duur en de andere omroepen waren jaloers op het succes, zodat de NOS er mee moest kappen. Maar Floris is van onschatbare waarde. Hij maakte het saaie va derlandse geschiedenisboekje met al die droge jaartallen weer een beetje spannend. Ray Simoen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 141