oudomrand IJmuiden 45 reizen SL Lezersactie: 3 dagen Drenthe 79,-PP .HetHoteln Een merkwaardige plaats, dat IJmuiden. Zo rijd je over een door weilanden omgeven snelweg, zo zit je in het grijs van de havens. Mirjam van Twisk stapte op een rondvaartboot. H OT FI Hotel Hoogeveen is rustig gelegen aan een vijver- en bospartij en vlakbij het modieuze stads- Inhoud Lezersactie reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 22 augustus 2009 In deze rubriek staan wij stil bij het souvenir dat veel voor u betekent of waar u een bijzondere herinnering aan heeft. MMS HET SOUVENIR: Een kraantje voor een wijnvat/regenton. EIGENAAR: Miranda Nijssen. WAARVANDAAN: Bourgogne (Fr.). WANNEER GEKOCHT: 2008. De haven van IJmuiden. I kijk, een zee- hondje!" Waar? Als op bevel, I draaien we alle- I maal ons hoofd in dezelfde richting. „Daar, dat donkere bolletje." We zien het, maar twijfelen. Een vogel? Nee. Een jerrycan dan? Ons rondvaartjebootje, de ms Koningin Emma, houdt net te veel afstand om het goed te kunnen zien. We zullen óns wel vergissen, maar toch koesteren we onze ontdekking in gelukzali ge onwetendheid. Later wakkert de schipper het vuurtje nog een beetje aan door te vertellen dat onze ogen ons mogelijk niet be drogen hebben. „We zien de laat ste tijd regelmatig zeehonden, hier voor IJmuiden." Een zeehondje spotten. Wat zijn we een bofkonten! En we had den al zoveel geluk deze dag: geen wind* geen wolk. De zon hoog aan de hemel, de zee glad als een spiegel en de tempera tuur op korte mouwtjeshoogte. Hoeveel mazzel kan een mens hebben? Dat terwijl we een uitje hadden uitgestippeld, waarvan je op voorhand niet de overtui ging hebt dat die 'succes-verze kerd' is. Een middagje IJmuiden! Hoe verzin je het. IJmuiden is een vreemde plaats. Het ene moment rijd je nog door het groen, het volgende moment maakt datzelfde groen, alsof een schakelaar wordt omge zet, plaats voor grijs. Pats, zon der waarschuwing vooraf, ben je middenin het havengebied. In de verte markeren de witte grootsheid van de Princess of Norway, de ferry naar Engeland, en het gladde staal van het mo dern vormgegeven DFDS-termi- nalgebouw, de vissershaven aan het einde van de havenkop. Twee lange beschermende ar men, de Noord- en de Zuidpier, reiken er een kilometer in zee. Er tussenin trakteren twee sleep boten ons met grote waterspui ten op een sierlijk waterballet. In de schaduw van de kolossale veerboot, klaar voor vertrek, ligt de Koningin Emma nietig te we zen. De trossen zijn nog maar net los of kapitein Adriaan steekt letterlijk en figuurlijk van wal. Terwijl we een rondje ha ven doen, leert hij ons over kot ters, platvissen en wekkers. Hij vertelt over zeesluizen, hoog ovens en vismethoden. En wijst op de onderhoudsbootjes voor het windmolenpark, verderop voor de kust van Egmond. Op het bovendek in het zonne tje laten we ons het college wel gevallen. Vernemen de ins en outs van het forteiland in de ha venmond dat, net als het wind molenpark, op gezette tijden door de 'Emma' wordt aange- foto Ron Pichel/GPD daan tijdens een rondvaart. Wij hebben gekozen voor de no-nonsense korte trip en dus blijven het omvangrijke gangen stelsel in het forteiland en de energieopwekkers op zee voor ons verborgen. Goed excuus om nog een keer terug te gaan. Kun nen we meteen het IJmuider Zee- en Havenmuseum meepik ken dat, volgens kenners, ook voor kinderen 'hartstikke leuk' is. Terug dus. Ook voor het bun kermuseum en de IJmuider klimtoren. Voor nu stellen we ons tevreden met een tochtje het zeegat uit In de verte, op het strand van IJmuiden, zien we de tent waar we straks, genietend van een tongetje vers uit zee, de dag uit luiden met een fijne finale: een spectaculaire zonsondergang. Pjry Reageren? redactie.reizen@wegener.nl MMi Voor info over: Rondvaarten: www.ijmuiden- serondvaart.nl of tel. 0255- 511676 (vanaf 8,50 euro) Zee- en Havenmuseum: www.zeehavenmuseum.nl of tel. 0255-538007 Klimtoren: www.teamtower.nl Bunkermuseum: www.bunker- museum.nl Zie ook vw.ijmuiden.nl WAAROM SPECIAAL: „Jaren gele den kocht ik een houten wijnvat met de bedoeling daar regenwa ter in op te vangen. Het leek mij een vrij simpele klus hier een kraantje voor te vinden, zodat we het water konden aftappen. Het tegendeel bleek waar. Ik heb verschillende deskundigen ge raadpleegd, maar iedereen stuit te op problemen. Bij onze verhui zing, drie jaar geleden, naar onze boerderij in Asten, ging het vat mee. Toen vond ik dat er toch eens iets moest gebeuren. Een regenpijp werd aangepast, zodat we de inloop van het water kon den doseren. Maar voor de kraan kwam wederom geen oplossing! Tot we vorig jaar tijdens onze va kantie in Frankrijk terechtkwa men in een klein antiekzaakje. Mijn man zag daar in een mand de kraan liggen. Een mooi kope ren exemplaar, waar we 20 euro voor betaalden. Toen maar ho pen dat we de kraan er thuis pas send in kregen. En ja, het lukte! Elke keer als ik nu water tap (het vat heeft een prominente plek gekregen bij onze B&B Hoeve Nijssen in Asten) moet ik denken aan het moment dat we de kraan vonden in die oude mand, ergens in Frankrijk." IJmuiden im wnn WA ,U, ,,„1,^ li-JI Iil_ J. HOOG centrum van de stad Hoogeveen. Deze culturele hoofdstad is centraal gelegen ten opzichte van natuurgebieden, zoals het Nationaal Park Dwingelderveld en vele bezienswaardigheden. Hotel Hoogeveen beschikt over 40 hotelkamers, het restaurant "De Rozentuin", een brasserie en een terraspartij aan de hotelvijver. Actief bezig zijn kan in het bowlingcentrum met een gezellige bar en op de 11 tennisbanen naast het hotel. Meer informatie, foto's en een video over het hotel, vindt u op www Mathijsenstraat 1 7909 AP - HOOGEVEEN T: 0528 26 33 03 W: www.hethotel.nl 3-daags Rozentuin arrangement: 2x een overnachting 2x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x een driegangen diner op de le dag Informatiepakket van de omgeving Prijs 22/8 - 31/10 '09, 79,- p p. Normale prijs 119,- p.p. Prijs is exclusief toeristenbelasting 0,80 p.p.p.n. en reserveringskosten a 2.50 p.p. Aanbieding is te boeken o.b.v. beschikbaarheid en alleen tele fonisch te reserveren onder vermelding van Wegener lezersactie'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 133