reizen2 Lepeltje-lepeltje in een ufo Super Last Minute Opeens houdt de snelweg op en dus ook de drukke bebouwing langs de kust. Stopt hier de Algarve? Volgens de reisbureaus wel. Maar voor de liefhebber van het échte Portugal begint het dan pas, weet Henk van den Boom. in het mooie Twente uw familie, golfen wellness hotel JID Ooit met zijn tweeën in een hangmat geslapen, dobberend op het water? Ruud Willems probeerde het in het capsulehotel in Dén Haag. Zaterdag 22 augustus 2009 reizend>wegener.nl 024-3650360 Tientallen van dit soort strandjes vind je aan de zuidwestkust van Portugal. Lange stranden en hoge rotsen waartegen de At lantische Oceaan zich suf beukt, zonsondergangen die je nooit meer vergeet, 's Nachts slapen boven een vis restaurant. Dit is volgens Portugal: kenners de ware Algarve. Ik draai het stuur naar rechts, rich ting een wit kerkje dat nauwelijks uitpiept boven een restaurant, een bar, de plaatselijke bank en een le ger van kleine huisjes met alle maal een verschillende kleur voor deur. Vila do Bispo. Woonde hier ooit de bisschop? Wie weet. Na een bak koffie met iets zoetigs daal ik in mijn huurauto het binnen doorweggetje af naar Cabo de Sao Vicente, waar je 'die letzte Brat- wurst voor Amerika' kunt kopen, zoals een groot bord voor de rij dende snackbar laat weten. Obrigado, dank je wel, maar nu even niet. Voor wie het nu nog niet weet: ik ben aan het einde van de wereld. Tenminste dat dachten ze vroeger, voordat stoere mannen als Colum bus en Vasco da Gama hun karve len optuigden en nieuwe werel den ontdekten. In het naburige vissersdorp Sagres stichtte de Portugese prins Hen drik de Zeevaarder rond 1400 een school voor zeevarenden, waar ze t v www.aparthoteldelden.nl Delden: (074) 3 777 666 Genieten en ontspannen in hét Familie-, Golf- en Wellnesshotel van Twente. 3 dagen 2 nachten 2X ontbijt en ïx luxe diner 4 dagen 3 nachten 3X ontbijt en 2x luxe diner Prijzen incl. 1 uur bowlen en 1 x sauna Op basis van 2 pers. kamer 99,00 p 137,50p ffipN MM Het Haagse capsulehotel, foto's Ruud Willems plaats. Daarmee was de hotelkamer klaar. Een metalen schaal doet dienst als sanitair. Het leven op een reddingsboot is basic. Maar in allerlei vakjes en achter luikjes vinden we andere voorzieningen: kussens, fleecedekens, slaapzakken, een zijden lakenzak, een loop lamp, champagne en een touw om de cham pagne mee in het water - 'jullie koelkast'- te hangen. Er is een koffer met hapjes, fruit, drinken en whisky. En genoeg bronwater voor een week. In al zijn 'luie' eenvoud lijkt dit toch een redelijk compleet hotel. Na de whisky wagen we het erop. Een voor een kruipen we lacherig en schommelend in de krakende hangmat. We werken ons in de lakenzak en worden onverbiddelijk in de ge zamenlijke kuil tegen elkaar aan gerold. Héél dicht tegen elkaar. Het is duidelijk: slapen is vanavond teamwork. De methode: lepeltje lepeltje liggen. Als je wilt omdraaien: eerst al lebei op de rug en dan samen door naar de andere zij. Lastig, maar heel knus. En verras send comfortabel. Om kwart voor negen 's morgens worden we wakker. Wij-hebben geslapen als roosjes. De ochtendzon begint de boot op te warr men. Bij de Caballerofabriek is de werkdag al begonnen. Het prachtige gebouw huisvest een keur aan bedrijven en bureautjes. We gaan er naar het toilet bij het bedrijfsrestau rant en halen koffie en croissants. De zitzak op de kade voelt als thuis. Meeu wen schooien om kruimels. Er klinkt lawaai: in een wolk van stof en damp verheft zich vanachter de havendijk een traumahelikop ter. Hij vliegt weg naar het noorden. Op weg om iemand te redden. SB De locatie van het capsulehotel is varia bel. Onlangs verhuisde het hotel van Den Haag naar Vlissingen. Daar kun je tot oktober voor 10 euro overnachten in het capsuleho tel. Zie www.vlissingen.nl of www.capsulehotel.info voor informatie en contact. Of mail via denis@vlnr.info met Denis Oudendijk. Op de kade ligt een grote zitzak. We genieten van de heldere zo mernacht die zelfs aan het wa ter nog zwoel is. Er is niemand op dit afgesloten gedeelte van haventerrein De Binckhorst in Den Haag. De verlaten gebouwen en de schepen aan de stil le kade vormen een surrealistisch decor. In de verte het geluid van de stad. Als een schim strijkt een reiger neer op de kade. Hier in het water bij de voormalige Caballe rofabriek drijft een grote, ronde, knaloranje doos, die nog het meest doet denken aan een vliegende schotel uit een stripalbum van Suske en Wiske. Deze reddingscapsule is het kleinste hotel van Den Haag. De luiken staan uitnodigend open. In de capsule waan je je in een onderzeeër. Luiken, hendels, knoppen. Hier en daar plaat jes met instructies als: Pull to stop engine. Het ruikt vaag naar diesel en smeerolie. De boot wiebelt bij iedere stap. Er is weinig loopruim te tussen de zitrand langs de buitenwand en de gietijzeren zuil met bank in het midden. Deze capsule deed ooit dienst als reddings boot op een boorplatform. Je kunt je moei lijk voorstellen dat hier officieel 28 personen in kunnen. Over de helft van de ruimte is een visnet gespannen. Onze slaapplaats. Gastheer Denis Oudendijk is architect. „Maar", zegt hij, „ik ben een luie architect." Hij werkt met afgedankte voorwerpen waar in hij nieuwe toepassingen ontdekt. 'Doorge- bruiken' noemt hij dat. Zo ontdekte hij on der meer loungestoelen in autobanden, bak fietsen in afvalcontainers en een gigantische sculptuur in een paar molenwieken (dit weekeinde te zien op Lowlands). In de loop van de tijd kwam hij in het bezit van een aantal reddingscapsules. Ze liggen op wisse lende locaties. Tot oktober zijn er twee in Vlissingen. Een daarvan is ingericht met een bed - oh, luxe! - en heeft zelfs een paar huwe lijksnachten meegemaakt. Onze capsule is geheel volgens het principe van 'de luie architect' aangepast. Bijna niet dus. Vijf haken boorde Oudendijk in de po lyester kap om een visnet te kunnen span nen. Dat net dient als tweepersoonsslaap- Er is een koffer met fruit en drinken aan boord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 130