ien jaar aan de top Lezersvragen 27 spectrum Zaterdag 22 augustus 2009 reld gereisd. De plaat, die volgens menigeen een wat ander geluid laat horen, werd zeer verdeeld ontvangen. Van Leeuwen: „Als je de nummers zelf hebt geschreven, is de beleving toch een heel andere. Bij Everything You Want was vooral het he le proces van die plaat maken zo ontzettend tof, - dat we bijvoorbeeld in New York zaten en daar spannende dingen meemaakten - dat ik op die ma nier naar die songs luister en helemaal niet van: het is heel anders. Dat hoor ik helemaal niet meer. Ik kijk erop terug als een hele goeie plaat en als een onwijs avontuur." „Het is waar dat die plaat heel verdeeld is ontvan gen", beaamt Woesthoff. „Een deel van ons pu bliek en een deel van de media zei: dit volgen we effe niet. Op dat moment schrik je, maar nu moet ik zeggen dat het heel goed is dat dat soort dingen gebeuren. Elke nieuwe plaat is de optelsom van al le ervaringen die je daarvoor hebt opgedaan. Die vormen je verder. Zolang je maar geen muziek maakt vanuit een bepaald concept of denkt 'goh, we zijn ooit zo succesvol geweest met Rain Down On Me, laten we nou nóg vijftien Rain Down On Me's proberen te maken', dan blijft elk album een verdere ontwikkeling van jezelf." Dat blijkt, want een nieuwe cd is al in de maak. Het vijfde studioalbum inmiddels, dat later dit jaar moet verschijnen. De aan pak is compleet tegengesteld aan die bij Everything You Want. Geen verre reizen, geen eindeloze stu diosessies, maar eerder deze maand in Brussel met alle muzikanten grotendeels in één keer inge speeld. En dat kon doordat Kane, dat in haar tienjarige his torie al vele bandleden zag komen en gaan, sinds enige tijd een stevig collectief is, met ervaren krachten zoals gitarist Robin Berlijn, bassist Ivo Se- verijns, drummer Joost Kroon en toetsenist Nico Brandsen. Woesthoff: „De vorige plaat hebben we juist met veel sessiemuzikanten van where ever opgenomen. De laatste twee jaar hebben we deze band. En voor het eerst sinds we in Kane zijn, voelt het hele maal solid en leuk. Zij hebben ook gezegd: natuur lijk gaan we dit met z'n allen doen. Dat geeft gelijk weer een heel ander smoel aan dat ding. Ik vind het super, ben weer helemaal excited." En of het (weer) een muzikale koerswijziging wordt, laten Woesthoff en Van Leeuwen nadruk kelijk in het midden. „We hebben afgesproken dat we daar niet over praten voordat het zo ver is." Een 'bandjesplaat' wordt het in elk geval, zo hebben zij zich eerder al laten ontvallen, met korte liedjes en, zoals ze dat noemen, to the point. „Het is uiteindelijk toch wat jij als luisteraar vindt dat het is, maar nu is het aan ons om iets te maken waarvan zo veel mogelijk mensen zeggen: wow, heb je die nieuwe Ka- ne-plaat gehoord?" De PZC riep enkele weken geleden haar lezers op vra gen te stellen aan Dinand Woesthoff en Den nis van Leeuwen van Kane. Dat leverde een groot aantal reacties op. Uit de inzendingen zijn vijf vragen geselecteerd, die zijn voorgelegd aan de beide bandleden. Hun antwoorden staan hieronder. De vijf vragenstellers hebben een vrijkaartje voor Goes in Concert gewonnen. Daniëlla Huibregtse uit Oudelande: Waarom stonden jullie op het VIP-deck bij Concert at Sea? Alvast aan het oriënteren voor Concert at Sea 2010? Woesthoff: „Dat is nietwaar. Ik was er niet." Van Leeuwen: Dat moet ik zijn." Woesthoff „Ben jij daar geweest?!" Van Leeuwen: „Ik ging daarheen met Barry Hay van de Golden Earring en die hebben daar een te gekke show ge geven. Ik vond het er heel mooi uitzien. Mijn complimen ten. Het is natuurlijk echt een Zeeuws feest, georganiseerd door Blof en de Blof-crew. Of wij daar ooit optreden hangt meer van Concert at Sea af dan van ons. Ik vind het in elk geval een hartstikke mooie plek om te spelen." Anita Meijaard uit Wemeldinge: Ik vind Kane super en zij zouden niet misstaan op het festival Zwarte Cross. Dat is een feest van rock, metal, theater enzo voort. En dan lees ik zo'n vreemd bericht in het pro grammaboekje van Zwarte Cross ('100% Kane-vrij'). Waarom hebben Kane en Zwarte Cross ruzie? Woesthoff „Wij snapten dat ook niet. Zwarte Cross werd altijd gedaan door Jovink en de Voederbietels. Die ken nen we heel goed eigenlijk. Het is niet de eerste keer dat dit soort dingen gebeuren. Dat is op zich oké. Maar we wa ren wel verbaasd, want het is volkomen onnodig. Het is ook wel een beetje de tijd waarin we verkeren: iedereen vindt maar dat iedereen alles moet kunnen zeggen, het maakt allemaal niet meer uit. Wij vinden dat niet." Nathalie Pleunis uit Vlissingen: Als jullie gevraagd worden een titelsong te maken voor een Nederlandse film, zien jullie dat zitten en in hoeverre willen jullie creatieve vrijheid in het componeren van de titel song? Van Leeuwen: Ik denk niet dat we ooit in opdracht een nummer hebben geschreven. We zijn er wel voor ge vraagd, maar we hebben het nooit aangenomen. Het hangt ook van de film af Als het een heel goede film is, lijkt het ons tof om te doen." Woesthoff: „Het is voor ons niet echt een issue, ook niet om om nee te zeggen. Het is nog niet echt verder geko men dan gevraagd worden." Karin le Roïj uit Nieuw- en Sint Joosland: Op welk fes tival of in welke plaats zouden jullie nog wel eens graag optreden? Van Leeuwen: „In Goes!" Woesthoff: „Wat wij in elk geval met onze eigen grote shows proberen te doen is het vinden van unieke locaties. Dat is vaak gelukt. Toevalllig hebben we een paar maan den geleden nog in het ADO-stadion gespeeld. Dat was voor ons ook hartstikke leuk. Er zijn altijd wel plekken te vinden waar het mooi is om te spelen, maar we maken er toch altijd weer ons eigen ding van." Van Leeuwen: „Iets wat we binnenkort gaan doen is Para- diso in Amsterdam. Dat is altijd een speciale zaal geweest. We hebben er al vaker gestaan, maar in oktober gaan we er drie keer achter elkaar alle singles die we ooit hebben uitgebracht in die volgorde achter elkaar spelen. Daar zie ik enorm naar uit. Dan moeten we dus echt in de oude doos gaan kijken, die dingen weer gaan repeteren, maar dan met de nieuwe band waarmee we net een plaat heb ben opgenomen. Dat wordt volgens mij heel speciaal." Janneke Kramer uit Colijnsplaat: Als het niet gelukt was in de muziek, wat voor beroep zouden jullie dan het liefst uitoefenen? Woesthoff „Ik zat altijd wel aan de architectuurkant, in die hoek. Dus was de kans groot geweest dat ik dat ook was gaan doen. Maat muzikant heeft altijd in me gezeten. Vanaf mijn tiende sta ik op het podium, dus het was een uitgemaakte zaak dat het dit zou gaan worden. Alleen had den wij ook nooit verwacht dat het zo uit de hand zou gaan lopen." Van Leeuwen: „Ik heb rechten gestudeerd, maar niet afge maakt. Daarna heb ik personeelsmanagement gedaan en daar ook wel even in gewerkt, maar ik heb nooit echt die ambitie gehad, de echte passie daarvoor. Als je mag kie zen, kies je niet voor dat. Dan kies je wel voor voetballer of iets anders. En dat werd in mijn geval gitarist."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 113