spectrum 26 Programma Goes in Concert Zaterdag 22 augustus 2009 De zesde editie van Goes in Concert wordt zondag 30 au gustus gehouden op de Grote Markt in Goes. Er treden grote nationale acts op, zoals Kane, Boris en Beef, maar ook diverse Zeeuwse artiesten. Het programma ziet er als volgt uit: 16.00 uur: Grote Markt open 16-00 uur: DJ Mr Addicted. 17.00 uur: De Hobbyisten 17.30 uur: La Compagnie Bina Africa 18.00 uur: Melou 18.45 uur: DJ Rickie 19.15 uur: Beef 20.00 uur: Albertina 20.30 uur: Boris 21.15 uur: The Stereo Divas 22.00 uur: Kane 23.00 uur: The Stereo Divas 23.30 uur: Einde www.goesinconcert.nl Optreden in Zeeland, dat is al even ge leden voor Kane. Zanger Dinand Woesthoff en gitarist Dennis van Leeuwen graven in hun geheugen. De try-out in het Arsenaaltheater in Vlissingen (2003), na een stilte van vijf maanden, komt onder meer boven. En ook het Bevrijdingsfesti val een jaar eerder, in dezelfde stad. „Met die regen", herinnert Dinand Woesthoff zich. „En Brouwpop, weet je dat nog?", vraagt Dennis van Leeuwen aan zijn muziekkompaan. „Oh ja, in Brouwershaven." In de zomer van 1999 was dat, toen Kane op het punt stond door te breken. Ze vergeten nog wel een paar Zeeuwse concerten, zo als op Sloebermix in Clinge (2001) en op Klooster pop in Kloosterzande (2004). De afgelopen vijfjaar ontbrak Zeeland echter in hun tourschema's. Dat was geen bewuste keuze, zegt Woesthoff „We heb ben een periode gehad dat we helemaal geen zalen deden, maar ons vooral richtten op een stadioncon cert en zo, echt grote dingen. Pas vorig jaar zijn we voor het eerst weer zalen gaan doen. Toen kwamen we erachter dat er veel veranderd is in het zalencir- cuit. Voor veel zalen is het moeilijk om hun kop bo ven water te houden en er zijn niet veel grote acts die veel publiek trekken. Voor ons was het afgelopen jaren lastig om een tour te plannen langs zalen waar van wij denken: dat is nog net te doen voor ons, van 1500, 2000 man zoiets. Als je gaat tellen hoeveel za len er dan zijn, dat zijn er niet zo veel meer. In elk ge- Tien jaar jaar geleden brak Kane in één klap door. Tien bewogen jaren volgden, met een reeks hoogtepunten, tegenslagen en veel bandwisselingen. De kern van de Haagse rockband - Dinand Woesthoff (36) en Dennis van Leeuwen (38) - is echter onveranderd gebleven. Zondag 30 augustus is Kane hoofdact van de zesde editie van Goes in Concert, het festival op de Grote Markt in Goes. door Rolf Bosboom val niet in Zeeland." Op de kop af tien jaar geleden kwam Kane voor het eerst de hitlijsten binnen, met Where Do I Go Now. De band bestond toen nog maar kort. Uit het niets was Nederland ineens een grote act rijker, zo leek het. „Op zich klopt dat wel, maar in de beleving van andere mensen nog meer dan zoals wij het ervaren hebben", zegt Dennis van Leeuwen. „In 1999, toen we de eerste single uitbrachten, hadden we al zo on gelooflijk veel gespeeld. Niet in de Paradiso's en de andere bekende zalen, maar overal waar we konden spelen, ook in muziekcafés en kroegjes: 250 optre dens in één jaar. Ook in onze beleving is het hard ge gaan en goed gegaan - de eerste plaat was na twee maanden goud, dat was ongekend - maar daar zat wel een jaar voor van heel veel spelen." „Dat hele romantische beeld van in schoolbandjes Kane in 2002, op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. foto Ruben Oreel Paspoort Kane Opgericht in 1998, doorge broken in 1999 met Where Do I Go Now. Grootste hits: Damn Those- Eyes, So Clad You Made It, Rain Down On Me, Before You Let Me Co (met Ilse DeLan- ge), Something To Say, Fear less, Believe It, Catwalk Crimi nal, Shot Of A Cun. Studioalbums: As Long As You Want This (2000), So Glad You Made It (2001), Fearless (2005), Everything You Want (2008). Grote concerten: Amster dam Arena (2003), strand Al- mere (2005), Malieveld Den Haag (2006), De Kuip Rotter dam (2008), ADO-stadion Den Haag (2009). Dinand Woesthoff (links) en Dennis van L Kane zitten, demo's maken en die overal naartoe sturen - dat deed ik al vanaf mijn tiende", vult Woesthoff aan. „Toen Dennis en ik elkaar ontmoetten - ik was toen 24 of zo - vloog in één keer de vlam erin. Op on ze Hyves-site www.kaneofficial.hyves.nldoen we momenteel een flashback op die afgelopen tien jaar. We schrijven hoe wij die periode zelf hebben erva ren. Dan lees je wel een avonturenboek. Het is ook een redelijk uniek verhaal. Er zijn niet veel bands die dat mogen meemaken. Nu hebben we meer dan ooit zoiets van: goh, dat is toch wel tof." Al terugblikkend ziet Woesthoff zelf een dui delijke scheidslijn in de Kane-historie: een eerste periode tot en met 2005 en een twee de periode vanaf dat moment. Het album Fearless (2005), ontstaan na een moeilijke periode voor de zanger waarin onder meer zijn vrouw Guusje Neder- horst overleed, speelt daarbij een belangrijke rol. „Na Fearless kwam op vele manieren een soort bevrijding voor mij. Ik vind het een heel mooie plaat, maar het was een dieptepunt in ons persoonlijke zijn. Bij het toewerken naar een volgende plaat dachten we: nu willen we gewoon muziek maken, plezier hebben, zonder al dat hea7vy gedoe eromheen, zonder dat je de hele tijd wordt overreden door allerlei ellende. Dat lukt tot nu toe goed." Het eerste resultaat was het album Everything You Want, dat vorig jaar mei uitkwam. Zo'n twee jaar had de band eraan gewerkt en daarvoor over de we-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 112