Programma festivalhart Abdij plein Middelburg 22 ■mWÊmk- jggl zaterdag 22 augustus 2009 Niet alleen het Abdijplein in Middelburg klopt als festivalhart zoals voorgaande jaren, maar de hele Zeeuwse hoofdstad zelf geldt dit keer als bruisend ontmoetingscentrum van het Nazo merfestival, met een uiteenlopend programma op verschillende locaties. Iedere dag vanaf 10.00 uur tot in de late uurtjes is er iets te bele ven. Voor jong en oud. Indien anders vermeld, vinden onderstaande optredens overigens wel op het Abdijplein plaats. VRIJDAG 28 AUGUSTUS Smout (Pop aan Zee) De muziek van Smout valt het best te plaatsen onder de noemer 'Nederpop', waarbij de band varieert tussen stevigere popsongs en ballads, aanvang: 20.30 uur prijs: inbegrepen bij ticket hoofdact. Bart Peeters Aan rde hype in Vlaanderen', Bart Peeters, de eer het programa op het Abdijplein als profes sional te openen met een spetterend concert met aanstekelijke Nederlandstalige muziek. Zijn energieke repertoire flirt met wereldmuziek, jazz, pop en rock. aanvang: 21.00 u„ prijs €17,50; CJP/65+ €15,-. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Headmode (Pop aan Zee) Alternatief powerrocktrio waarbij invloeden van Nirvana, Pixies, Sonic Youth, Queens of the Sto ne Age Soulwax goed te horen zijn. aanvang: 20.30 uur, prijs: inbegrepen bij ticket hoofdact. Aka Moon Baba Sissoko tama-orkest Mali is in. Nu smeedt ook de Belgische jazz band Aka Moon een verbond met Baba Sissoko die verschillende exotische instrumenten be speelt. Speciaal voor dit project neemt Sissoko zijn zeskoppig tama-orkest Black Machine mee. aanvang: 21.00 u., prijs: €12,50; CJP/65+ €10,-. ZONDAG 30 AUGUSTUS Picknick Picknicken op het Abdijplein. De organisatie zorgt voor muziek en tafels. De deelnemers zor gen zelf voor de aankleding en een eigen pick nickmand. ledereen welkom, aanvang 12.00 uur^ prijs: gratis. Nazomerzingen met Leoni Jansen Het publiek krijgt de hoofdrol en zingt uitbun dig mee met Leoni Jansen, Izaline Calister, Lesley van der Aa, Michelle van der Aa en Lotte Zekhuis, begeleid door een vijfkop pige band. Meezingers van Nederlandse bo dem, maar ook wereldmuziektoppers zoals Pata Pata en de Macarena, krakers uit de pop- en folkmuziek en veel meeslepende nummers over de zee. aanvang: 15.00 uur, prijs: gratis. GoFish (Pop aan Zee) De jury van Regioruis omschreef GoFish als: „vernieuwend, afwisselend en een band met toekomst." aanvang: 20.30 uur, prijs: bij ticket hoofdact. Leoni Jansen Leoni Jansen heeft naast folk en americana een grote liefde voor wereldmuziek. Speciaal voor het Nazomerfestival geeft ze een vurig concert met haar eigen vijfkoppige band die voor de ge legenheid is uitgebreid met een strijkkwartet. Haar speciale gasten treden ook in dit concert op: Izaline Calister, van der Aa's en Zekhuis en Omar Ka uit Senegal komen zingen en Oleg Fateev uit Moldavië bespeelt de accordeon, aanvang: 21.00 uur, prijs: €12,50; CJP/65+ €10,-. MAANDAG 31 AUGUSTUS Eva Auad (Pop aan Zee) Singer/songwriter met melodieuze, soms funky, soms soulachtige liedjes, aanvang: 20.30 uur, prijs: gratis. Selah Sue Selah Sue is pas 19, maar ze heeft veel in haar mars. Ze schrijft als een singer-songwriter, maar kickt op zwarte muziek, vooral soul en reggae. Ze nam een zeer overtuigende demo op in de Ancienne Belgique, werd door Milow op sleep touw genomen voor een lange reeks concerten en wekte met een optreden in 'De wereld draait door" grote interesse in Nederland. Aansluitend een optreden van: Amaryllis In haar, muziek zorgen haar prachtige stem en pianospel voor een heel eigen sound, ooit om schreven als 'Regina Spektor meets Norah Jo nes'. Een Nederlandse première om naar uit te kijken. aanvang: 21.00 uur, prijs: gratis. DINSDAG 1 SEPTEMBER Hommage aan Hugo Claus Literair Productiehuis de Wintertuin maakt spe ciaal voorhet Nazomerfestival een poëziepro gramma, opgedragen aan het oeuvre van Claus, de officieuze stadsdichter van Antwerpen. Drie vooraanstaande auteurs en een zanger brengen een ode aan de man en zijn werk. Dichter des Vaderlands Ramsey Nasr, romanschrijfster en essayist Connie Palmen en huidig stadsdichter van Antwerpen Joke van Leeuwen lezen werk van Claus en van henzelf. Frontzanger Bert Ostyn van Absynthe Minded heeft een popsong gemaakt van het gedicht 'Envoi', aanvang: 19 uur, prijs: €14,50; CJP/65+ €12,-. According to you (Pop aan Zee) Een energieke show met catchy poprock/emo nummers. aanvang: 20.30 uur, prijs: gratis. Yevgueni Yevgueni zingt Nederlandstalige teksten die in gaan tegen het cynisme van deze tijd. De hit 'Als Ze Lacht' is een topper in de jaarlijkse Bel- genlijst '100 op 1' van Radio 1. In eigen land spelen ze in muziektempels als de Ancien ne Belgique of het Sportpaleis, aanvang: 21.00 uur, prijs: gratis WOENSDAG 2 SEPTEMBER Woody Express De Amerikaanse folklegende Woody Guthrie schreef ooit tal van liedjes voor zijn eigen kinde ren. Frank Vander Linden vertaalde er veertien in het Nederlands. Jan De Smet zingt en speelt ze samen met Arne Van Dongen op de contra bas en nog 49 andere instrumenten, aanvang: 15.00 uur; prijs: gratis. Jay Minor the Earlybirds (Pop aan Zee) De winnaar van De Zeeuwse Belofte 2008 is sterk beïnvloed door Neil Young en Devendra Banhart. Oude folk gemengd met een nieuw soort poppy elementen, aanvang: 20.30 uur, prijs: gratis Hommage a Brei Dertig jaar geleden stierf Jacques Brei in Parijs. Filip Jordens en Les Chopins du p'tit Matin brengen een ode aan Brels oeuvre, aanvang: 21.00 u., prijs: €10,- - CJP/65+ €7,50. DONDERDAG 3 SEPTEMBER Douwe Eisenga De Middelburgse componist Douwe Eisenga schreef de muziek voor 'Wiek'. Dit concert brengt delen uit 'Wiek' - speciaal bewerkt voor twee piano's - en andere composities. Uitge voerd door Jeroen van Veen en Sandra Mol. aanvang: 19.00 uur, prijs €7,50 - CJP/65+ €5,-. The Punanas (Pop aan Zee) Ouderwetse soul; pussy rock. Het eerste num mer 'About you' werd direct de titelsong voor de speelfilm 'Nadine'. aanvang: 20.30 uur, prijs: inbegrepen bij ticket hoofdact. Lady Linn and her Magnificent Seven Zangeres Lien De Greef studeerde jazz aan het conservatorium. Ze omringde zich met zeven muzikanten en toerde twee jaar met covers van jazz- en swingnummers uit de jaren 1930 tot 1950. Op het debuutalbum 'He- re we go Again', staan zelfgeschreven num mers, waarmee ze doorbreekt in Vlaanderen en verschillende hits scoort, aanvang 21.00 uur prijs €10,- - CJP/65+ €7,50. VRIJDAG 4 SEPTEMBER Roosevelt Academy Lustrumconcerten De Roosevelt Academy viert het vijfjarig be staan. Studenten presenteren zich aan de stad en spelen uiteenlopende concerten van klassiek over jazz tot pop. aanvang: 17.00 uur, prijs: inbegrepen bij ticket hoofdact. Bluem (Pop aan Zee) Alternatieve rockpop met een vernieuwend randje. Met een show vol variatie en verrassing, aanvang 20.30 uur, prijs: bij ticket hoofdact. Kraak en Smaak 'One of the hottest groups around!', aldus de wereldberoemde Amerikaanse blogger Perez Hilton. Na Perez behoort ook Kanye West sinds kort tot fan. Dat deze beroemdheden onze Ne derlandse helden kennen is niet zo gek gezien het succes van Kraak en Smaak in de VS. En niet alleen in Amerika, deze dj's met live band hebben het afgelopen jaar ongeveer elk conti nent wel gezien. aanvang: 21.00 uur, prijs: €10,- - CJP/65+ €7,50. ZATERDAG 5 SEPTEMBER De Hobbyisten (Pop aan Zee) Deze swingende en groovy band won in 2007 jury- én publieksprijs van De Zeeuwse Belofte, aanvang: 20.30 uur, prijs: inbegrepen bij ticket hoofdact. Tom Helsen Een grote naam uit de Belgische pop die op het Abdijplein perfect past is Tom Helsen. Zijn mu ziek wordt omschreven als een kruising tussen Counting Crows en Buffalo Tom. Vorig jaar schreef hij voor de benefietactie Music For Life van Studio Brussel 'Home', een duet dat hij zingt met Geike Arnaert (ex-Hooverphonic). Deze zomer stond hij op Torhout/Werchter Classic als enige Belgische hoofdact naast top pers als Depeche Mode en Moby. Hij speelde ook al een aantal concerten met Racoon, aanvang: 21.00 uur, prijs: €12,50 - CJP/65+ €10,-. Op het Popaanzee-podium op het Abdijplein in Middelburg treedt elke avond een jonge Zeeuwse band op, waaronder Smout.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 106