Zeeland PZC 2I Sloop deel Poelwijck in aantocht Tweede onderzoek spoorbak Goes Voorbereiding BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 25 Stuk van zorgcentrum 's-Heer Arendskerke en twintig bejaardenwoningen tegen de vlakte voor nieuwbouw almanak Vrijdag 21 augustus 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Inter Scaldis Pipes and Drums is eerbetoon aan Schotse bevrijders Eigenaar frituurkraam uit het veld geslagen door brand door Frank Balkenende 's-heer arendskerke - Eind sep tember, begin oktober begint de sloop van een deel van het 's-Heer Arendskerkse zorgcentrum Poel wijck en twintig aangrenzende be jaardenwoningen. Ze ruimen het veld voor een nieuw, kleinschali ger zorgcomplex. Het plan van de Stichting voor Re gionale Zorgverlening (SVRZ) en wooncorporatie RWS behelst de bouw van twee groepswoningen voor dementerende ouderen (12 plaatsen), een gebouw met r6 ver zorginghuisplaatsen met kamers van 45 vierkante meter met eigen keuken en sanitair, twee groepswo ningen voor cliënten van Stichting Zuidwester (12 plaatsen) en verder een activiteitenruimte, recreatie zaal, berging en kantoren. Daar naast laat de RWS 30 nieuwe se niorenwoningen neerzetten. Het nieuwe Poelwijck, dat vlak bij het huidige (senioren-)complex Pollesteijn komt te staan, moet het zorg- en welzijnshart van 's-Heer Arendskerke worden. De Stichting Kinderopvang de Bevelanden, die nu al in Poelwijck huist, een huis artsenpraktijk, een fysiotherapie- praktijk en een geldautomaat moe ten er onderdak vinden. SVRZ-directeur Rien Heijboer denkt dat 's-Heer Arendskerke op deze manier een aardig voorzienin genpakket tegemoet kan zien. „Het is nadrukkelijk de bedoeling dat dorpelingen voor zorg en ande re service in Poelwijck terecht kun nen." De 20 bejaardenwoningen die als eerste worden gesloopt, zijn al leeg. SVRZ voerde ander half jaar terug een huurstop in. Een deel van de bewoners is on dergebracht in Poelwijck, een deel is vertrokken naar seniorenwonin gen in de omgeving. SVRZ heeft ook al enkele vleugels in Poelwijck ontruimd, want die moeten over ruim een maand te gen de vlakte. De kinderopvang, de personeelsruimte en opslag ruimte zijn geposteerd in het stuk Poelwijck dat tot de oplevering van de nieuwbouw blijft staan. Het nieuwe zorgcomplex is in de tweede helft van 2011 klaar. Bewo ners van Poelwijck kunnen dan overstappen. Gezien de krappe ruimte die na sloop overblijft, han teert Poelwijck vanaf oktober een opnamestop. Momenteel huizen er 95 mensen, van wie 10 voor tij delijk herstel. Het oude Poelwijck wordt na oplevering van de nieuw bouw gesloopt. Op die kavel ko men eensgezinswoningen van de RWS. In het kleinere Poelwijck is min der personeel nodig, omdat de SVRZ in dorpen in de Zak van Zuid-Beveland kleinschalige zorg voorzieningen heeft gebouwd of dat nog gaat doen. In die zin wordt Poelwijck meer dan voor heen een lokaal zorgcentrum. Ondanks de hitte buiten blijven de ouderen van Poelwijck binnen in beweging tijdens een spelletje 'zandzakjes werpen'. foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes laat een alternatief onderzoek uitvoeren naar een methode om een boven grondse betonnen spoorbak te bouwen. Railbeheerder Prorail, die inmid dels het Goese spoorproject trekt, heeft twijfels bij de aanpak die de gemeente voorstelt. Om binnen het beschikbare budget van rond de 40 miljoen euro te blijven, op pert de gemeente de betonnen bo dem van de bak onder het spoor te schuiven en vervolgens de wan den daar op te bouwen. De porta len, waaraan de bovenleiding hangt, blijven in dit idee staan. De vraag is of het praktisch haalbaar is. Een dergelijke methode heeft Prorail nog niet toegepast. Goes vraagt onderzoeks- en inge nieursbureau Movares er naar te kijken, omdat de 'zware eisen, die Prorail stelt het project te duur ma Tip? redactie@pzc.nl ken', zegt wethouder Rinus Diele- man. Het onderzoek moet tevens uitwijzen of tijdens de bouw van de spoorbak het treinverkeer op enige manier kan doorgaan. Goes worstelt al langer met de kos ten van het spoorproject. Om die reden is het idee voor een halfver- diept spoor verlaten en concen treert de gemeente zich nu op een bovengrondse bak. Die moet ge luid en trillingen van goederentrei nen terugdringen. Al weken is ze er helemaal vol van, die Middelburgse. Ze gaat een weekend fees ten en naar muziek luisteren op festival Lowlands in Biddinghuizen. Zon meer daags festival vergt de nodige voorberei ding. Je moet vrije dagen opnemen en bedenken met wie je daar naar toe gaat. En je moet natuurlijk zorgen dat je een goede kampeeruitrusting bij je hebt. De Middelburgse leek het alle maal onder controle te hebben, zoals een ervaren festivalganger dat door gaans heeft. Daar twijfelen de collega's inmiddels aan. Nog geen uur voor ver trek bekent ze dat ze net een nieuwe tent heeft gekocht en geen idee heeft hoe die opgezet moet worden. Ook is haar kledingkeuze niet optimaal: geen regenjas en schoentjes die nog geen mot regentje kunnen doorstaan. Dus hebben de collega's haar de stad ingestuurd: om laarzen en een regenpak te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71