hoofdstructuur gaan gelijk op zeeland 123 Voor achtste keer smart op nieuwe wandelroute oogstfeest in IJzendijke i,AAU Dorpsbelangen Hoek wacht met NIEUWE COLLECTIE! DELSCHER. Lezing over de kerk en de middeleeuwen Tweede Ladies Night in skihal Snowbase Akkerfestijn met tal van activiteiten vrijdag 21 augustus 2009 Z HBHBBÜMHBBH MMMMIOTMMnmiMMIMMMMHBHMBMMaMnME door René Hoonhorst door Frank van Cooten IJZENDIJKE - Op de boerderij van de familie Buijsse aan de Zacharias- weg in IJzendijke is zondag 30 au gustus voor de achtste keer het oogstfeest. De dag begint traditiegetrouw om 09.30 uur met een rondrit van aan spanningen, ruiters en oude tracto ren door de polders en door IJzen dijke. Mensen die graag eens mee rijden, kunnen dit doen op één van de karren. De stoet eindigt rond het middag uur op de boerderij waar de lunch (veertien euro voor een volwasse ne en zeven euro voor een kind) klaar staat. Het middagprogramma start om 14.00 uur met onder meer het spel zonder grenzen voor de trekpaarden. Als gast is dit jaar het team van Louis van de Vij ver die op de trekpaarden verschil lende acts laat zien. Speciaal op aanvraag van de kinderen is ook dit jaar weer het 'vliegend tapijt' waarbij de kinderen uit het pu bliek op een door trekpaarden ge trokken tapijt mogen proberen te blijven zitten of staan. Smid Gerard Dullaert beslaat een paard met hoefijzers en siersmid Groosman laat fraaie staaltjes zien. Inschrijven voor de lunch het liefst voor 23 augustus. HOEK - De aankondiging dat Hulst en Terneuzen werken aan een wandelnetwerk op het grondge bied van hun gemeenten vervult de Stichting Dorpsbelangen Hoek met hoop. De stichting vroeg ruim twee jaar geleden al om realisatie van een wandelroute aan de west kant van het dorp. Het 'ommetje' was uitgedacht door voorzitter Jerry Pladdet van Dorpsbelangen Hoek. De wande ling loopt vanaf de Molendreef, langs de begraafplaats via de Kou- depolderstraat en weer terug. De paadjes om de nieuwe wijk Wind- lust sluiten aan op het ommetje. Het uitzicht over de polders ten westen van Hoek zal een 'rustge vende' werking hebben op wande laars, verwacht Pladdet. „Ideaal voor senioren, maar ook voor moe ders met kinderen. Bovendien zul len de contacten tussen burgers onderling spontaan groeien." Pladdet wees de gemeente jaren ge leden al op initiatieven van de pro vincie om de leefbaarheid op te' krikken door de aanleg van wan delpaden. Toenmalig gedeputeer de Wouter van Zandbrink plantte een perenboom als symbool voor de aanleg van vijfhonderd kilome ter wandelpad in de provincie. Pladdet wil zelf wel een perelaar planten én verzorgen als het wan deltochtje er komt. Hij herinnert de gemeente er nog eens fijntjes aan dat ze eerder beloofde een bankje of picknicktafel te plaatsen. damesmode-fashion-schoenen Grote Markt 11-13, Goes, 0113 227607 www.delscher.nl SINT ANNA TER MUIDEN In de N.H. kerk in Sint Anna ter Muiden wordt zondag de tweede 'Mude-lezing' verzorgd door Raphaël Rijntjes, docent kunstge schiedenis aan de universiteit in Utrecht. De lezing met als titel 'Een hymne voor Sint Anna' geeft een kijk op het 'Mude' van de mid deleeuwen en op het huidige kerk gebouw. De lezing, die is georgani seerd door Stichting Kunstkring Sint Anna ter Muiden, begint om 15.00 uur en de entree is gratis. Na afloop is er gelegenheid om een drankje te nuttigen in de toren van het kerkgebouw. TERNEUZEN Na het succes van de eerste editie wordt dinsdag 8 september in het overdekte skicentrum Snowbase in Terneuzen een tweede Ladies Night gehouden. De deelnemende vrouwen worden rond 19.30 uur verwelkomd op de benedenverdie ping met een glas bubbels. Tevens zijn er doorlopend hapjes en drank jes. De deelnemende dames mogen de hele avond gratis de skipiste op. Verder zijn er verschillende demon straties en modeshows en zijn er al lerlei stands waarin verschillende bedrijven zich presenteren. Q www.snowbase.nl KOEWACHT In en rond woonzorgcentrum de Lange Akkers in Koewacht wordt zaterdag 5 september weer het Ak kerfestijn gehouden. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn er tal van activitei ten. Er is een rommelmarkt en er zijn allerlei stands. Daarnaast zijn de afdeling Korenbloem en de crea- doe-afdeling van de bewoners aan wezig met zelfgemaakte spullen. Wie een gokje wil wagen, kan dat proberen bij het rad van avontuur, de grabbelton of enveloppen trek ken. De opbrengst is voor de orga nisatie van activiteiten voor de be woners. MEEST GELEZEN 1Verwaarloosde kat gedumpt 2. Man verdronkervbij Sluiskil 3. Politie bevrijdt hond uit auto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Joera de Moree op de 'gedekte weg', vanaf waar de vijand werd bespied, van de nieuwe dijk naar de Jufferschans bij IJzendijke. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63