1 PZC Toeristenbus rijdt zich klem aan kust ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 25 Gemeente Sluis wij parkeermeters in berm laten plaatsen om veiligheid kustweg te waarborgen Rondje Rozenoord wordt ook toegankelijk voor rolstoelers Programmagids volksuniversiteit Onderhoudswerkzaamheden aan riolering in deel van Overslag Vroegere dijkenpatroon en verdedigingslinie worden herkenbaar .Muziek verbroedert ook Zeeuwen en bevrijders 21 Vrijdag 21 augustus 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten groede - De toeristenbus heeft zich woensdag klemgereden op de kustweg van Breskens naar Cad- zand. De bermen stonden op deze topdag vol met wildparkeerders. De chauffeur kon niet meer voor- of achteruit. Vervoerder Veolia be sloot daarop de bus een alternatie ve route te laten rijden naar Ret- ranchement. Gevolg was wel dat een aantal toe risten bij de bushalte tevergeefs wachtte op de toeristenbus die niet meer kwam. „Het was niet meer verantwoord de kustweg te gebruiken. De overlast is echter mi nimaal gebleven", stelt een woord voerder van Veolia. Voorzitter Flor Vriends van de Re- cron, tevens bestuurslid van Stich ting Strandexpress, betreurt het dat de kustbus woensdag door de enorme drukte niet meer de regu liere route kon rijden. Wel heeft hij begrip voor het be sluit van Veolia. „Door het groot aantal bermparkeerders zou de chauffeur er uren over doen van Breskens naar Retranchement te rijden. Tegenliggers konden elkaar niet meer passeren. Het is ons ech ter vooral om de veiligheid te doen. Ook hulpdiensten kunnen de kustweg immers niet meer ge bruiken. En wat te denken van kin deren die tussen de auto's door de weg willen oversteken naar het strand. Echt levensgevaarlijk." De Recron pleit er al jaren voor het bermparkeren definitief uit te bannen. Waterschap Zeeuws- Vlaanderen, de wegbeheerder, heeft op bepaalde trajecten gele lij nen getrokken waar een parkeer verbod geldt, maar daar trekken au tomobilisten, die het vertikken drie euro te betalen voor een dag parkeren op een van de vele regu liere parkeerterreinen, zich niets van aan. Wethouder Maria le Roy van de gemeente Sluis is dit gedrag beu. Zij overweegt in samenspraak met het waterschap de invoering van betaald parkeren langs de hele kust. In de bermen komen dan parkeer meters te staan. „We zijn 'woens dag nog eens met onze neus op de feiten gedrukt. Ik overleg zo snel mogelijk met het waterschap over concrete maatregelen om het bermparkeren te ontmoedigen. Mijn voorkeur gaat uit naar par keermeters want dan lopen onze parkeerterreinen netjes vol." Het waterschap wil meewerken aan de parkeermeters. „Bermparke ren onmogelijk maken, is immers heel lastig. Paaltjes rijden ze omver en met blokken kunnen we niet meer maaien", aldus een woord voerder van Waterschap Zeeuws- Vlaanderen. De bus reed gisteren overigens weer de reguliere route omdat het iets minder druk was. Qvc o cift De toeristenbus reed gisteren weer de reguliere route langs de kust. Voor de chauffeur blijft het een hele toer over de smalle weg vol met foutparkeerders te rijden. foto Wim Kooyman sluis - De gemeente probeert het Rondje Rozenoord voor rolstoe lers en mensen met rollators of kinderwagens beter toegankelijk te maken. Speciaal stabiliseerzand moet er voor zorgen dat de losse schelpen een vast pad vormen. Dat is de uitkomst van overleg tus sen de Stadsraad Sluis en de ge meente. Stadsraadvoorzitter Adri Oosterling, die ondanks zijn poli tieke rol als afdelingsvoorzitter van de PvdA toch aanblijft, is blij met de oplossing. „Het gaat ons er maar om dat het wandelrondje voor iedereen toegankelijk is. Als rolstoelers en mensen met een rol- lator op eigen kracht over het pad kunnen, zijn wij tevreden." De Stadsraad overlegt binnenkort met bewoners van Rozenoord over de plaatsing van twee door sponsors beschikbaar gestelde bankjes langs het wandelparkoers. oostburg - De Zeeuwse Volksuni versiteit presenteert deze week de nieuwe programmagids. Ook dit jaar staan weer vele cursussen, workshops, lezingen en excursies op het programma. Het cursusaanbod is in heel Zee land met onder meer de cursus plaatsen Terneuzen, Oostburg, Goes en Middelburg. Het comple te aanbod is ook in te zien op de vernieuwde website www.volks- u n iversiteitzeeland.nl. overslag - Vanaf volgende week wordt in Overslag onderhoud ge pleegd aan de riolering. Het gaat om gedeelten van de riolering in 't Hoeksken, de Dorpsstraat en de Zuiddorpseweg. In 't Hoeksken wordt een klein gedeelte riool op de kruising met de Keizerputstraat vervangen. Het verkeersplateau komt na het werk weer terug, de trottoirs langs het plateau worden vernieuwd. In de Dorpsstraat wordt de laatste riooldeel voor De Gebuurte vervangen. Ook daar wordt het trottoir vernieuwd. In de Zuiddorpseweg moet de aan sluiting naar het rioolgemaal ver nieuwd worden. De werken in 't Hoeksken en de Dorpsstraat du ren elk twee weken, het werk in de Zuiddorpseweg één week. Tij dens het werk worden de betref fende straten afgesloten en wordt het verkeer omgeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61