binnenland 15 goede banen Rob Trip 'niet zo ambitieus' Discussie over werking Tamiflu Philip Freriks (1996-2009) Henny Stoel (1988- 2003) Pia Dijkstra (1988-2000; Joop van Zijl (1977- 1996) Warmen Siezen (1969-2002) Fred Emmer (1952-1988) Ramadan blijft welkom in Oxford Jongen gewond door val in gegraven gat Das en boommarter vaak via natuurbrug Politie rondt onderzoek brand af MET ONS ASSORTIMENT ZOUDEN WE DEZE HELE KRANT KUNNEN VULLEN. fiets Sc fitness Jeremiasse vrijdag 21 augustus 2009 'Het is mij steeds voor de wind gegaan, altijd kwamen er op tijd mensen langs om mij leuke dingen te vragen' Rob Trip „Ik ben niet zo ambitieus, maar wat ik doe wil ik goed doen", zegt presentator Rob Trip van zichzelf. Voor een man die niet al zijn tijd aan werken wil besteden, heeft Trip (49) een indrukwekkende staat van dienst. De bekroning volgt op 1 januari als hij Philip Fre- riks opvolgt als nieuwe anchor man van het Journaal om acht uur. Hij werkt al jaren voor radio en te levisie. In de huiskamer is hij een bekend gezicht als vaste presenta tor van het discussieprogramma Buitenhof op zondagmorgen, en lange tijd was hij een van de ge zichten van Nova. Daaraan kwam voor hem in 2002 een tumultueus einde, toen hoofdredacteur Rik Rensen de drie Noua-presentato- ren (Trip, Kees Driehuis en Mar griet Vroomans) wilde vervangen door Felix Rottenberg en Matthijs van Nieuwkerk. Tot vorig jaar presenteerde Trip vier dagen in de week de ochtend uitzending van het Radio 1 Jour naal. Sindsdien is hij bezig met een negendelige documentaire over de Tweede Wereldoorlog. Het was een eervol aanbod dat Trip, naar eigen zeggen, niet kón weige ren, en hij werd ervoor 'uitge leend' aan de NPS. „Ik ben een zondagskind. Het is mij steeds voor de wind gegaan, altijd kwa men er op tijd mensen langs om mij leuke dingen te vragen." In 2001 werd hij getroffen door een herseninfarct, waarvan hij in middels volledig is hersteld. Hij heeft er een passie aan hardlopen aan overgehouden, en het besef dat het leven ten volle geleefd moet worden. Hij wordt beschouwd als een niet-alledaagse presenta tor van het NOS Journaal door zijn soms bloemrijke taalgebruik en zijn talrijke versprekingen. Tot 1993 werkte hij als correspondent in Frankrijk voor de NOS, het Parool en de Volkskrant. Ze begon haar journalistieke carrière in 1967 bij het Vara-radioprogramma 'Dingen van de Dag', in 1978 gevolgd door 'In de Rooie Haan'. In 1985 stapte ze over naar de NOS. In 2000 kwam haar uiterlijk onder vuur te liggen, uiteindelijk ging ze in 2003 met de vut Na een studie theologie kwam ze bij de Ikon terecht. In 1984 maakte ze de overstap naar de Wereldom roep als programmamaker en presentatrice. Na een voor haar succesvol verlopen screentest werd ze in 1988 een vast gezicht van het NOS Journaal. Hij ontwikkelde zich in de loop der jaren tot een ware anchorman, een lange periode die slechts even werd onderbroken toen hij tussen 1981 en 1983 overstapte naar 'Achter het Nieuws' van de Vara. Na zijn afscheid was hij te zien als invaller en gastpresentator. Een van de langst zittende nieuwslezers van het NOS Journaal. In 2001 werd hij gekozen tot beste nieuwsle zer. In 1991 kreeg hij de slappe lach tijdens het presen teren van een onderwerp over zadelpijn in het Tien-uur-journaal, een vaak herhaald fragment Hij was niet te betrappen op versprekingen tijdens het nieuwslezen. Fred Emmer leende zijn stem voor onder meer de Nederlandse tekenfilm 'Als je begrijpt wat ik bedoel' (1983), hij was columnist bij Playboy en schreef erotische boeken. OXFORD Tariq Ramadan, de in Rotterdam weggestuurde bruggenbouwer, blijft welkom bij de Universiteit van Oxford waar hij al vier jaar werkt. De universiteit ziet geen re den om die verbintenis af te zeg gen wegens Ramadans werk voor het door Iran gefinancierde station Presstv. „Vrijheid van meningsui ting is voor ons een fundamenteel recht", aldus de universiteit. LEXMOND Een vijftienjarige jongen in Lex- mond moest gisteren met spoed naar een Rotterdams ziekenhuis worden vervoerd. Bij het graven op een strandje aan de Lek bij Lex- mond was de jongen in een gat en onder het zand terechtgekomen. Volgens de politie was de jongen gedurende tien minuten bedolven en is hij in kritieke toestand in het ziekenhuis opgenomen. HILVERSUM De grootste natuurbrug ter wereld, tussen Hilversum en Bussum, wordt veel gebruikt door zeldzame soorten als de das en boommarter. Reeën, konijnen, hazen en vossen gebruiken de brug dagelijks. De das, bijna uitgestorven in het Gooi, stak viermaal per jaar over. Amfi bieën en reptielen komen vaak niet verder dan het toeloopgebied naar de brug. KAMPEN De politie heeft het onderzoek naar de oorzaak van de brand in een huis in Kampen afgerond. Wat de oorzaak is moet nog blijken, de resultaten van het onderzoek wor den nu geanalyseerd. Door de brand kwamen vier broers om het leven. Het huis aan de Veenmos vrijgegeven en de schermen rond om de woning zijn weggehaald. Een aannemer is nog bezig de be schadigde woning af te dichten. De lichamen van de vier broertjes zijn overgedragen aan de familie. „Die kan nu de voorbereidingen gaan treffen voor de begrafenis", aldus de gemeente. DEN HAAG - Virusremmer Tamiflu is wel degelijk een effectief middel tegen de Mexicaanse griep. Dat stelt Jaap van Dissel, deskundige infectieziekten, in een reactie op een kritisch artikel over het mid del in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde. Daarin spreekt Luc Bonneux, artsepidemioloog bij het Nederlands Interdiscipli nair Demografisch Instituut, zijn twijfels uit over de werking van Ta miflu. Volgens Bonneux is er onvoldoen de wetenschappelijk bewijs dat oseltamivir, de werkzame stof in Tamiflu, ernstige complicaties als longontsteking bij griep kan voor komen. Gezonde mensen hebben ongeveer één procent kans op der gelijke complicaties wanneer ze Mexicaanse griep hebben. Bij men sen die al een ziekte onder de le den hebben is die kans zo'n tien keer zo groot. Volgens Bonneux baseert het voor lichtingscentrum infectieziekten RIVM zijn keuze voor het gebruik van de virusremmer vooral op één studie. Dat onderzoek is onzorg vuldig uitgevoerd en bovendien ge financierd door geneesmiddelenfa brikant Roche dat zelf Tamiflu pro duceert en dus belang zou hebben bij een positieve uitkomst, stelt Bonneux. Van Dissel, die het RIVM en de Gezondheidsraad adviseerde over het gebruik van Tamiflu, noemt de kritiek van Bonneux 'te kort door de bocht'. Omdat de Mexi caanse griep een nieuw, onbekend virus is, kon Tamiflu nog niet wor den getest op mensen met deze ziekte. „Maar een probleem in het bekritiseerde onderzoek is dat niet iedereen die wegens griepver- schijnselen oseltamivir kreeg, ook daadwerkelijk Mexicaanse griep had. Veel virussen kunnen name lijk griepverschijnselen veroorza ken, maar worden niet geremd met het middel. Dat vertroebelt de resultaten." Volgens Van Dissel is het besluit om in Nederland Tamiflu te ge bruiken, anders dan Bonneux stelt, niet gebaseerd op één onder zoek. „We kennen verschillende onderzoeken die de werking van het middel bevestigen. )e kan dus niet zomaar stellen dat het niet werkt." Kom naar onze showroom om het zelf te ervaren! www.fietsplezier.nl GOES VLISSINGEN QQH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5