De Bolt-show duurt voort Jamaicaan vestigt ook nieuw wereldrecord op de 200 meter Vlasic houdt stand in het hol van de leeuw Driehonderdsten komt Sedoc tekort Hardee houdt Cubaan maar net van zich af Som gecontroleerd naar halve finale De vraag was natuurlijk niet óf Usain Bolt de 200 meterfinale in Berlijn zou winnen. De tijd, dat was het vraagteken. Het werd weer een wereldrecord. foto David J. Phillip door Wilko Voordouw BERLIJN - Hij is een wonder van ontspanning en concentratie. Een man die in staat is om ginnegap pend de startblokken in te gaan, te wachten op het schot en dan een explosie van kracht en snelheid uit zijn lange lijf te persen. Gistera vond, won Usain Bolt met speels gemak de 200 meter in een nieuw wereldrecord: 19,19 seconden. Zijn voorsprong was dit keer nog groter dan in de finale van de 100 meter. Op het rechte stuk liep hij vijf tot zes meter weg van de Pana- mees Alonso Clarc, de eerste van de figuranten in de tweede Bolt- BERLIJN In het hol van de leeuw heeft hoog springster Blanka Vlasic zich niet laten* imponeren door het thuispu bliek. De Kroatische atlete prolon geerde gisteravond in Berlijn haar wereldtitel. Ze versloeg de pu bliekslievelinge Ariane Friedrich doof over een hoogte 2,04 meter te gaan. Friedrich faalde twee keer op die hoogte en liet de lat toen op 2,06 leggen. De enige poging die ze daarvoor had, mislukte. Friedrich moest ook het zilver aan haar voor bij laten gaan. Dat ging naar de Rus sische Anna Tsjitsjerova. Na de ze kerheid over de titel deed Vlasic, vorig jaar in Peking verrassend ver slagen door de Belgische Tia Helle- baut, nog drie mislukte poging het wereldrecord (2,09) te breken. show tijdens dit WK in Berlijn. Hij greep het zilver in 19,81 secon den. De Amerikaan Wallace Spear- irion, als derde achter Antilliaan Churandy Martina gediskwalifi ceerd op de Spelen in Peking werd nu wél officieel derde, in 19,85 se conden. De vraag was natuurlijk niet óf Usain Bolt de 200 meterfinale in Berlijn zou winnen. De kwestie die iedere atletiekvolger bezig hield, was of het opnieuw een we reldrecord zou worden (bijna ie dereen beantwoordde die vraag be vestigend) en welke tijd het dan zou worden? Het werd 19,19 secon den. En die tijd wacht op verbete- Blanka Vlasic ring. Door Bolt zelf De Namibi- sche ex-grootheid op de sprint Frankie Fredericks zei dat een tijd onder de negentien seconden nu zeker tot de mogelijkheden be hoort. Andere kenners waren voor zichtiger, maar het is duidelijk dat het oude record van Michael Jo hnson (19,32 seconden uit 1996), dat vorig jaar voor de eerste record serie van de Jamaicaan in Peking nog als uiterst scherp werd be schouwd, voor Usain Bolt een peu lenschilletje is. De concurrentie is daar nog lang niet aan toe. Oud-wereldkampioen op de 100 meter Maurice Greene zei het vori ge week al: „Bolt is een loper van BERLIJN Gregory Sedoc was diep teleurge steld en pinkte een traan weg over het missen van de finale van de 110 meter horden. Het feestje in het Berlijnse Olympiastadion ging aan hem voorbij. In een finale zonder de 27-jarige landmachtsergeant, won Ryan Brathwaite van Barba dos het goud in 13,14 seconden. Voor Sedoc waren de druiven zuur. Hij had zich zo veel van dit WK voorgesteld. Met zijn tijd van 13,45 scoorde hij de twaalfde tijd in de drie halve finales van in totaal 24 at leten. Met een tijd van 13,42 zou hij wel recht hebben gehad op een plaats in de finale. De kans bestaat dat Sedoc vandaag nog een keer in actie komt. Hij is reserve bij het 4x100 meter estafetteteam. een andere planeet, de anderen zijn eenvoudige aardbewoners." Het bewijs werd zondag geleverd op het koningsnummer, de 100 meter. Bolt spurtte naar een nau welijks te bevatten 9,58 seconden. Wie hem enkele dagen later op z'n sloffen - als was hij aan het joggen - de halve finale van de 200 meter zag winnen in 20,08 seconden, wist dat er ook op die afstand een wereldrecord in de lucht hing. Zelfs op de langzame kunststof- baan van Berlijn. „Snelle tijden zijn hier niet mogelijk", zei Grego ry Sedoc net als veel andere atle ten, na zijn eerste ronde op de 110 meter horden. Op de tegenwer- BERLIJN Trey Hardee heeft zijn eerste we reldtitel op de tienkamp veroverd. De 25-jarige Amerikaanse kam pioen vergaarde in Berlijn over de tien onderdelen 8790 punten. Har dee is de opvolger van de Tsjechi sche grootheid Roman Sebrle, die geen enkele indruk kon maken in Berlijn. De nieuwe wereldkampi oen moest na de afsluitende 1500 meter lang wachten op het verlos sende woord. De Cubaan Leonel Suarez deed op de 1500 meter een poging de klasse mentsleider nog van het goud te beroven. Suarez liep 4.27,04, Har dee 4,48,91. Het verschil was uitein delijk 150 punten. De Rus Aleks- andr Pogorelov haalde brons met 8528. ping dat er op dat moment al een prachtig wereldrecord op de 100 meter was gevestigd, zei de hordes printer veelzeggend: „Jaaaa, Bolt!" Ook de atleten zijn het er over t eens dat er op dit WK één feno meen is, en nog ruim 2000 andere acteurs, die door het leven gaan als atleten. Trouwens, de Jamai- caanse minister van sportzaken Olivia Grange zegt het zelf: „Onze Usain is buitenaards." En Bolt maakte op zijn eigen manier een einde aan alle onzekerheid over zijn bedoelingen in' Berlijn. „Ich bin ein Berlino", stond op het T-shirt dat hij uittrok voordat hij de startblokken in ging. BERLIJN In een van begin tot eind gecontro leerde race liep Bram Som gisteren op het WK in een tijd van 1.46,33 minuten naar de halve finale op de 800 meter. Soms tijd was de vijfde in het hele veld, dat uit 56 atleten bestond. Vanavond om 20.30 staat hij in de halve finale. Som noemde zijn race eenvoudig. „Om te zeggen dat het een eitje was, gaat wat ver, maar het is heerlijk dat ik zo gecon troleerd, zo lekker kan lopen", zei hij na afloop. Het zal vanavond, zo zei hij, belang rijk harder gaan dan in de eerste ronde. „We zijn met een mannetje of twintig die een gooi doen naar de acht finaleplaatsen. Als ik in staat ben om een tijd van 1.44,50 -minuten te lopen, hoor ik daarbij." m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57