zeeland 125 Middelburg hoooort en zegt 't vooort Bus klem door foutparkeerders berco 'Mobiliteitscentrum geen toegevoegde waarde' STADSOMROEPERS Nederlands Kampioen is ook in Zeeland de beste weekenddiensten Tweede onderzoek spoorbak Goes SUMMER SALE 70% korting extra koopjesdagen bij vrijdag 21 augustus 2009 door Frank van Cooten GROEDE - De Zeeuws-Vlaamse toe ristenbus heeft zich gistermiddag klemgereden op de kustweg van Breskens naar Cadzand. De ber men stonden op deze topdag vol met wildparkeerders. De chauffeur kon niet meer voor- of achteruit. Vervoerder Veolia be sloot daarop de andere bussen een alternatieve route te laten rijden naar Retranchement. Gevolg was wel dat enkele toeristen bij de bus halte tevergeefs wachtte op de bus. „Het was niet meer verantwoord de kustweg te gebruiken", stelt een woordvoerder van Veolia. De Recron pleit er al jaren voor het bermparkeren definitief uit te bannen. De wegbeheerder, Water schap Zeeuws-Vlaanderen, heeft bepaalde trajecten voorzien van ge le lijnen om het parkeerverbod te onderstrepen. Daar trekken auto mobilisten, die het vertikken drie euro te betalen voor een dag parke ren op één van de vele parkeerter reinen, zich echter niks van aan. Wethouder Maria le Roy van de gemeente Sluis overweegt de in voering van betaald parkeren langs de hele kust, dus ook in de berm. Terwijl de wind gaandeweg flink toenam, deden twaalf stads- en dorpsomroepers gisteren onverstoorbaar hun 'roep' op de Markt in Mid delburg. door Annemarie Zevenbergen Hoooort en zeg 't vooort' galmde het regelmatig over de Markt, voorafge gaan door getoeter, ge- bel of geratel. Want de aandacht vangen, dat is wat de stads- en dorpsomroepers die deelnamen aan het concours in Middelburg moesten doen. Aandacht vangen én vasthouden. Volgens een vier koppige jury deed de uit Oister- wijk afkomstige Henk van den Nieuwenhuizen dat het beste, ge volgd door Klaas Koper uit Zand- voort en daarna Geert Veen uit Winschoten. Wethouder Frank Streng reikte de prijzen uit. Op 12 september wordt, tijdens het tweede con- Henk van den Nieuwenhuizen, dorpsomroeper van Oisterwijk, is al drie jaar op een rij Nederlands kampioen en won ook in Middelburg. foto Lex de Meester cours in Heinkenszand, de Zeeuw se kampioen gekozen. Streng bleef overigens het antwoord op de vraag 'wat is het verschil tussen een omroeper en een politicus?' schuldig. Organisator Wim de Smit (de Zeeuwse Babbelaar) ver klaarde derhalve: „Een omroeper doet met weinig woorden zijn zeg je, terwijl een politicus met veel woorden weinig zegt", en kreeg daarmee de lachers op zijn hand. Het programma werd wat naar vo ren geschoven met het oog op het weeralarm. De rukwinden deden door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Voor Schouwen-Duive- land heeft het Mobiliteitscentrum Regio Zeeland in Goes geen toege voegde waarde. Daarom gaat de ge meente er geen geld in steken. Wel wil ze het centrum met man kracht ondersteunen. Het mobiliteitscentrum helpt be drijven in heel Zeeland met het herplaatsen of omscholen van per soneel als het door de economi sche crisis even wat minder gaat. Het is gericht op het voorkomen van werkloosheid. In Nederland zijn dertig van die centra geopend. „Bij grootschalige ontslagen kan het mobiliteitscentrum een goed instrument zijn", vindt wethouder Gilles Houtekamer. „Maar die zijn Schouwen-Duiveland tot nu toe bespaard gebleven, gelukkig. Onze gemeente heeft ook geen grote in dustrie zoals Vlissingen en Terneu- zen. Dan is de urgentie groter." Het centrum heeft de Zeeuwse ge meenten 80.000 euro gevraagd. Schouwen-Duiveland zou 10.000 euro moeten ophoesten. „Onze prioriteit is lokaal te werken", zegt Houtekamer. Er is regelmatig over leg tussen gemeente, de Zuidhoek en ondernemers. „Zij geven aan waar ze behoefte aan hebben en wij proberen daarop het beleid aan te passen." Kapelle en Noord-Beveland hebben wél aan gegeven mee te betalen. Houteka mer: „Die hebben ook een andere relatie met Goes dan wij. Goes is voor ons echt verder weg." Zaterdag 22 en zondag 23 augustus 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. GOES - De gemeente Goes laat een alternatief onderzoek uitvoeren naar een methode om een boven grondse betonnen spoorbak te bouwen. Railbeheerder Prorail, die inmiddels het Goese spoorproject trekt, heeft twijfels bij de aanpak die de gemeente voorstelt. Om binnen het beschikbare bud get van rond de 40 miljoen euro te menig houten menubord van om liggende cafés omwaaien en de gro te parasols op de weekmarkt hiel den nauwelijks stand. De omroe pers lieten zich echter niet ken nen. Terwijl de wind aan hun histori sche kostuums rukte, deden zij hun zegje. Binnen twee minuten, op rijm en af en toe met humor. In de eerste ronde moesten de deelnemers Middelburg promo ten. Van het ringrijden (de tijden van het versieren van mooie Zeeuwse meiden is passé, ze doen nu namelijk zelf ook mee) tot 'schone stad van het westen, I love you'. Dit laatste bij monde van de als veldwachter uitgedoste Belg Ge rard Vercauteren. Lydia van de Ruit uit Capelle aan de IJssel was de enige vrouw in het gezelschap, maar liet zich qua volume en presentatie zeker niet ondersneeuwen. Middelburg ont beert een stadsomroeper. Streng: „Een leuk idee, maar we hebben al een stadsdichter." Helaas voor Streng heeft zich inmiddels een anonieme omroeper aangemeld. Die gaat binnenkort op pad met le den van het het Eerste Nederland se Omroepers Gilde. blijven, oppert de gemeente de be tonnen bodem van de bak onder het spoor te schuiven en vervol gens de wanden daar op te bou wen. De portalen, waaraan de bo venleiding hangt, blijven in dit idee staan. De vraag is of het praktisch haal baar is. Een dergelijke methode heeft Prorail nog niet toegepast. Babykamer Sofie 3 delige set nu C 899,- op de zomercollectie baby- en positiekleding Van Belle Baby President Rooseveltlaan 772 Vlissingen lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55