betaalde boot kan beter binnen blijven van mobiele controle Nederland moet voor 1 januari 2010 baggeren 'HET MIDDELBURGS commentaar Water Wet Acht maanden geëist voor stompen fietser Celstraf geëist voor aanrijden jongemannen William Reijnders vrijdag 21 augustus 2009 Veiling te Zouteiande Zaterdag 22 augustus Aanvang 19.30 uur. Gebouw "Middendorp" Kijkdagen donderdag-, vrijdag- en zaterdag middag van 10.00-17.00 uur. Inlichtingen Veilingmeester A.I. Verhage 06-23360501 Een grootscheepse con trole van vakantievie rende watersporters gisteren bij Vlissingen, heeft vrijwel niets opgeleverd. Schieten de overheidsdiensten met een kanon op een mug? Daar lijkt het op. In elk geval hebben bijna alle gecontroleer de jachtschippers hun zaakjes aardig voor elkaar. Ze hebben gezonde schepen met handige navigatie- en veiligheidsmidde len. Toch is het goed dat douane, marechaussee en waterpolitie even duidelijk laten merken dat ze er zijn. In de eerste plaats om mensen af te schrikken die denken slecht voorbereid of met ondeugdelijk materiaal zee te kunnen kiezen. Dat is levens gevaarlijk. Verder worden bij de financiering van boten nog al eens grenzen verkend. En dan is er nog de smokkelwaar. Regelmatig lopen jachtschip pers tegen de lamp met een flin ke lading drugs. Al met al is dit soort controles dus nuttig. Wa tersporters moeten dit kleine ongerief maar voor lief nemen. MIDDELBURG - Tegen een 38-jarige inwoner van Aardenburg is giste ren voor de rechtbank in Middel burg een gevangenisstraf van acht maanden geëist. Ook wil de offi cier van justitie dat hij twee we ken van een eerder vonnis uitzit en een schadevergoeding van 611 euro betaalt. Op 7 februari zag de Aardenburger volgens eigen zeggen zijn weg be lemmerd door vier naast elkaar fietsende jongens. Volgens getui gen reden die echter twee aan twee achter elkaar. Hij toeterde, riep iets over hun gedrag en hoor de iemand tegen zijn auto trap pen. Hij stopte, stapte uit en gaf de eerste de beste jongen en stomp in het gezicht. Deze moest daardoor twee tanden missen. Volgens de re classering is de kans op herhaling klein. Uitspraak 2 september. Vanuit een Zodiac worden jachtjes bij de sluis van Vlissingen naar de kant gedirigeerd voor controle. foto AVDD, Peter Wiezoreck van de belastingdienst en invoer van verboden goederen. Alle jach ten -in de buurt van Breskens, Vlis singen en Neeltje Jans worden aan een inspectie onderworpen. De overige buitenhavens in de buurt worden door een 'walteam' afge struind. Hoofdzakelijk beperkt de controle zich tot de papieren en apparatuur aan boord, vertellen MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie in Middelburg eiste gisteren tegen een 47-jarige inwoner van Koude"kerke, die verdacht wordt van een poging tot zware mishan deling een celstraf van 150 dagen waarvan 105 voorwaardelijk. Toen de man medio maart in Vlissingen in zijn auto wilde stappen werd hij door twee jongemannen be laagd. Die beschadigden zijn auto en stalen zijn tom-tom. De man ging hen achterna en reed bij die actie op de stoep volgens eigen zeg gen 'heel zachtjes' tegen hen aan, waardoor ze vielen. Vervolgens reed hij weg. Agenten waren ech ter getuige van de actie en hielden hem aan. Uitspraak 2 september. commandant William Reijnders en havenwachtmeester Ton Broos. „Maar als we het niet vertrouwen wordt zo'n boot van dek tot kiel af gelopen." Een grote drugsvangst, zoals onlangs op dat duidelijk te diep liggende jacht in de Wadden zee, zat er gisteren in het Zeeuwse niet in. Het bonnenboekje kwam slechts éénmaal uit de zak, voor de www.pzc.nl/blogs SPORTBLOCS Lees de weblogs over Zeeuwse voet- balcijfers, wielrennen, hardlopen, de Senior Games, skeeleren. EN VERDER duizenden lezersfoto's video's alle columns bij elkaar STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw zomerfoto in het album www.pzc.nl/zomer2009 schipper van een motorjacht we gens gevaarlijk vaargedrag. De douane stuitte op twee booteigena ren met belastingschuld. De drie opsporingsdiensten hou den minimaal vier keer per jaar een gezamenlijke actie op het wa ter, zegt Reijnders. „Af en toe vin den we wat. Het is lang niet altijd een klapper. Meestal gaat het om openstaande vorderingen." Of het magere resultaat van de eerste con troledag in de Deltawateren, waar bij 36 mensen werden ingezet, te leurstellend mag worden ge noemd, is de vraag. „Het is wel een goed resultaat dat we zoveel boten controleren en dan weinig resultaat boeken", antwoordt de commandant tactisch. MIDDELBURG - Nederland moet conform de afspraak vóór 1 januari 2010 beginnen met de derde ver dieping van de Westerschelde. Dat zeggen de Vlaamse liberalen, de ka merfractie van de WD en de liba- relen in Provinciale Staten in een gezamelijke verklaring. De liberalen spraken elkaar woens dag naar aanleiding van de oproep tot een boycotten van Zeeuwse mosselen in Antwerpse restau rants. Het Vlaamse parlementslid Annick de Ridder deed dat uit pro test tegen het uitblijven van bag- gerwerkzaamheden op Neder lands grondgebied. De Vlamingen hebben gezegd dat de oproep ge zien moet worden als een prikac- tie. De boycot is niet bedoeld als een actie tegen Zeeland of tegen de Zeeuwse mosselvissers. De Nederlandse liberalen zijn be gripvol over de irritatie die er in Vlaanderen en in Antwerpen be staan over de vertraging. De WD' ers stellen zich op het standpunt dat snel begonnen moet worden met baggeren. De WD zal in de Tweede Kamer om een noodwet vragen. De liberalen constateren 'eendrachtig' dat milieuorganisa ties roet in het eten hebben ge gooid door een procedure aan te spannen bij de Raad van State, die het baggeren in juli verbood. is wel een goed resultaat dat we zoveel boten controleren en dan weinig resultaat boeken. Deze ac ties zijn ook preventief bedoeld. Mensen blijven zo alert. Als alles goed is, dan is het toch ook perfect?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3