buitenland 19 in bloed na aanslaggolf 'happy family' van Berlusconi 'Atoomwaakhond houdt gegevens Iran achter' veiligheidsmaatregelen mogelijk uitgesteld 1r m Brand in opvanghuis voor Duitse daklozen Drieduizend dagen demonstreren Ook Griekse piloten klagen over lasers ETA-verdachten in Frankrijk opgepakt Ondervoeding dreigt bij ruim helft van zeventigplussers Sportclub DELTAN in liquidatie donderdag 20 augustus 2009 bi] een serie van zes aanslagen in Bagdad. foto Khalid Mohammed/AP ten gewond. Reddingswerkers waarschuwden dat het dodencijfer verdér kon oplopen. Het ministe rie ligt net buiten de Groene Zone, het zwaarst beveiligde gedeelte van de hoofdstad. De explosie was zo krachtig dat ook aangrenzende gebouwen scha de opliepen. Een groot terrein bui ten het ministerie lag bezaaid met brokstukken en glasscherven. In het parlementsgebouw, gelegen binnen de Groene Zone, gingen ruiten in diggelen. De eerste aanslag trof het ministe rie van Financiën in Noord-Bag- dad. Tien minuten later was het ministerie van Buitenlandse Za ken aan de beurt. Ongeveer gelijk tijdig werden mortiergranaten af gevuurd op de Groene Zone. Een andere autobom trof een geza menlijke patrouille van de Iraakse politie en het leger, net buiten het ministerie van Financiën. Min stens acht mensen vonden de dood en 22 raakten gewond. Bij een explosie in het zakencen trum van de wijk Baiyaa in West-Bagdad vonden twee men sen de dood en raakten 22 ge wond. Een bom in het handelsdis trict Bab al-Muadham kostte zes personen het leven, 24 raakten ge wond. IraakSe veiligheidstroepen begon nen onlangs de betonnen muren te ontmantelen die mede de veilig heid in de hoofdstad moesten waarborgen. De recente gewelds- golf betekent echter vermoedelijk dat de geplande normalisering van het straatbeeld vertraging zal op lopen. De Iraakse premier Nuri al-Maliki zei gisteren in reactie op de aanslagen dat de veiligheids maatregelen in het land tegen het licht moeten worden gehouden en mogelijk worden aangepast. In augustus en juli zijn er zeven grote aanslagen geweest, vaak met gelijktijdige explosies op verschil lende plekken. In totaal kwamen daarbij 202 mensen om. deren, zijn alle alarmbellen afge gaan. Silvio Berlusconi was gisteren te zien op de voorpagina van zijn ei gen roddelblad Chi, omgeven door zijn drie jongste kinderen, hoewel hij het liefst ze alle vijf in harmo nie had getoond. Een lang 'inter view' waarin de premier ontkent minderjarigen te bezoeken en seks feesten te organiseren ('alleen sym pathieke etentjes'), is gelardeerd met foto's van de 'happy family'. Het Italiaanse volk, dat van alle schandalen vrijwel niets heeft mee gekregen, is weer helemaal bij. Jammer alleen dat de oudste doch ter Marina geen zin had in de pr-truc. Ze is niet vergeten dat Bar bara in een recent interview met Vanity Fair hun vader wees op 'morele plichten' en het 'hoog hou den van familiewaarden'. Ook gaf ze aan dat zij eigenlijk greep wil krijgen op de Mondadori-uitgeve- rij die door haar half-zus Marina wordt geleid. Barbara zei verder dat er 'op het moment' geen ge vechten zijn tussen de kinderen en dat die er niet zullen komen als 'mijn vader goed en eerlijk is'. Dui delijkere taal is niet denkbaar, hoe wel vader in Chi stelt dat de woor den van zijn dochter zijn gemani puleerd. „Het dieptepunt in de te loorgang van de politiek", aldus de 73-jarige premier. Achter alle geforceerde glimlachen schuilt een enorm probleem: Ber lusconi's tweede vrouw verwacht tel aviv - Israël beschuldigt de nu cleaire waakhond van de Verenig de Naties ervan bewijs achter te houden waaruit zou blijken dat Iran actief op zoek is naar informa tie om een kernwapen te kunnen maken. Dat meldde de Israëlische krant Haaretz gisteren op gezag van westerse diplomaten en Israëli sche functionarissen. Inspecteurs van het Internationaal Atoomenergie Agentschap (IAEA) zouden de informatie de afgelo- CALW Bij een brand in een opvanghuis voor daklozen in Calw, een plaatsje in de buurt van Stuttgart in het zuidwesten van Duitsland, zijn gis terochtend zeker vier doden geval len. Een vijfde persoon wordt nog vermist De brand brak door onbe kende oorzaak uit in het dak van het pand, waarna het vuur zich snel verspreidde. Er verbleven elf mensen in het opvanghuis. LONDEN De bekendste actievoerder van Lon den, Brian Haw, heeft gisteren de drieduizendste dag van zijn protest tegen oorlog volgemaakt Haw zit al sinds juni 2001 tegenover het par lement. Politiek en politie maak ten hem het leven zuur, de rechter beperkte zijn gebruik van een me gafoon en zijn vrouw heeft hem verlaten, maar Haw gaat door 'zo lang de moorden doorgaan'. BRUSSEL pen maanden hebben verzameld. Volgens scheidend IAEA-chef Mo hammed ElBaradei heeft zijn orga nisatie geen bewijs gevonden dat Iran een kernwapen ontwikkelt. De informatie zou staan in een ge heime bijlage van een document van de inspecteurs. De bijlage is niet gepubliceerd in een rapport van de IAEA over Iran. De verden king bestaat dat Iran in het geheim werkt aan een kernwapen, maar Teheran spreekt dat tegen. ATHENE Piloten in Griekenland klagen over hinderlijke laserstralen die steeds vaker vanaf de grond op hen ge richt worden. Onlangs werden twee jongeren op Rhodos opge pakt. Ze hadden een laserpen op een vliegtuig gericht, waarna de pi loten de landing moesten afbreken. Ook op andere toeristenbestem mingen, zoals Kreta en Korfoe, zijn piloten lastiggevallen met lasers. MADRID Een antiterreureenheid van de Franse politie heeft gisteren drie ETA-verdachten aangehouden in een skioord in de Alpen vlak bij de Italiaanse grens. Onder hen is een van de zes meest gezochte leden van de Baskische afscheidingsbewe ging. De mannen behoren tot de militaire tak van de ETA, die recent van zich deed spreken met een reeks aanslagen in Spanje. Bijna zes op tien (57 procent) ze ventigplussers lopen een reëel risi co om ondervoed te raken. Dat bleek gisteren uit onderzoek door Belgische huisartsen en voedingsfa brikant Nutricia België. Van de on derzochte groep van ruim vijfdui zend ouderen bleek bijna een op zes (16 procent) ook daadwerkelijk ondervoed. Door weinig te eten verliezen de ouderen spiermassa en uiteindelijk spierkracht Ze worden zo steeds af hankelijker van anderen, aldus prof Maurits Vandewoude van het Sint-Elisabeth ziekenhuis in Ant werpen. Het risico van ondervoe ding blijkt iets groter bij vrouwen dan bij mannen en neemt toe, naar mate de leeftijd stijgt. Ondervoede ouderen zijn volgens de artsen en Nutricia erg duur voor de samenle ving, soms duurder dan overge wicht. Het leidt tot langere zieken huisopnames en complicaties bij ziekte. De ondervoeding is eenvou dig op te lossen met tussenmaaltij- den, aldus de onderzoekers. In som mige gevallen is medische drink- voeding een oplossing. dat met de scheiding alle vijf kin deren voor twintig procent erfge naam zullen worden van het op een kleine tien miljard euro ge schatte vermogen van de premier. In dat geval zullen de drie jong- sten een 'meerderheid' hebben waarmee ze in theorie hun wil kunnen opleggen aan de twee oudsten. Berlusconi's advocaten maken overuren, maar de premier zelf geeft in Chi nu al aan waar de grenzen liggen: „Marina en ik lij ken enorm op elkaar, we delen de zelfde passies." Dagblad Corriere della Sera vertaal de dat gisteren aldus: Marina wordt de opvolger, wie weet ook wel in politieke zin. De oorlog kan beginnen. Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door het niet kunnen invullen van een juist aantal functies binnen het bestuur d.d. 28 mei 2009 door een algemene stemming op de algemene ledenvergadering. De rekening, verantwoording en het plan van verdeling liggen ter inzage tot 22 september 2009 op het kantoor van het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Middelburg en bij DELTA N.V., Postbus 5048,4330 KA Middelburg, t.a.v. secretariaat Sportclub DELTAN. De vereffenaar, Sportclub DELTAN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9