nadenken, gewoon vliegen 13 Saeftinghefeesten in Paal Wandelen door Het Zwin Excursie naar Hompelvoet Daarna is er een barbecue. Alle informatie over het evene ment is te vinden op www.protestwakeboardworld.nl het proces, gaat gegarandeerd kop je onder. Het is zoals met zoveel sporten. Wakeboarden moet je le ren met vallen (heel veel vallen) en opstaan. Jacco Jansen ziet het allemaal glim' lachend aan en steekt vanachter het stuur van de speedboot z'n duim op. „De start was goed, let op je schouders, goed je lichaam naar achter houden." Jansen runt al vijftien jaar een wakeboard- school in Kortgene. Hij weet dus waarover hij praat. Al menig wake- boarder in spe is door hem uit het water gevist. Wakeboarden is simpel gezegd op een soort snowboard achter een boot hangen. Een goede wakeboar- der 'speelt' met de golf (de hek- golf) achter de boot. Die dient als schans. Het is een kwestie van je- zelf lanceren op de golf en dan truc-elementen toevoegen. Niki Goudzwaard geeft het goede voor beeld. Ze boardt nu iets meer als een jaar en springt zonder moeite over de golven heen. Een achte loos uitgevoerde pirouette ver raadt dat ze inmiddels vertrouwd is met het board. „Ze gaat echt steeds meer vooruit", constateert Jansen tevreden. Met de greep van het koord stevig in mijn handen ,maak ik me op voor een tweede poging. Goed onthouden nu: in elkaar dui ken achter het board, schouders naar voren brengen, armen strek ken en voelen Wanneer het water 'hard genoeg' is om te gaan staan. Dat laatste gaat vrijwel vanzelf, omdat de boot zoveel snelheid maakt dat je wel moet gaan staan. Een tel of tien gaat het goed. en Het lijkt net echt! Een kleine onef fenheid van het water, geprodu ceerd door een passerend jacht gooit roet in het eten. Hoestend en proestend kom ik weer boven. Het leek net goed te gaan. Op nieuw proberen dan maar weer. Proberen te ontspannen en niet te veel water binnen te krijgen. De boot trekt op, de lijn spant zich, er is beweging. Vanuit de boot klin ken, boven het geronk van de mo tor uit, aanwijzingen. Even niet te veel naar luisteren, dan ga ik er weer over nadenken. De gebaren ook maar even negeren. Het gaat net goed nu. Ik vlieg over het wa ter! De zon op mijn bol, de wind door mijn haar. Man, dit is kicken! vallen en opstaan. foto Ronald den Dekker Wakeboard Battle De Wakeboard Battle is het groot ste Wakeboard evenement van Ne derland. Het evenement vindt zaterdag plaats op het Veerse Meer nabij camping De Paardenkreek in Kort gene. Het programma start om 10.00 uur. Onder andere de titelverdediger van vorig jaar en Belgisch kam pioen David Vervenne is aanwezig. Ook Vlissinger Rens Cosijn doet mee. Na de wedstrijden is er een open luchtconcert van Waylon (bekend van 'Popstars'), Daisybelle, Vonney Voorn en Boy, op het Havenplein. De finales zullen rond 16.00 uur worden afgewerkt. donderdag 20 augustus 2009 door Raymond de Frel Het Oost-Zeeuws-Vlaam- se dorp Paal viert dit weekend de jaarlijkse Saeftinghefeesten, in de volksmond beter bekend als de Paalse Feesten. Paal ligt bij het Verdronken Land van Saeftinghe, een schorrenge- bied in de Westerschelde dat de grootste brakwaterzone van West-Europa vormt. Oorspronke lijk lagen nabij Saeftinge vijf Ne derlandse haventjes en een Bel gisch haventje. In Nederland ging het om Paal, Emmadorp, Baai- hoek, Hertogin Hedwighaven en Kruispolderhaven. Het Belgische haventje was de Prosperhaven. Al leen de haven bij JPaal bestaat nog. De watersportvereniging Saefting he wil met muziek, een rommel markt, kinderattracties en boot tochten de aandacht vestigen op het pittoreske plaatsje met zijn ge- tijdenhaventje. Ook wordt de zeil wedstrijd De Vliegende Mijl van Saeftinghe wordt gehouden. Café In 't zicht der Schelde speelt eveneens met activiteiten op de feesten in. De uitbaters van dit ho- recapand bijten morgen om 21.30 uur het spits af met de Stampers party. Zaterdag is hier een schie ting op de liggende wip en 's avonds een optreden van de band Frontaal!. Deze band treedt ook zondagavond op. Die dag is er om 15.00 uur ook een optreden van Evergreens Forever. Op de laatste dag van het feest is er om 14.30 uur weer een schie ting op de liggende wip en ver zorgt dj Arnout 's avonds weer een afterparty. EXPOSITIES Op www.pzc.nl vindt u een uitge breid overzicht van tentoonstelling in Zeeland. EN VERDER Agenda's met activiteiten, recensies van Zeeuwse restaurants, optredens van artiesten in Zeeland. STUUR UW TIPS NAAR zomer@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto RETRANCHEMENT - Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt van daag een wandeltocht door natuur gebied Het Zwin in West-Zeeuws-Vlaanderen. Vanaf 10.00 uur maken deelne mers onder begeleiding van een gids kennis met de duinen, Zwin- neblomme, fossielen en het leven op het strand. De wandeling begint bij bezoekers- centrunm 't Zwin aan de Gerrit van de Hoekestraat 2 in Retranche- ment. De kosten zijn 3,50 euro per persoon. Kinderen tot zestien jaar betalen twee euro. Aanmelden is niet nodig. Het Zeeuwse Landschap raadt be langstellenden aan laarzen of schoenen aan te doen die nat en vies mogen worden. ZONNEMAIRE - Een boot van Staats bosbeheer vertrekt zaterdagoch tend om 9.00 uur vanuit de Haven van Bommende in Zonnemaire voor een excursie naar het eiland Hompelvoet in de Grevelingen. Het beheer van dit 350 hectare gro te eiland wordt voornamelijk door een kudde fjorden paarden en run deren uitgevoerd. Het eiland is een voormalige zandplaat en het excur siepad voert u mee naar diverse natte duinvegetaties en zoutmin- nende planten. Buiten de bijzon der plantenvegetatie is het een ide aal rust- en overwintergebied voor ganzen en kustgebonden vogels. Voor opgave voor deze drie uur du rende excursie kunt u terecht bij het VW-kantoor in Haamstede: tel. 0900-2020233.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91