2 luit selectie podium COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl donderdag 20 augustus 2009 DONDERDAG 20 AUGUSTUS Brouwershaven Vierhandige orgelbespeling door Jan Peter Teeuw en Marien Stouten, Sint Ni- colaaskerk, 20 uur. Middelburg Optreden gitaarduo Henny van kesteren en Wilco de Schipper, Koorkerk, 15.00- 15.30 uur. Albert Clement bespeelt De Rijckere-or- gel, Oostkerk, 12.30-13.00 uur. Renesse Band Triskell speelt Ierse en Keltische mu ziek., Jacobskerk 20.00 uur. Waterlandkerkje Lienen an Licht, zomerconcert met lied jes van Frans Halsema tot Ray Charles in Het Kerkje, 20.00 uur; VRIJDAG 21 AUGUSTUS Vlissingen Optreden Rien Balkenende, St Ja cobskerk, 12.00 uur Zierikzee Optreden shantykoor 't Veerse Scheeps tuig, Loswal Engelse Kade, 19.30 uur. Groede Adrie Oosterling speelt zijn kleinkunstpro- gramma:'t Is un kliesjee, ik weet ut..' Huistheater De Twee Duiven, 21.00 uur Middelburg Elke derde vrijdag van de maand, draait dj Pim rocknummers van de afgelopen de cennia, Café 't Schuttershof, 22 uur. Sint Anna ter Muiden Slotconcert Zeeuws-Vlaams Orgelfestiva- door Jaap Zwart en Heiko ter Schegget, Protestantse Kerk, 20.00 uur. ZATERDAG 22 AUGUSTUS Renesse, Straatmuziek met Dinges Zo, Centrum, 15.00 tot 19.00 uur. Veere Ensemble Club Guy en Roni danst op werk van Duitse componist Heiner Goeb- bels verder muziek van Ensemble Klang, Grote Kerk, 20.00 uur Goes Beiaardconcert duo Campana Nova Gro te Kerk, 15.00 uur. Retranchement Lienen an Licht, zomerconcert, in Het Kerkje, 20.00 uur. Sint Jansteen Mart Rock Steen festival met vijf bands, o.a. The Press en Frozen days, Martje van Wardje, 20.30 uur. ZONDAG 23 AUGUSTUS Middelburg Mamilla, The Juke Joints, Nuff Said, ROLR, The Hype en Central spelen tij dens het Survivorsland Festival, Café 't Schuttershof, 15.00 uur. Groede Concert Kwartet Entr'acte, Lutherse kerk, 15.00 uur; Sint Anna Ter Muiden Mudelezingdoor drs. Raphaël Rintjes in Nh kerk, 15.00 uur; DINSDAG 25 AUGUSTUS Wilhelminadorp Uitvoering van Shakespeare's werk 'De Storm' op de akkers van de Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder, Mees- toofweg 6, 20.15 uur. Oostkapelle Zomeravondconcert: Optreden van Alice Gort (blokfluit) en Elly van Munster (chi- taronne) van 20.00 - 21.00 uur in de dorpskerk. Middelburg Margreeth de Jong presenteert eigen werk eigen composities op het orgel van de Nieuwe Kerk, 20.00 uur. WOENSDAG 26 AUGUSTUS Cadzand Optreden de Encantar Vocal Group, He- vormde Kerk, aanvang 20.00 uur. Triskell De groep Triskell, bestaande uit vier bezielde musici, brengt een concert met vooral Iers-Kelti sche muziek, met uitstapjes naar Engelstalige liederen uit an dere regio's. De band speelt zowel ballads als stevige songs. Donderdag 20 augustus, jacobuskerk, Renesse, 20.00 uur. Collie Buddz De enige echte Collie Buddz komt naar Zeeland. Hij heeft nauwelijks nog introductie no dig met megahits op zijn naam- als Come around en de dubban- ger Mamacita. Van Come around zijn remixen gemaakt van door onder meere G-Unit, Busta Rhy mes enPaul Wall. Vrijdag 21 augustus, Club Devo, Goes, 22.00 uur. Dans en live-muziek De composities van Heiner Goebbels staan centraal in het optreden van het Groningse dansensemble Club Guy and Ro ni, Ensemble Klang (première voor Nederland), Tomoko Ma- kaiyama (piano, samples) en Monica Germino (viool). Zaterdag 22 augustus, Grote Kerk Veere, 20.00 uur. door Ali Pankow Survivorsland Festival, zondag in café 't Schut tershof in Middelburg, staat met zes bands van allerlei pluimage borg voor een zeer gevarieerd programma. Natuurlijk ligt de nadruk op muziek, maar daar naast is het vooral ook een eve nement met een verhaal. Initia tor van het Survivorsland Festi val, Ruud Aerssens, is graag be reid dat verhaal te vertellen. „Eén op de drie Nederlanders heeft te maken met kanker. Zelf in eigen gezin, familie of vrienden kring. Ongeveer de helft overleef de de ziekte al dankzij de weten schap en de medicijnen die er op dat moment aanwezig waren. Ik ook. In 2005 was ik vijfjaar schoon, schoon van kanker, waar ik in 1997 op mijn 37e mee was ge confronteerd. Ik ben genezen, maar behoorlijk wat mensen die ik tijdens mijn ziekte had leren kennen, hebben het niet overleefd. Dat vond ik niet eerlijk. Iedereen zou de kans moeten hebben om kanker te overleven, vind ik. Na tuurlijk blijft dat voorlopig een droom, maar voor mij was die ge dachte toen aanleiding een groots evenement op te zetten voor het goede doel. De opbrengst van Sur vivorsland komt ten goede aan de KWF kankerbestrijding en aan de Palazzoli inloophuizen." Het valt Aerssens op dat vooral on der jongeren een behoorlijk taboe heerst op kanker en dat zij het moeilijk vinden om over deze ziek te te praten. Met het organiseren van een muziekfestival meende hij een manier te hebben gevonden ook jongeren te overtuigen van het belang van onderzoek naar be strijding van kanker. Daar komt bij dat Ruud Aerssens zelf het overgrote deel van leven wijdt aan de muziek. Hij is werk zaam in een winkel met muziekin strumenten, heeft goede contac ten met Mojo en hij is zelf als zan ger en gitarist al jaren aktief in de Zeeuwse band Mamilla. Dit alles bracht hem ertoe door middel van een muziekfestival zijn droom van 'Survivorsland' een stapje dichterbij te brengen. „Het eerste festival, in 2005, werd een groot succes. Tussentijds zijn er wat kleinere optredens geweest Nuff Said zingt op het Survivorsland Festival alle nummers van hun nieuwe cd die in eind september uitkomt. Initiator Ruud Aerssens (midden) samen met de overige leden van de band Mamilla. en nu gaan we dus een tweede Survivorslan Festival houden", zegt AerssensAlle groepen tre den belangeloos op, zodat van de 10 euro entrée het overgrote deel beschikbaar is voor het goede doel. „Er kunnen circa driehon derd bezoekers in Café 't Schutters hof dus het is duidelijk wat het Romy Sharon treedt zondag bij het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80