Judoconflict kondigt zich aan sport31 Anderlecht kansloos in Lyon NAC Breda droomt van historische zege WK Elco van der Geest mogelijk gepasseerd als vervanger Henk Grol Turnster Wammes maakt haar rentree Tennisser Wessels stopt per direct Loovens in voorlopige selectie Oranje Rogier Veenstra door hernia uitgeschakeld donderdag 20 augustus 2009 mmsmmmmmemst ■HMMMMRMHMSMNMMMMMN door Arnold Aarts ROTTERDAM - Het zou zomaar kun nen dat Danny Meeuwen tijdens het WK judo Nederland vertegen woordigt in de klasse tot honderd kilo. De trainer van de 30-jarige Nijmegenaar is enkele weken gele den door bondscoach Maarten Arens benaderd met het verzoek zijn pupil beschikbaar te houden voor de mondiale titelstrijd volgen de week in Rotterdam. Dat zou be tekenen dat niet de nummer twee Elco van der Geest, maar de num mer drie als reserve fungeert ach ter de onbetwiste nummer één, Henk Grol. Normaal gesproken is het niet bijs ter interessant om te weten wie op de reservelijst staat voor een groot eindtoernooi. Maar dit keer in de gewichtscategorie tot honderd kilo wel. De beoogde Nederlandse deel nemer, Henk Grol, ondervindt na melijk nog veel last van de knie blessure die hij 27 juli opliep tij dens een trainingskamp in Duits land. Grol neemt na een laatste training, komende maandag, een beslissing over zijn deelname. Maar de 24-jarige Veendammer is weinig hoopvol over een snel her stel. Hij heeft de binnenband van zijn knie ingescheurd. „En die heb je bij judo heel hard -nodig. De binnenband zorgt voor de stabiliteit. En door de knie te tapen wordt het stabieler, maar dat gaat ten koste van mijn flexibi liteit. Alles gaat moeilijker als je bent getaped. En ik ben een ge- voelsjudoka, dus dan is zo'n blessu re zwaar kloten." Over de eventuele vervanging van Grol wilde bondscoach Maarten Arens gisteren tijdens een perscon ferentie niets zeggen. Hij verwees naar technisch directeur Cor van der Geest, tevens vadëï van Elco. Die wilde evenmin veel kwijt over de reserverol. „Wij focussen ons helemaal op deelname van Henk Grol. Pas als maandag blijkt dat hij niet mee kan doen, kijken we verder. Ik heb geen zin om te speculeren, daar zit niemand op te wachten. Dat is AMSTERDAM Turnster Gabriëlla Wammes maakt haar rentree. Zondag 31 augustus zal ze meedoen aan de eerste van twee kwalificatiewedstrijden voor het WK, dat in oktober in Londen wordt gehouden. Vijf jaar geleden turnde de nu 24-jarige Amsterdam se haar laatste wedstrijd. Vanwege een rugblessure was ze destijds ge noodzaakt te stoppen. Ze is inmid dels klachtenvrij. AMERSFOORT Tennisser Peter Wessels heeft be sloten per direct zijn profcarrière te beëindigen. De 31-jarige Amster dammer kan niet meer de motiva tie opbrengen om zich na een pe riode van blessureleed weer terug te knokken naar het hoogste ni veau. Wessels won in 2000 in het Amerikaanse Newport zijn eerste en enige ATP-titel. Wie wordt de vervanger van Henk Grol (foto) wanneer hij niet aan het WK kan meedoen? Het antwoord op die vraag lijkt de inzet te worden van een conflict. foto Marco de Swart/ANP ook niet goed voor Henk. We wil len rust in de ploeg." Danny Meeuwsen laat desge vraagd weten dat zijn coach Gerrie Theunissen enkele weken geleden door bondscoach Maarten Arens is verzocht zijn pupil 'paraat' te hou den voor het WK. Elco van der Geest en zijn coach Louis Wijden- bosch hebben daarentegen niets gehoord. Elco van der Geest heeft op dit mo ment een procedure lopen om voortaan voor België uit te komen. Maar zolang hij geen Belgisch pas- ZEIST Glenn Loovens maakt deel uit van de voorlopige selectie van het Ne derlands elftal voor de oefenwed strijd tegen Japan (5 september) en de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Schotland (9 september). Bonds coach Bert van Marwijk maakt vol gende week vrijdag zijn definitieve selectie bekend. Centrale verdedi ger Loovens speelt bij Celtic in Schotland. BREDA Rogier Veenstra is enkele weken uitgeschakeld. De voetballer van NAC, afkomstig uit Middelburg, sukkelt met een hernia. Hem is en kele weken rust voorgeschreven. Veenstra had wel vaker last van rugklachten, maar nadat hij een oe fenduel met de beloften tegen jong RKC had afgewerkt, kon hij de dag daarna nauwelijks uit bed komen. poort heeft, kan hij uiteraard niet voor dat land aan het WK mee doen. Het passeren van hem kan te maken hebben met zijn keuze voor België te gaan judoën. Daar mee wordt hij een concurrent voor Henk Grol op de grote toer nooien. Elco van der Geest heeft over het komende WK nog niets gehoord van de Nederlandse bond. „Ik ben op dit moment heel erg fit, maar ik weet nog van niks. Ik kan er dus ook niet veel over zeggen." Wel noemt hij de eventuele keuze voor Meeuwsen 'heel apart'. Zijn coach Louis Wijdenbosch hoort op van het bericht dat Meeuwsen is benaderd. „Dat ver baast mij ten zeerste. Als de num mer één van Nederland niet mee doet, is het een logische topsport- wet dat de nummer twee gaat. Het lijkt me duidelijk dat je als bonds coach altijd voor het beste resul taat gaat. En als je toch een andere keuze maakt, verdient een topspor ter als Elco van der Geest op zijn minst een verklaring. Ik vind dit heel raar." CHAMPIONS LEAGUE Play-offs, eerste wedstrijden. Salzburg - Maccabi Haifa 1-2 (0-1): 22. Ghadir 0-1, 57. Zickler 1-1, 84. Ar- beitman 1-2. Ventspils - Ziirich 0-3 (0-1): 12. Von- lanthen 0-1, 55. Aegerter 0-2, 75. Dju- ric 0-3. Levsksi Sofia - Debrecen 1-2 (0-1): 12. Bodnar 0-1, 51. Bardon 1-1, 76. Czvitko- vïcs 1-2. Olympique Lyon - Anderlecht 5-1 (4-0): 10. Pjanic 1-0, 15. Lisandro 2-0 (pen), 39. Bastos 3-0, 42. Gomis 4-0, 58. Suarez 4-1, 63. Gomis 5-1. Panathinaikos - Atletico Madrid 2-3 (0-1): 36. Maxi Rodriguez 0-1, 47. Sal- pingidis 1-1, 63. Forlan 1-2, 70. Agüero 1-3, 74. Leto 2-3. LYON - Olympique Lyon heeft in zijn eerste duel in de play-offs voor een plaats in de groepsfase van de Champions League thuis uitgehaald tegen Anderlecht: 5-1. Na tien minuten opende Pjanic met een fraaie vrije trap de score, waarna een sprankelende eerste helft volgde. Vijf minuten later werd Lisandro door doelman Pro- to gevloerd en benutte hij zelf de strafschop,waarna Bastos en Go mis ervoor zorgden dat de thuisclub halverwege op rozen zat. Suarez deed namens Anderlecht na rust iets terug,maar als de Bel gen daaruit al hoop hadden geput op een draaglijker score,dan werd die vijf minuten later de bodem in geboord door Gomis. De trainers Huub Stevens (Salz burg) en Henk ten Cate (Panathi naikos) begonnen slecht aan de play-offs. De twee Nederlandse coaches incasseerden een neder laag in een thuiswedstrijd. Salzburg was niet opgewassen te gen Maccabi Haifa: 1-2. Na een uur kwam Simon Cziommer (ex-FC Utrecht) het veld in voor Robin Nelisse. Barry Opdam bleef op de bank. Panathinaikos ging met 2-3 onderuit tegen Atletico Madrid, dat de gehele wedstrijd met John Heitinga in de defensie speelde. Voor de Spanjaarden scoorden Ro driguez, Forlan en Aguero. BREDA - In het stadion van NAC Breda hangt een groot bord met de tekst: Real Madrid-NAC 0-4. „Dat is een historische zege van de club. Als we daar nou binnenkort eens een mooi bord naast kunnen hangen", mijmerde trainer Robert Maaskant "gisteren aan de voora vond van de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Villarreal in de play-offs voor de Europa League. „We gaan gewoon ons eigen spel spelen", kondigt de trainer aan. „Maar we hebben de spelers er wel van doordrongen dat ze alles in de uitvoering perfect moeten doen. Dan denk ik aan zeer geconcen treerd, scherp en nauwkeurig ver dedigen, snel omschakelen, zowel van balbezit naar balverlies als an dersom en de kansen die we krij gen ook benutten." Maaskant: „Wat mij betreft zou een 1-1-gelijkspel al mooi zijn. Na tuurlijk, als we kunnen winnen, zullen we het niet laten. We heb ben een ploeg die - plat gezegd - vaak schijt heeft aan de wereld en die instelling zullen we tegen Vil larreal ook moeten hebben." Ajax-trainer Martin Jol kan in het Europa League-duel met Slovan Bratislava niet beschikken over Ismaïl Aissati. De middenvelder kampt met een hamstringblessure. „Ik wilde met Aissati spelen", sprak Jol gisteren. „Dat hij niet mee kan doen, is jammer." Een meevaller is het snelle herstel van Demy de Zeeuw. Hij had last van een voetblessure, maar kon gis teren alweer meetrainen. Trainer Steve McClaren van FC Twente erkende gisteren dat zijn ploeg tegen FK Qarabagh favoriet is. „Het is de eerste keer dat mij dit met Twente in Europa overkomt", liet de Brit weten. „Voorheen trof fen we steeds opponenten die een indrukwekkende historie hadden. Nu zijn de rollen omgedraaid." McClaren waarschuwde daarom zijn ploeg in de aanloop naar de thuiswedstrijd tegen de club uit Azerbeidzjan voor onderschatting. „Deze tegenstander beschikt over een vechtersmentaliteit. Het is een ploeg die lastig te verslaan is." SC Heerenveen wacht in het Griek se Thessaloniki een heet avondje. De verwachting is dat de wedstrijd bij Paok in een tropische tempera tuur gespeeld gaat worden. Het kwik stijgt donderdagmiddag ruim boven de 35 graden Celsius. Trainer Trond Sollied: „Hier sco ren zou ideaal zijn", besefte de Noor, die enkele jaren geleden in Griekenland bij Panathinaikos werkzaam was. Timmy Simons van PSV denkt dat zijn ploeg na de zege van zondag op Ajax op de goed weg is. Zeker heid voor de ontmoeting met Bnei Yehuda geeft het succes tegen Ajax niet. De Belgische aanvoerder: „Dit is een wedstrijd op zich. Hier in Is raël zijn we honderd procent favo riet. Dat moeten we nu waarma ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63