Bijzondere bezoekers museum zeeland 125 berco Verdronken bij redden van hond Man moet terugbetalen extra koopjesdagen bij WATERSNOODMUSEUM 'We gaan de veertigduizend dit jaar halen' Basiscursus kunstgeschiedenis in Zierikzee Schuimparty in café Neffen D'eule Kitten gedumpt in vuilnisbak Dader Vlissingse berovingen meldt zich GOESE RESTANTEN 3-DAAGSE MET VOLOP AANBIEDINGEN! DOOR DE HELE BINNENSTAD 20 - 21 - 22 AUGUSTUS donderdag 20 augustus 2009 Het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk verwelkomde gisteren de 30.654-ste bezoe ker. In vier maanden tijd is het totale aantal bezoekers van vorig jaar gepasseerd. door Dewi Gigengack Het was rustig gisteren in het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk. Niet gek ook, met dat mooie weer. Wie gaat er dan nog naar een museum? Museumdirecteur Jaap Schoof, voorzitter van het bestuur Hans Simons en vijf museummedewer kers wachten gespannen af bij de ingang. De volgende persoon die het museum komt binnenlopen, is namelijk de 30.654-ste bezoeker. Een mijlpaal: vorig jaar was het to tale aantal bezoekers 30.653. En de gelukkige is... Ria Geluk. Maar dat telt niet. De initiatief neemster van het rampmuseum komt alleen maar even een kijkje nemen bij dit feestje. De échte gelukkigen zijn Leo en Thea van Wallenburg en hun zoon Leon, uit Nieuwerkerk. „Yes!", zegt Leon als Hans Simons ze vertelt dat ze de 30.654-ste be zoekers zijn en daarom gratis naar binnen mogen. „Wauw!" klinkt het als Simons het gezin twee boe ken en twee dvd's over de Ramp en het museum cadeau geeft. Het gezin Van Wallenburg was nog nooit in het watersnoodmu seum geweest. „Zo gaat dat: op va kantie ga je vaak naar het buiten land, en de bijzondere dingen dicht bij huis vergeet je", zegt Thea. Dat ze nu tóch in Ouwerkerk zijn, hebben ze aan zoon Leon te dan ken. „Ik zag het museum gisteren op televisie, en wilde er naartoe." Zijn moeder voegt toe: „Het is va kantie en hij verveelde zich." Museumdirecteur Jaap Schoof is erg tevreden over het record. „Het aantal bezoekers dat we vorig jaar in zeven maanden hebben bereikt, halen we nu in vier maanden." Het rampmuseum had voor dit jaar op 40.000 bezoekers gere kend, maar dat aantal was geba seerd op een heel jaar. Schoof: „En we gingen door de verbouwing pas op 23 april open." Toch is de directeur ervan over tuigd dat die veertigduizend nog gehaald zal worden. „We hebben nog ruim vier maanden de tijd. Natuurlijk zakt het na de vakantie wel in, maar ik heb er alle vertrou wen in dat we het gaan halen." De ingrijpende verbouwing van het museum, waarbij het van één naar vier caissons ging, liep nog wat vertraging op doordat de caissons lekten. Het museum kreeg een nieuwe dakbedekking, en ging op 23 in plaats van 10 april open. www.watersnoodmuseum.nl SLUISKIL - Uit het kanaal Gent-Ter- neuzen is ter hoogte van de brug bij Sluiskil gistermiddag het leven loze lichaam van een 77-jarige man uit de gemeente Terneuzen gehaald. De man verdronk, ver moedelijk nadat hij zijn hond wil de helpen die te water was ge raakt. Het slachtoffer liep met zijn hond op de Westkanaalweg-noord, een smal dreefje pal naast het kanaal. Omstanders zagen vervolgens dat beide in het water lagen. De hond kon worden gered, de man ver dween onder water. De hulpdiensten trokken na de melding, vlak voor het middaguur, alle registers open. Het scheep vaartverkeer werd stilgelegd en po litie, ambulances, brandweervoer tuigen (inclusief hoogwerker), duikteams en de traumahelikopter uit Brugge kwamen ter plaatse. Terwijl duikers met alle macht in het troebele water naar de man op zoek waren, stond de fiets van het slachtoffer als stille getuige langs de vangrail. Met de tijd verstreek ook de hoop op een goede afloop voor het slachtoffer. Om half twee werd het lichaam op een brancard met de hoogwerker uit het water getild. ZIERIKZEE - Voor wie meer wil we ten over Romaanse kunst, Renais sance, Kubisme of Cobra kan van af 10 september de cursus 'inlei ding tot de kunstgeschiedenis' vol gen in Zierikzee. Margreet Leijdekker geeft een oriëntatie op vele eeuwen wester se kunstgeschiedenis. Cursisten le ren stijlen herkennen en plaatsen in de tijd. De kunst wordt bespro ken in zijn historische, maatschap pelijke en religieuze context. De bijeenkomsten zijn op dertien don derdagen, van 10 september tot 10 december, van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten 115 euro, inclusief reader. Aanmelden bij Margreet Leijdek ker, 0111415317 of 417839. OOSTERLAND Café Neffen D'eule in Oosterland houdt zaterdagavond een schuim party. Het hele café komt vol met schuim te staan. Daarom raadt de organisatie bezoe kers aan droge kleren mee te ne men. De party in het café aan de Markt begint om 21.00 uur. Toegang is gra tis. HULST In een vuilnisbak op het terrein van zwembad Reynaertland in Hulst is afgelopen zaterdag een ver waarloosd katje van ongeveer acht weken oud gevonden. Het diertje, dat zelf onmogelijk in de vuilnisbak kon zijn gekropen, zat onder de vlooien en was er slecht aan toe. De Dierenbescher ming spreekt er schande van en is op zoek naar informatie. VLISSINGEN - Drie berovingen in Vlissingen - op 9, 16 en 17 juni - zijn opgelost. De overvaller, een 20-jarige man, heeft zich gemeld bij de politie. De man bekende de drie berovin gen te hebben gepleegd. Hij ver klaarde dat hij het deed om een vrouw, waar hij in huis verbleef wat geld te geven. De man heeft geen eigen woon- of verblijfplaats. Hij is voorgeleid aan de rech- ter-commissaris en ingesloten. De overvaller deed alsof hij was aangereden en dringend naar het ziekenhuis moest. Zodra mensen hem een lift gaven, trok hij een mes en dwong hij zijn slachtoffers geld te pinnen. STAVENISSE - Een 48-jarige man uit Stavenisse moet het geld dat hij vier jaar geleden verdiende met de handel in illegaal vuurwerk in de staatskas storten. Dat bepaalde de rechtbank in Middelburg gisteren. Het gaat om 11.250 euro. Dat is be duidend minder dan de officier van justitie in eerste instantie had geëist: 92.000 euro. Daarin waren echter ook de jaren 2003 en 2004 inbegrepen. De rechtbank achtte alleen de illegale vuurwerkhandel in 2005 bewezen. Voor de handel in vuurwerk, vooral nitraatbom- men, lawinevuurpijlen en Chinese duizendklappers, kreeg de man in 2007 een gevangenisstraf van 18 maanden waarvan 6 maanden voorwaardelijk opgelegd. De familie Van Wallenburg uit Nieuwerkerk mag gratis het Watersnoodmuseum in. Eén van hen is de 30.654-ste bezoeker van het museum en dat is een mijlpaal. Vorig jaar bleef het bezoekersaantal steken op 30.653. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61