binnenland 15 om bij brand G KORTING In 87® het verdriet te verwerken ggftfp GKïïris] 'Vooral als je zelf kinderen hebt, voel je de pijn mee' Inspectie onderzoekt treintunnel brengen donderdag 20 augustus 2009 derverdieping is moeilijk begaan baar." Uitgebreid onderzoek moet de oor zaak van de brand aan het licht brengen. De brand is tussen de eer ste en tweede verdieping, bij de trapopgang, ontstaan. Volgens de brandweer hebben de gezinsleden eerst geprobeerd het vuur zelf te doven, daarna zochten ze hulp bij de buren. De vader van het gezin was niet thuis. De binnenvaart schipper zat in Diisseldorf en is met hulp van de politie met zijn gezin herenigd. Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg wil zijn collega in Kampen geen adviezen geven. Hij vindt dat de brand waardoor vier kinderen omkwamen, op zichzelf staat en niet is te vergelijken met de brand die in Arnemuiden woedde op kerstavond 2007. Daar door verloren toen vier zusjes het leven. Schouwenaar wil geen ver gelijking maken tussen de twee branden. „Elk incident staat weer op zichzelf. Ik wil mijn collega ook geen advies geven, alleen wens ik hem sterkte." door Jochem van Leeuwen en Henriet Dijk hek waarmee de straat is afgezet. Op jongens xxx'. foto Vincent Jannink/ANP efluister overheerst op het schoolplein van de Groen van Prinsterer- school. Drie van de om gekomen kinderen van de brand volgden hier onderwijs: twee zus jes zitten ook op deze basisschool. Ouders lopen het schoolgebouw uit en praten onderling nog wat na. Er wordt gehuild. Een van de ouders is Saskia van den Broek. Gearmd met drie van haar kinderen loopt ze emotioneel het schoolplein af De oudste van de drie, Marijn, zat bij van een van de omgekomen kinderen in de klas en kijkt beteu terd. „Hij begrijpt het nog niet he lemaal. De klap komt later." Van den Broek zelf is ontdaan. „Het is heel triest. Vooral als je zelf kinderen hebt, voel je de pijn mee." Ze was net als vele andere ouders even voor half negen op het schoolplein om de kinderen te brengen en vooral om na te pra ten. In de gemeenschapsruimte van de school was hier gelegen heid voor. „De sfeer was bedrukt. Er was veel stilte. Mijn kinderen in de hogere groepen zijn gewoon naar school gegaan. Misschien dat het beter is om als kinderen onder ling na te praten." Volgens de directeur Dirk van Gar deren waren de leerkrachten ont daan, evenals hijzelf. „We zijn ver slagen. Ik kende de drie omgeko men leerlingen persoonlijk, het is een groot gemis. 1\vee zusjes van de omgekomen kinderen zitten nog bij ons in de klas. We hebben als lerarenteam troost gezocht bij elkaar en gebeden. Wat de leraren nu met de kinderen doen, is aan henzelf. Normaal beginnen we de dag met gebed, bijbel lezen en zang. Maar misschien dat de zang erbij inschiet door de emoties van vandaag." Vier andere kinderen uit het ge troffen gezin zouden dinsdag het nieuwe schooljaar beginnen bij de Pieter Zandt school in Kampen. Volgens locatiedirecteur Jan Kette- larij zal er tijdens de jaaropening, die elk jaar wordt gehouden in ze ven verschillende kerken, kort aan dacht zijn voor het drama. Toch zal de brand de jaaropening niet overheersen. „Misschien wordt er dinsdag wel de mogelijk heid geboden om klassikaal of per soonlijk met leden van het gezin na te praten." Kettelarij weet nog niet of de leer lingen dinsdag zelf op school kun nen zijn. drama van dichtbij te bekijken. Fik se: „Er heerst grote verslagenheid en verdriet. Mensen willen daar over praten. Ik luister. Geef een troostend woord." En mensen pra ten met elkaar. Overal in de stad gaat het over dit drama. Het Leger des Heils heeft ook bij de gemeente alle hulp aangeboden voor noodopvang, kleding, meu bels. Alles wat maar nodig is. Het bizarre feit doet zich voor dat met deze dodelijke brand de straat Veenmos in Kampen voor de twee de keer in nog geen tien jaar met een ongekende tragedie landelijk in het nieuws komt. In juli 2000 gebeurde dat na de moord op Maartje Pieck, naar later bleek in een woning aan de Veen- mos, op een steenworp afstand van dit huis. De familie Strijker is een leuk en warm gezin, zegt iedereen. De komst van de familie bracht wrang genoeg leven in de straat. Ineens vijftien kinderen erbij. Nu is het weer ijzig stil. De dertien na bestaanden krijgen steun van fami lie en bevriende christenen. UTRECHT - De Inspectie Verkeer en Waterstaat (IVW) stelt een gede tailleerd onderzoek in naar de vei ligheid van de Schipholtunnel. Mi nister Camiel Eurlings van Verkeer zei gisteren dat hij daartoe op dracht heeft gegeven. „Ik hoop dat dan alle onduidelijk heid is verdwenen." Machinisten en conducteurs van de NS oefenen kritiek op de com municatie tussen de verkeerslei ding en het treinpersoneel, toen er op 2 juli rook in de Schipholtun nel hing. Een aantal NS'ers heeft een verslag gemaakt van de gebeur tenissen waarbij het treinstation Schiphol werd ontruimd. Toen er Samsung Star 1 In wit, roze en zwart! Na 12 maanden €17.50 yl Incl. 100 belminuten 200 smsJ 50% korting op aansluitkosten J Icm 2-jarig Vodafone 35 abonnement (300 min600 sms) rook in de tunnel werd geconsta teerd, waren volgens hen de in structies niet duidelijk en tegen strijdig. De brandweer gaf machinisten in de stilstaande treinen in de tunnel de opdracht ze te verlaten, maar de verkeersleiding gaf daar geen toestemming voor. Icm 2-jarig Vodafone 27,50 abonnement (200 min400 sms) INTERNET OP JE LAPTOP WAAR WANNEER JE MAAR WR NU SLECHTS Gratis USB modem twv €99! Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat 1 Vllssingen 0118^430290 Walstraat 99 Middelburg 0118-651691 Markt 6S Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266 Breda 076-5141945 Karrestraat 7 Etten-Leur 076-5441441 Marklhof 7 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 8ergen op Zoom 0164-233403 Wouwsestcoat 18 Oosterhout0162-420033 Arendshof 5 NIEUW FILIAAL: Tilburg 013-5454785 Heuvelstraat 115 maw (H) tè. kpn letfortr. Alle netwerken NllUW8 VERLENGING plaatselijke sporthal binnen waar gehouden. foto Tom van Dijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5