221 zeeland 'Raadsleden moeten 'Snel maatregelen tegen overlast van visdiefjes' Geen vergunning nodig voor kappen bomen Visvrouwen mikken op plaats in top vijf Fietser (75) valt en kneust hand en ribben Rockabillyband Sure Shots in Oostburg Presentatie Jong Regionaal Talent Breskens in ban van Sailing weekend almanak door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen heeft Rijkswaterstaat gevraagd snel actie te ondernemen om de voortdurende overlast van een ko lonie visdiefjes in de binnenstad te beperken. Burgemeester en wet houders antwoorden dat op vra gen van raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst). De overlast ontstond nadat de broedplaats aan de middensluis is vernietigd en er aan de havendam bij de verkeerspost een nieuwe broedlocatie is aangelegd. Die plek laten de meeste vogels echter links liggen. Veel broedpaartjes hebben zich genesteld op daken van gebou wen in de binnenstad. Daar be smeuren ze passanten en auto's met hun uitwerpselen. Omdat visdiefjes beschermde vo gels zijn, mogen ze niet verstoord worden in de broedperiode. In sa menspraak met natuurbescher mingsvereniging de Steltkluut advi seert de gemeente Rijkswaterstaat om de oorspronkelijke broedloca tie aan de middensluis zo snel mo gelijk opnieuw in te richten. Ook volgend jaar zou deze locatie nog dienst moeten doen, bij wijze van overgang naar de nieuwe broedplaats aan de havendam. Die plek moet ontoegankelijk worden gemaakt voor mensen met hon den, zodat de vogels niet verstoord worden. Ook moeten de aanwezi ge ratten bestreden worden. Na de broedperiode kunnen er op daken in de binnenstad vogelver schrikkers worden gezet, zodat de visdiefjes in elk geval volgend jaar op zoek gaan naar een andere broedplaats. SAS VAN GENT Na een zesde en een zevende plaats mikt de Nederlandse vrou- wenploeg met daarin Ingeborg Au- denaerd (27) uit Sas van Gent dit jaar op de top vijf bij het wereld kampioenschap sportvissen. Dat wordt komend weekend gehouden bij het Italiaanse Boretto. De Neder landse vrouwen worden wel gecon fronteerd met een heel ander type visserij dan ze gewend zijn. KUITAART Op het fietspad van de Hulsterweg in Kuitaart is gisteren rond 15.30 uur een 75-jarige fietser uit Hulst gewond geraakt. Hij fietste rich ting Kloosterzande toen enkele jon geren uit tegenovergestelde rich ting kwamen fietsen. Een van hen raakte met zijn stuur de hand van de man, waardoor die viel. Gek neusde ribben en een gekneusde hand was het resultaat. Zwartepoorte Goes B.V. Amundsenweg 33, 4462 GP GOES T 0113 -24 52 45 www.zwartepoorte.nl OOSTBURG De Engelse band The Sure Shots treedt zaterdag op in de bovenzaal van café De Zeeuwse Meisjes aan de Markt in Oostburg. De Sure Shots spelen zogenaamde rockabil ly, energieke en vrolijke muziek. De bezetting van de groep bestaat uit een akoestische bas, drums be staande uit één snare, aangevuld met gitaar en toetsen. Het optre den begint om 21.00 uur. GROEDE In de Lutherse kerk in Groede krijgt jong regionaal talent zondag 20 september de kans zich te pre senteren. Er zijn optredens van Jor- dy de Muijnk (slagwerk), Dylan en Kimberley Blaakman (gitaar), Tijl Damens (componist en zanger) en Helma Kot (mezzosopraan). Na de pauze speelt de jeugdharmonie De Eendracht uit Wevelgem. Aanvang 14.00 uur. BRESKENS Het grootste zeilevenement van .Zeeland, het Breskens Sailing Weekend, wordt gehouden op 28, 29 en 30 augustus. Drie dagen lang staat de jachthaven van Breskens in het teken van zeilwedstrijden. Er worden rond de honderd deelne mers verwacht. Dit jaar wordt voor het eerst ook het open Nederlands Kampioenschap IRC in Breskens gevaren. Tip? redactie@pzc.nl Je bent boven de veertig dus doe eens gek, bedacht de niet onappetijtelijke on derwijzeres. Een facelift achtte ze nog een stapje te ver. Maar aan haar tanden mocht best het nodige worden gesleu teld, vond de juf zelf. Uit puur cosmeti sche overwegingen werd een nachtbeu gel aangemeten. Bijkomend voordeel was dat ze bij het betreden van de echte lijke sponde geen hoofdpijn meer hoefde te veinzen, wanneer ze gelijk wilde sla pen. Toen dat project geslaagd was, werd bleken van het gebit het volgende doel. Totdat ze hoorde wat ze daar tij dens de behandeling allemaal voor moest laten. Geen thee, koffie noch wijn. Haar vriendin uit Zierikzee had dé op lossing: „Wat dacht je van een wc-blok- je, 's nachts? Haakje om de kin en de vol gende morgen weer citroentjes fris." Spelend met hond Paco in haar tuin komt Carien Bolijn tot rust. door Eugène Verstraeten WESTDORPE - Voor het kappen van meer dan vijftig bomen vorige maand ten noordwesten van het Finlandcircuit op de Axelse Vlakte bij Westdorpe, was geen kapver- gunning van de gemeente nodig. Het ging namelijk niet om bomen die op de gemeentelijke lijst van waardevolle bomen staan. Burgemeester en wethouders van Terneuzen antwoorden dat op vra gen van raadslid Cees Freeke (LCF). Die was in de pen geklom men nadat verontruste omwonen den contact met hem hadden ge zocht. Zij hadden namelijk hele maal geen advertentie gezien, waarin de kaalslag werd aangekon digd. De bomenkap sterkte hun vermoedens dat er op het perceel een grote loods gebouwd wordt. Omdat de bomen buiten de be bouwde kom staan, moest alleen een melding worden gedaan bij het ministerie van LNV (Land bouw, Natuur en Voedselkwali teit). Het bedrijf Elasto holding BV heeft plannen om nabij het Fin landcircuit een overdekt E-MX cir cuit op te richten. Dit is een motor circuit voor geluidsarme motoren. Er zijn hiervoor volgens het colle ge nog geen milieu- of bouwver gunningen aangevraagd. MOSSELSOAP Vlamingen vinden mosselboycot kin derachtig zeggen smulpapen in Yerse- ke. Volg de discussie op www.pzc.nl. MEEST GELEZEN 1. Kat in prullenbak gedumpt 2. Man verdronken bij Sluiskil 3. Regio heeft genoeg 'van overkant' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto donderdag 20 augustus 2009 'Sommige raadsleden verliezen het belang van de burger of de gemeente uit het oog en zijn er alleen op uit anderen te pakken' www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48