Zeeland PZC Claims tegen uitblijven rondweg Redden van hond wordt man (77) fataal ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 21 25 Bewoners Traverse vrezen dat hun woning minder waard is als aanleg niet doorgaat Tractorbestuurder krijgt boete voor veroorzaken ongeval Absdale Kitten gedumpt in vuilbak Hulst Zwembad Kloosterzande trekt veel meer bezoekers dan vorig jaar 'Raadsleden moeten elkaar niet bestrijden maar besturen' Meesterschilder maakt hout en marmer met het penseel Donderdag 20 augustus 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl F door Frank van Cooten AARDENBURG - Bewoners van de Traverse in Aardenburg overwe gen schadeclaims in te dienen bij milieuorganisaties en de gemeente Sluis als de aanleg van de rondweg om Aardenburg niet doorgaat. De rondweg komt maandag aan de orde tijdens een zitting van de Raad van State. De Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMF) heeft bij het hoogste rechtscollege beroep aan getekend tegen het bestemmings plan. Volgens de ZMF tast het ver keer op de rondweg de openheid van het landschap aan en zijn er onvoldoende veilige passages voor diverse dierenpopulaties, zoals de boomkikker, die in het gebied voorkomen. Flet dossier rondweg beslaat een periode van ruim twintig jaar zon der dat het tot concrete besluitvor ming is gekomen. Bewoners van de Traverse zijn dit gedraal beu. Het is nog steeds filerijden op de Traverse. „Waar blijft nou de be loofde rondweg", verzuchtte tand arts Apers twee jaar geleden al. Als de Raad van State een dikke streep trekt door de rondweg zijn bewoners van de Traverse bang dat hun woningen flink in waarde dalen. De Traverse blijft dan immers een drukke verkeersader door "de kik- kerstad. Daarom overwegen ze een aantal partijen aansprakelijk te stellen als de rondweg definitief wordt geschrapt. De fractie van Gemeentebelangen in de Sluise gemeenteraad komt op voor de bewoners van de door gaande weg door Aardenburg. „Het wel of niet aanleggen van de rondweg is naar het zich laat aan zien van grote invloed op de waar de van de woning", stelt fractie voorzitter William Gijsel in een brief aan burgemeester en wethou ders. „Daarom is het van het groot ste belang dat de gemeente Sluis al le zeilen bijzet om de rondweg om Aardenburg te realiseren." Gijsel roept het college met klem op tijdens de zitting maandag 'goed vertegenwoordigd te zijn' om alle ZMF-kritiekpunten gede gen te kunnen pareren, zodat de Raad van State wordt overtuigd van de noodzaak van de rondweg. De ZMF is altijd tegen aanleg van de rondweg geweest. door Sheila van Doorsselaer SLUISKIL - Uit het kanaal Gent-Ter- neuzen is ter hoogte van de brug bij Sluiskil gistermiddag het leven loze lichaam van een 77-jarige man uit de gemeente Terneuzen gehaald. De man verdronk, ver moedelijk nadat hij zijn hondje wilde helpen dat te water was ge raakt. Het slachtoffer liet zijn hondje uit op de Westkanaalweg-noord, een smal dreefje pal naast het kanaal. Omstanders zagen vervolgens bei den in het water liggen. De hond kon worden gered, de man ver dween onder water. De hulpdien sten trokken na de melding, vlak voor het middaguur, alle registers open. Het scheepvaartverkeer werd stilge legd en politie, ambulances, brand weervoertuigen (inclusief hoog werker) duikteams en de MUG traumahelikopter uit Brugge kwa men ter plaatse. Terwijl duikers met alle macht in het troebele water naar de man op zoek waren, stond de fiets van het slachtoffer als stille getuige langs de vangrail. Politieagenten ontfermden zich ondertussen over de hond, een zwart teefje, dat zich in alle hec- tiek verstopte tussen de wagens van de hulpdiensten. Met de tijd verstreek ook de hoop op een goede afloop voor het slachtoffer. Om half twee werd het lichaam op een brancard met de hoogwerker uit het water getild. De sterke onderstromen en het troebele water in het kanaal Gent-Terneuzen bemoeilijkten de zoekactie naar de uur zoeken, konden de duikers het lichaam lokaliseren en bergen. 77-jarige drenkeling. foto Maar na anderhalf Camile Schelstraete MIDDELBURG - Een 78-jarige man uit de gemeente Hulst is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een boete van drie honderd euro, voor het veroorza ken van een verkeersongeval. Er was een boete van 1250 euro en een rijontzegging van drie maan den gevorderd. Op 18 september vorig jaar reed de man met zijn tractor over de Tol weg in Absdale en gaf op de krui sing met de Absdaalseweg geen voorrang aan een taxibusje, met als gevolg een flinke aanrijding. De bestuurder van het busje liep daar bij een gebroken enkel op. De rechtbank oordeelde dat er in dit geval geen sprake was geweest van aanmerkelijk onvoorzichtig rijge drag, maar dat de Hulstenaar 'slechts' een voorrangsfout had ge maakt. Een overtreding met een beduidend lager prijskaartje. HULST - In een vuilnisbak op het terrein van zwembad Reynaert- land in Hulst is afgelopen zaterdag een verwaarloosd jong katje van ongeveer acht weken oud gevon den. Het diertje, dat niet zelf in de vuilnisbak kon zijn gekropen, zat onder de vlooien en was er slecht aan toe. De Dierenbescherming spreekt er schande van en is op zoek naar informatie.. Wie iets weet, kan contact op nemen via 0118-490572. KLOOSTERZANDE - Stephanie de Roos (11) uit Kloosterzande bleek gisteren de 25.000e bezoeker van zwembad De Honte in haar woon plaats. Stephanie is een vaste badgast van De Honte, weet badmeester George Boogaart. Zij kreeg uit han den van de Hulster wethouder Fons Dobbelaer een gratis zwem abonnement voor volgend jaar, een badlaken en een bos bloemen. Het bezoekersaantal van het zwembad is flink hoger dan vorig jaar toen de teller aan het eind op 22.000 bezoekers bleef steken. Dat is volgens Dobbelaer niet alleen te danken aan het mooie weer. „De commissie Samenleving heeft zich er hard voor gemaakt dat het zwembad eerder in het jaar zou worden geopend. Dat was een goe de zet waar we heel wat mensen blij mee hebben gemaakt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47