PZC12I Rabo sluit geldautomaten in dorpen Bleekjes VEN-DU1VELANI 22 en 23 25 Zonnemaire en Dreischor straks zonder bankvoorzieningen Kinderdag bij de RTM Oosterlandse tractorbestuurder beboet voor veroorzaken ongeluk Dijkversterking weer op schema almanak Donderdag 20 augustus 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Wie houdt Sebastiaan Sturm af van zijn derde ringrijtitel op rij? Watersnoodmuseum is dik tevreden over bezoekersaantallen door Martijn de Koning ZONNEMAIRE - De Rabobank sluit per oktober de geldautomaten in Zonnemaire en Dreischor. Dat heeft de bank gisteren in een brief laten weten aan haar rekeninghou ders in die dorpen. De dorpsraden zijn teleurgesteld. „Mensen regelen hun bankzaken anders dan vroeger", stelt Anita Suijkerbuijk van de Rabobank Oos- terschelde. „Onze vestigingen en automaten worden steeds minder vaak bezocht." Volgens haar blijft de bank dankzij internet dichtbij haar klanten. „De bank is 24 uur per dag bereikbaar vanuit thuis." Mede daardoor blijft het aantal op names bij automaten 'ver onder de minimum norm die we hante ren'. Bovendien, stelt Suijkerbuijk, zijn de automaten aan vervanging toe, en dat zou veel te duur wor den. De bank verwijst klanten naar de automaten in Brouwersha ven, Zierikzee en Nieuwerkerk en naar de biblioservicebus, die eens in de twee weken een uurtje in Dreischor komt. „En bij ons komt die bus helemaal niet", zegt lohan Goemans, voor zitter van de dorpsraad Zonnemai re. „Wel in Noordgouwe, maar daar hebben wij niks aan." Goemans geeft wel aan dat 'we ja renlang verwend zijn door de Ra bobank. Andere banken hebben zich al heel lang uit de dorpen te ruggetrokken. Maar de Rabobank is wel groot geworden door kleine spaarders op het platteland. Die laat ze nu in de steek." De dorpsraad gaat de bank een brief schrijven om haar ongenoe gen te uiten. Dat is ook de dorps raad van Dreischor van plan, ver telt voorzitter Koos van Gastel. „Want voor met name de oudere bewoners van onze dorp is dit heel jammer." Digna van den Broek van verhuurbureau Zonne maire Vakanties weet nog een ge troffen groep: de toeristen. „Men sen die bij ons een huis huren, moeten we straks naar een ander dorp sturen om geld te kunnen pinnen. Belachelijk." Ze heeft de Rabobank gisteren meteen een brief teruggestuurd, waarin ze aangeeft dat de bank met dit besluit 'in één klap een he leboel kapot maakt'. OUDDORP - Kinderen stonden gisteren en van- het volgens vrijwilliger Mark Grootendorst wijst maar dat de strandgangers ongelijk had- lende kinderactiviteiten zoals een springkus- daag centraal bij RTM-stoomtram op de Brou- 'aardig druk'. „Het was bijzonder leuk en de den." Ook vandaag is het nog kinderdag bij sen, een clown en de miniatuurtrein. wersdam. Ondanks het ideale strandweer was kinderen hebben zich goed vermaakt. Dat be- de RTM. De stoomtram rijdt en er zijn verschil- foto Mechteld Jansen MIDDELBURG - Een 64-jarige man uit Oosterland heeft gisteren van de rechtbank in Middelburg een boete van duizend euro en een voorwaardelijke rijontzegging van een halfjaar gekregen voor het ver oorzaken van een ongeluk. Daarbij raakte een automobilist gewond. Er was een taakstraf van veertig uur en een rijontzegging van een half jaar, waarvan de helft voor waardelijk, geëist. Op 24 april vorig jaar reed de man met zijn tractor met contrage wicht en aanhanger over de Heu- velsweg bij Kerkwerve. Toen hij linksaf wilde slaan, zag hij een te genligger, de bestuurder van een bestelbus, over het hoofd. Die reed in op de tractor. De bestuurder van de bestelbus liep daarbij een lichte hersenschud ding op. Ook raakte zijn elleboog uit de kom. OUWERKERK - De versterking van de Oosterscheldedijk ter hoogte van de Vierbannenpolder bij Ou- werkerk ligt weer op schema. Pro jectbureau Zeeweringen had een achterstand opgelopen, maar door de inzet van een vakantieploeg is die nu ingelopen. Sinds afgelopen maandag wordt weer met de 'nor male' bezetting gewerkt. Het werk moet op 1 september klaar zijn om de doortrek van de bontbekplevier niet te verstoren. Tip? redactie@pzc.nl Je bent boven de 40 dus doe eens gek, be dacht de niet onappetijtelijke onderwij zeres. Een facelift achtte ze nog een stap je te ver, misschien ook wel een tikkeltje overbodig. Maar aan haar tanden mocht best het nodige worden gesleu teld, vond de juf zelf. Uit puur cosmetische overwegingen werd aldus een nachtbeugel aangeme ten. Bijkomend voordeel was dat ze bij het betreden van de echtelijke sponde geen hoofdpijn meer hoefde te veinzen, wanneer ze gelijk wilde slapen. Toen dat project geslaagd was, werd bleken van het gebit het volgende doel. Totdat ze hoorde wat ze daar tijdens de behan deling allemaal voor moest laten. Geen thee, koffie noch wijn. Terwijl ze die doorgaans dagelijks met graagte in neemt. Haar vriendin uit Zierikzee had dé oplossing: „Wat dacht je van een wc-blokje, 's nachts? Haakje om de kin en de volgende morgen weer citroentjes fris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44