PZCL Winkeliers beleven redelijke zomer Bleekjes BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 25 Goese middenstand merkt amper wat van de crisis of het mooie strandweer Snuffelen tussen het fruit Handelaar illegaal vuurwerk moet opbrengst in staatskas storten Inbreker gepakt in Nieuwdorp almanak Donderdag 20 augustus 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl m 10 I Belgen laten mosselen niet staan voor grote bekken, dikke nekken Rijkswaterstaat houdt vast aan verzilting Volkerak-Zoommeer door Lilian Dominicus GOES - Het gaat best goed met de Goese middenstand. Winkeliers komen de zomer door met con stant gebleven omzetten en vol doende klandizie. Ondanks de re cessie, ondanks de mooie zomer. „Wij hebben het niet minder druk in de winkel", constateert bedrijfs leider Astrid Stolk van kledingwin kel 't Rondje. Ze heeft daarnet nog, bij dertig graden, een winter jas verkocht. „Je merkt wel dat mensen minder aankopen doen als er negatieve berichten in de me dia hebben gestaan over de econo mie. Maar we hebben goed gegokt met onze collectie. We hebben ge kozen voor kleding met meer lef, en ook niet te veel commercieel spel. Op die manier kun je je on derscheiden en juist gebruikma ken van de crisis." Bij boekhandel Het Paard van Tro- je is het al de hele zomer 'lekker druk'. „Vanmiddag is het voor het eerst rustig. Iedereen is nu naar het strand. Maar de verkoop van de ansichtkaarten loopt heel goed", zeggen medewerkers José Cijsouw en Jacqueline de Muynck. „Het is een grilliger seizoen dan vo rig jaar", stelt Miranda Luijk, eige naresse van Jambelle. „Je moet wat meer je best doen'om klanten bin nen te halen. Toeristen hebben iets minder te besteden." Dat laatste gaat voor Arjen Ver- schoore van de gelijknamige foto zaak in elk geval niet op. „Het is dertig graden en toch lopen de klanten nog steeds binnen. Kijk, daar vraagt een klant om een foto toestel van dichtbij te bekijken en aan de andere kant van de zaak be stellen ze foto's." Hij heeft geen last van de crisis. „Integendeel. De consument heeft meer te beste den. Nu heb ik het niet over die tien procent die zijn baan kwijt is of gedwongen moet verhuizen. Maar de rest van de mensen is er in januari nog op vooruit gegaan in salaris. Die hebben gespaard, want medio februari, maart, was iedereen voorzichtiger. En nu zijn ze lekker op vakantie en willen ze uitgeven. Met de moderne commu nicatie- en betalingsmiddelen gaat het leven ook door op vakantie. Met de laptop kunnen ze prijzen vergelijken vanuit het vakantie huisje en dan komen ze langs." KAPELLE - Fleur (7) en Julia (4) uit 's-Graven- polder maakten gisteren een prachtig fruit stuk in het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Zij en andere kinderen namen deel aan een kin dermiddag. Enthousiast doken ze de museum- tuin van het museum in. Daar staan bijzonde re fruitbomen met onder meer verschillende appel- en perenrassen. De jongens en meisjes onderzochten het verschil in groei en teelt. Bovendien gingen ze op ontdekkingsreis naar allerlei leven in en rond de fruitbomen. Na tuurlijk kon er ook worden geproefd van het fruit en het eigengemaakte appelsap. In het Kapelse museum wordt de geschiedenis en de cultuur van de fruitteelt in beeld gebracht. foto Ronald den Dekker STAVENISSE - Een 48-jarige inwo ner van Stavenisse moet het geld dat hij vier jaar geleden verdiende met de handel in illegaal vuur werk in de staatskas storten. Dat bepaalde de rechtbank in Middel burg gisteren. Het gaat om een bedrag van 11.250 euro. Dat is beduidend minder dan de officier van justitie in eer ste instantie had geëist: 92.000 eu ro en later teruggebracht tot 57.547 euro. In die hogere bedragen wa ren echter ook de jaren 2003 en 2004 inbegrepen. De rechtbank achtte alleen de illegale vuurwerk- handel in 2005 bewezen. Voor de handel in het vuurwerk, voornamelijk nitraatbommen, la winevuurpijlen en Chinese dui zendklappers, kreeg de man in 2007 een gevangenisstraf van acht tien maanden waarvan zes maan den voorwaardelijk opgelegd. NIEUWDORP - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 58-jarige Pool aangehouden, die ervan wordt verdacht een in braak te hebben gepleegd in een woning aan de Hertenweg in Nieuwdorp. De bewoonster van het huis zag kort na middernacht plots het licht van een zaklamp in haar slaapkamer. Ze alarmeerde de poli tie. Die kon de man kort daarna aanhouden in dezelfde straat. Tip? redactie@pzc.nl Je bent boven de veertig dus doe eens gek, bedacht de niet onappetijtelijke on derwijzeres. Een facelift achtte ze nog een stapje te ver, misschien ook wel een tikkeltje overbodig. Maar aan haar tan den mocht best het nodige worden ge sleuteld, vond de juf zelf. Uitpuur cosmetische overwegingen werd aldus een nachtbeugel aangeme ten. Bijkomend voordeel was dat ze bij het betreden van de echtelijke sponde geen hoofdpijn meer hoefde te veinzen, wanneer ze gelijk wilde slapen. Toen dat project geslaagd was, werd bleken van het gebit het volgende doel. Totdat ze hoorde wat ze daar tijdens de behan deling allemaal voor moest laten. Geen thee, koffie noch wijn. Terwijl ze die doorgaans dagelijks met graagte in neemt. Haar vriendin uit Zierikzee had dé oplossing: „Wat dacht je van een wc-blokje, 's nachts? Haakje om de kin en de volgende morgen weer citroentjes fris."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41