'Precious* opening van competitie filmfestival Unieke wijnaanbieding zeeland j 27 'Niemand neemt op dit moment personeel aan' Als ze geen orders krijgen, is er geen werk LEZERSEMTRA PZC Verleidelijk lekkere "pure" wijn uit Zuid-Afrika! donderdag 20 augustus 2009 BOEKVERFILMINC Tien producties strijden om Film by the Sea Award De krant volgt deze zomer pas afgestudeerde jongeren bij hun zoek tocht naar een baan. Loopbaanadviseur Corry Verpalen uit 's-Heer Hendrikskinderen geeft hun wekelijks een tip bij het solliciteren. TIP VAN DE WEEK: EEN OPEN SOLLICITATIE. „Als je een open sollicitatiebrief schrijft, zorg er dan voor dat deze gericht is aan een persoon. Zet naam, voorletters en func tienaam in het briefhoofd en maak de aanhef ook persoonlijk. Houd zelf het initiatief door te vermelden dat je binnen een be paalde tijd gaat informeren of er mogelijkheden zijn." door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Precious, de nieuwe film van de Amerikaanse filmpro ducent en -regisseur Lee Daniels, opent maandag 14 september de Film Literatuur-competitie van Film by the Sea. In totaal heeft het Vlissingse festival tien boekverfil- mingen voor haar competitie gese lecteerd. Precious is gebaseerd op het boek Push van Sapphire. Lenny Kravitz en Mariah Carey spelen een gastrol in deze film. Oprah Win frey is co-producent. De film ver telt het verhaal van Claireece 'Pre cious' Jones (Gabourey Sidibe), een zestienjarig Afro-Amerikaans meisje uit Harlem dat in een liefde loze omgeving opgroeit. Ze is voor de tweede keer in verwachting van haar vader en wordt door haar moeder mishandeld. Haar leven verandert als ze de kans krijgt over te stappen naar een alternatieve school. Daar komt ze onder de hoede van Ms. Rain (Paula Pat- ton). Hier neemt Precious haar le ven in eigen hand en begint aan een nieuwe toekomst. Precious was eerder dit jaar opgeno men in de Un Certain Re- Gabourey Sidibe in Precious. gard-competitie op het filmfestival van Cannes en won drie prijzen op het Amerikaanse festival Sun dance, waaronder de jury- en de publieksprijs. De film draait vanaf 12 november in de bioscopen. Naast Precious heeft Film by the Sea nog negen boekverfilmingen geselecteerd voor de competitie, waaronder opvallend veel Franse titels. Het zijn: Un barrage contre le Pacipque van Rithy Panh (naar Een dam tegen de Grote Oceaan van Marguerite Duras), Le hérisson van Mona Achache (naar L'élégance du hérisson van Muriel Barbery), Les herbes folies van Alain Resnais (naar L'incident van Christian Gail- ly), Je l'amais van Zabou Breitman (naar Ik hield van jou van Anna Ga- valda), The other bank van George Ovashili (naar Gagma napiri van Nugzar Shataidze), The other man van Richard Eyre (naar een kort verhaal van Bernhard Schlink), Un soir au club van lean Achache (naar De nacht van Christian Gail- ly), Terribly happy van Henrik Ru ben Genz (naar Vreselijk gelukkig van Erling lepsen) en Villa Amalia van Benoit Jacquot (naar Villa Amalia van Pascal Quignard). Deze films strijden om de Film by the Sea Award, die op 19 septem ber wordt uitgereikt en bestaat uit een bedrag van 5000 euro en een sculptuur ontworpen door Aat Veldhoen. De jury bestaat dit jaar uit Marjolein Beumer, Nelleke Noordervliet, Tania Heimans, Naz- miye Oral, Max van Praag, Peter Blok, Pierre Bokma en vaste voor zitter Rinus Ferdinandusse. Het festival, de elfde editie, is van vrijdag 11 tot en met zondag 20 september. Het festival begint met De Storm van Ben Sombogaart. MaXXi "Pure" Pinotage Rosé Reserve 2008 Frisse, fruitige rosé, soepel van smaak. Lekker fruitig van geur met nuances van aardbeien en kersen. Soepel van smaak met hinten van vers geplukt roodfruit. Lange afdronk gekenmerkt door frisheid. Adviesprijs 5,95 Lezersprijs 4,50 MaXXi "Pure" Colombard Reserve 2008 Zeer verleidelijke witte wijn. Milde geur met veel frisheid en impressies van citrusvruchten, dadels en abrikozen. Frisse en fruitige smaak met indrukken van nectarines, perziken en wit fruit. Subtiele afdronk. Adviesprijs 5,95 Lezersprijs 4,50 MaXXi "Pure" Cabernet Sauvignon Reserve 2007 Elegante, stevige en intens fruitige rode wijn. Schitterende warme geur met veel uitbundig rijp en kruidig fruit. Volle krachtige smaak, rokerig en pittig maar toch soepel. Lange afdronk met veel fruitige nuances. Adviesprijs 8,95 Voor meer informatie of bestellen bestelsnel opwww.pzc.nl/webwinkel Betalen en bezorging Wij bieden u de meest veilige betalingsmogelijkheid. Nadat u de wijn heeft ontvangen, ontvangt u enkele dagen later de rekening per post. U betaalt dus pas als u uw bestelling heeft ontvangen. U heeft deze binnen maximaal zes werkdagen in huis. Lezersprijs 5,95 BON MAXXI "PURE" WIJNEN Hierbij bestel ik (aantal) x dozen (6 flessen) MaXXi "Pure" rosé a 4,50 per fles. (aantal) x dozen (6 flessen) MaXXi "Pure" wit 4,50 per fles. (aantal) x dozen (6 flessen) MaXXi "Pure" rood a 5,95 per fles. Vanaf vier dozen betaalt u geen verzendkosten. Bij minder dan vier dozen draagt u 5,95 bij. U ontvangt de rekening per post nadat de wijn geleverd is. VOORLETTERS VOORNAAM OM Ov GEBOORTEDATUM Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Wijnwinkel, Antwoordnummer 10822,7960 WB Ruinerwold. (een postzegel is niet nodig.) BN/DeStem gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.bndestem.nl treft u nadere informatie aan Jan-Kees van der Graaf (23) uit Burgh-Haamstede. Opleiding: hbo business com munication; cursus make laar-taxateur o.z. Zoekt: Een baan als makelaar. Weer een nieuw ge zicht in de werkzoe- kendenrubriek deze week. Jan-Kees van der Graaf rondde in mei zijn oplei ding tot makelaar/taxateur af en is sindsdien op zoek naar werk in de makelaardij. Ook volgde hij in Eindhoven al de hbo-opleiding Bu siness Communication. „Ik werk nu een dag in de week bij een makelaar in Goes, maar die heeft niet meer werk. Het liefst wil ik fulltime bij een makelaar werken en het taxeren onder de knie krijgen, zodat ik het praktijk examen taxeren kan doen. Daar mee kan ik registermakelaar-taxa- teur worden." lan-Kees solliciteerde al bij Mar- saki, waar een vacature was om starterswoningen te verkopen. Hij mocht op gesprek, maar viel later Jan-Kees van der Graaf in de procedure af wegens gebrek aan ervaring. Ook stuurde hij vier open sollicitaties naar makelaars, maar steeds bleken er geen passen de vacatures te zijn. „Er zijn ge noeg makelaars in Zeeland, maar op het moment neemt niemand personeel aan. Ik ben wel van plan volgende week weer een aantal brieven de deur uit te doen." Rens den Hollander (21) uit Me- liskerke Opleiding: hbo bouwkunde aan de HZ in Vlissingen. Zoekt: (bij voorkeur) een baan als werkvoorbereider. Zes dagen per week staat hij voor zijn vakantie baantje te zwoegen in de kassen, maar dat is na tuurlijk niet wat iemand met een hbo-diploma bouwkunde op zak wil blijven doen. Sinds Rens den Hollander in juli afstudeerde aan de HZ, kreeg hij op zijn sollicitatie brieven steeds de reactie dat er geen werk is. Rens is nog in afwachting van een reactie van een aannemingsbedrijf in Nieuwdorp. „Daar heb ik een gesprek gehad, maar of dat iets wordt, is puur afhankelijk van de opdrachten die het bedrijf krijgt. Als ze orders krijgen, is er werk voor me, en als ze geen orders krij gen niet." Daarnaast heeft Rens morgen een sollicitatiegesprek bij een Zeeuwse gemeente voor een functie als tech- Rens den Hollander nisch medewerker vergunningen. Rens heeft al aardig wat gesprek ken gehad en steekt geen uren meer in de voorbereiding. „Ik kijk goed wat de functie inhoudt en ik bedenk waarom ik het zou moe ten worden. Deze baan sluit rede lijk aan bij mijn opleiding, hoewel het niveau ergens tussen mbo en hbo ligt." Tot vorige week volgde de redactie in deze rubriek ook Lucinda Roose (23) uit Sas van Gent en Christian Kwakkelaar (25) uit Vlissingen. Zij vonden allebei werk. Lucinda is tijdelijk werkzaam als verzorgende van dementerende oude ren in zorgcentrum De Vurssche in Axel. Christian vond een baan als trainee bij de gemeente Goes. „Ik ga deel uitmaken van een projectgroep die nadenkt over maatregelen om de fi nanciële crisis aan te pakken. Ik denk dat het een hele goede leererva ring is, waarbij mijn studie communicatie goed van pas komt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29