PZCIa Brand beëindigt topzomer Bomvrije Parkeerterrein Marina Veere Bleekjes WALCHEREN 22 en 23 25 Vuur ontstond in container op de glooiing; kortsluiting of toch aangestoken? Dader berovingen meldt zich Almanak Hi M Donderdag 20 augustus 2009 Geld is spelbreker bij renovatie Zoutelandse Catharinakerk Middelburg boekt resultaat bij bestrijding van de kastanjeziekte Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Waar de eigenaar ja renlang keihard voor heeft moeten knokken, is in de nacht van dins dag op woensdag in een mum van tijd afgebrokkeld tot glasscherven en zwartgeblakerd puin. Voor de Vlissingse Gevangentoren is de zo mer al voorbij. „Piet, je hebt het*goed gehoord. Je hoeft vandaag niet te komen." Het mobieltje van Jurben Ubbink staat geen minuut stil. Zelf loopt de uit bater van het restaurant plompver loren rond in wat rest van zijn ser re. Hij schopt wat scherven weg. „Dit was mijn beste maand ooit. Gasten dirigeer ik maar naar mijn andere restaurant, de Bourgondiër. Want hier hebben we alleen nog maar gerookte zalm..." Leendert van Nieuwenhuijzen, de eigenaar van de Gevangentoren, re lativeert verder. „Als je kijkt naar wat er in Kampen is gebeurd, dan is dit natuurlijk slechts economie. We zijn goed verzekerd." De brand brak even na vieren 's nachts uit, vermoedelijk in een container, die onder de toren op de glooiing stond. Of dat komt door kortsluiting in de koelmachi ne of dat iemand er de hand in heeft gehad, is volgens de brand weer nog niet duidelijk. Dat zoekt de politie uit. Omdat de bodem van de uitbouw bestaat uit houten panelen, kroop het vuur al gauw omhoog. Vooral aan isolatiemateriaal, ingeklemd tussen stalen platen, hebben de spuitgasten een flinke kluif gehad. Doorslag naar binnen hebben zij ternauwernood weten te voorko men. Maar van het terrasmeubilair is nauwelijks iets over, de stapel menukaarten is verworden tot één smeulend blok, het restaurant bin nen is bedekt met een laag roet en zelfs de keuken bovenin de toren bleef niet gespaard. „Daar is corro sie", legt Ubbink uit. „Het is maar de vraag of het te redden valt." Op wat zwartgeblakerde bakste nen na, heeft het monument niets geleden van de brand. De boule vard heeft nog wel even te stellen met een brandlucht. Overigens kwam bij de brandweer bijna gelijktijdig met de Gevangen toren nóg een melding binnen; op het Bellamypark. Maar dat bleek te wijten aan de rookwolken, afkom stig uit de 'Bomvrije'. Het terras van de Gevangentoren in Vlissingen biedt na de brand een trieste aanblik. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Drie berovingen in Vlissingen - op 9, 16 en 17 juni - zijn opgelost. De overvaller, een 20-jarige man, heeft zich gemeld bij de politie. De man bekende de drie berovin gen te hebben gepleegd. Hij ver klaarde dat hij het deed om een vrouw, waar hij in huis verbleef, wat geld te geven. De man heeft geen eigen woon- of verblijfplaats. Hij is voorgeleid aan de rech- ter-commissaris en ingesloten. De 24-jarige Vlissingse vrouw, waar hij tijdelijk in huis verbleef, is verhoord. De overvaller benader de zijn slachtoffers in de wijk Paau- wenburg. Hij deed alsof hij was aangereden en dringend naar het ziekenhuis moest. Zodra mensen hem een lift gaven, trok hij een mes en dwong hij zijn slachtoffers geld te pinnen. Eind juli verspreidde de politie via de media camerabeelden van de verdachte. Anderhalve week later, op 6 augustus, gaf hij zichzelf aan. De politie hield dit nieuws stil, om dat zij eerst wilde uitzoeken of de overvaller alleen handelde. VEERE - Het parkeerterrein bij Mari na Veere, langs het Kanaal door Walcheren, wordt fors uitgebreid. In opdracht van de gemeente on derzoekt de Grontmij hoe de par keerplaats kan worden doorgetrok ken tot aan het Veerse Meer. Ook wordt bekeken of een doorsteek mogelijk is naar het Oranjeplein, en of er nog ruimte is voor her bouw van de Montfoortse toren. Het onderzoek kost 10.000 euro. Je bent boven de 40 dus doe eens gek, be dacht de niet onappetijtelijke onderwij zeres. Een facelift achtte ze nog een stap je te ver, misschien ook wel een tikkeltje overbodig. Maar aan haar tanden mocht best het nodige worden gesleu teld, vond de juf zelf. Uit puur cosmetische overwegingen werd aldus een nachtbeugel aangeme ten. Bijkomend voordeel was dat ze bij het betreden van de echtelijke sponde geen hoofdpijn meer hoefde te veinzen, wanneer ze gelijk wilde slapen. Toen dat project geslaagd was, werd bleken van het gebit het volgende doel. Totdat ze hoorde wat ze daar tijdens de behandeling allemaal voor moest laten. Geen thee, koffie noch wijn. Terwijl ze die doorgaans dagelijks met graagte in neemt. Haar vriendin uit Zierikzee had dé oplossing„Wat dacht je van een wc-blokje, 's nachts? Haakje om de kin en de volgende morgen weer citroentjes Jus."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23