Jongere rijdt vaker met slok op 10 en 11 Veel beginnende automobilisten onder invloed achter het stuur Wandelaar (77) verdronken in kanaal Sluiskil msMUMÊÊÊmm wmWBÊÊÊÊÊÊÊmm 82% e verder Verslagenheid groot in Kampen Belgische krant: Burgemeester 'Mosselboycot verbiedt protest is kinderachtig' op Zeelandbrug ©SU» BEVELANDEN/THOLEN Uitzonderlijk warm 32-35 Haring eten tegen de griep van 1957 Gamer bereikt op WK nieuwe mijlpaal 29 20 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 195 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Niet nadenken op je wakeboard De hele camping wil harde broodjes Boeken Larsson op menige paklijst DEN HAAG - Beginnende bestuur ders rijden in groten getale met te veel drank op. Bij alcoholcontroles vorig jaar bleek een op de twintig jonge automobilisten te diep in het glas te hebben gekeken. Steeds vaker gaan zij zo fors over de schreef dat hun rijbewijs wordt ingenomen. Ook moeten velen een cursus volgen bij het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR). Dat leert het rapport 'Rijden onder in vloed in Nederland', dat het minis terie van Verkeer en Waterstaat en het Bureau Verkeershandhaving van het Openbaar Ministerie (BVOM) vandaag presenteren. Sinds 1 januari 2006 geldt voor be ginnende bestuurders, bestuurders die minder dan vijf jaar een rijbe wijs hebben, een alcohollimiet van 0,2 promille. Nederland telt een miljoen beginnende bestuur ders. Voor automobilisten die lan ger dan vijfjaar rijden geldt een li miet van 0,5 promille. Cijfers van het BVOM en het CBR leren dat vorig jaar 4,8 procent van de beginnende bestuurders meer dan 0,2 promille alcohol op bleek te hebben. Dat is iets lager dan in 2007, toen 5,2 procent te veel had gedronken. De daling komt echter geheel voor rekening van de 'lichte' drinkers. Het aantal zware drinkers (meer dan 0,8 pro mille) nam juist toe van 1,2 naar t,4 procent. Vooral op uitgaans avonden gaan veel beginnende be stuurders in de fout. Vanaf volgende maand zet de poli tie bij alcoholcontroles nieuwe, snellere blaasapparatuur in. Auto mobilisten hoeven straks minder hard en minder lang te blazen. SLUISKIL - Een 77-jarige man uit de gemeente Terneuzen is gistermid dag verdronken in het kanaal Gent-Terneuzen. Hij was even voor het middaguur te water ge raakt vanaf een parallelweg vlakbij de brug van Sluiskil. Vermoedelijk omdat hij zijn hond wilde redden die in het water was beland. Het scheepvaartverkeer werd stilge legd. Een grootscheepse zoek- en reddingsoperatie waarbij de hulp verlening alle registers open trok, mocht niet baten. Het overleden slachtoffer werd rond 73.30 uur ge lokaliseerd en aan de wal gebracht. pagina 22: redden van hond wordt man fataal Geen druppel alcohol achter het stuur reageer op www.pzc.nl fSBESSSkEÊÊÊÊ' reacties: 327 Duikers gaan te ver met blokkade van Zeelandbrug BBBBs 18% Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34, 35. Bijlage: Uit/Zomerkrant. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688"55553Cr zijn een, vier, zes en acht jaar oud. De overige gezinsleden konden ontko- foto Vincent Jannink pagina 4 en 5: vier broers komen om bij brand ANTWERPEN - De meerderheid van de Vlamingen vindt de oproep voor een boycot van Zeeuwse mos selen kinderachtig. Bij een web poll van de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws gisteren zegt 51 procent de oproep kinderachtig te vinden. Dertig procent vindt het een goed idee en 18 procent inte resseert het niet. De Vlaamse par tij Open VLD had tot de boycot in de Antwerpse restaurants opgeroe pen als wraak op Nederland. Den Haag is te laat met het uitdiepen van de Westerschelde. Vrijwel alle restaurants negeren de oproep. pagina 3: 'Balkenende moet ru zie met Belgen sussen' ZIERIKZEE - Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duive- land heeft de demonstratie op de Zeelandbrug verboden. Duikers en vissers willen zondag protesteren tegen het gebruik van staalslakken bij dijkversterking onder water in de Oosterschelde. De bedoeling is bij een geopende brug de rijbaan op te lopen en wachtende automo bilisten een flyer te overhandigen. Rabelink vindt dat uit veiligheids oogpunt ongewenst. Hij zegt dat rekening moet worden gehouden met passerende ambulances en motoren die vooraan willen staan. pagina 3: CDA wil opheldering KAMPEN - Forensisch onderzoek aan de woning in Kampen, waar door een brand gisterochtend vier broers uit hetzelfde gezin om het leven zijn geko men. De verslagenheid en het verdriet zijn groot in de stad. De slachtoffers GRATIS Samsung Star 3.2 Megapixel camera Volledige intemetbrowser 2-jarig Hi Online 15 €13,95 GRATIS Samsung Jét 3.1 inch full touchscreen 5 Megapixel camera 2-jarig Hi Online 20 €16,95 Mobiel internet, nu 2,50* €19,95 Ga naar hi.nl, de Hi Winkel of bel 0800-0346 fling Mobiel 'memel geldt le 12 maanden daamo €9,95 /mnd. jfc vco* de /eerwaarden ap hml Welkom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1