DUITSLAND Rotterdam ontslaat Ramadan Europese steun voor Zeeuwse oestersector 4 en 5 29 op ALLE Duitsland-reizen KRAS.NL Aanslag op Navo-konvooi bij Kabul verder Gemeente en Erasmus Universiteit zetten integratieadviseur aan de kant WALCHEREN m 'n\s Zonnig en heet 30° Te koop: gegevens van 130 miljoen creditcards Oranje-atleten kleurloos op WK in Berlijn WOENSDAG 19 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 194 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 4/ Breskens houdt Dolle Woensdag Een skydiver is de baas in de lucht Zilte zaligheden in Zierikzee ROTTERDAM - Tariq Ramadan moet nu toch het veld ruimen in Rotterdam. De omstreden integra tieadviseur mag niet langer wer ken bij de gemeente en ook niet bij de Erasmus Universiteit, waar hij een gasthoogleraarschap burger schap en identiteit vervulde. De 46-jarige islamoloog kwam vo rige week opnieuw in opspraak toen bekend werd dat hij een we kelijks tv-programma over de is lam maakt voor een nieuwszender die door de Iraanse regering wordt gefinancierd. Zowel de gemeente als de universiteit vinden dit niet acceptabel. Ramadan werd eerder dit jaar onderwerp van discussie na een publicatie in de Gay Krant. Hij zou negatieve uitlatingen over homoseksuelen hebben gedaan. Onderzoek van het Rotterdamse college pleitte hem daarvan vrij. De kwestie leidde er wel toe dat de WD uit het college stapte, Rotterdam en de universiteit stel len nu dat het werk voor de Iraan se nieuwszender niet door de beu gel kan. Te meer daar Ramadan er mee doorging toen na de verkie zingen in Iran de autoriteiten pro testen met harde hand neersloe gen. „Daarmee is het noodzakelijk draagvlak weggevallen." De beslis sing heeft niets heeft te maken met Ramadans functioneren bij de gemeente en universiteit. De af gelopen tweeënhalf jaar heeft hij zijn werk goed gedaan, stellen het college van B en W en het college SWALMTAL - Bij een scheidingsdrama in een wo ning in het Duitse Swalmtal, vlak over de grens bij Roermond, zijn gisteravond drie mensen om het leven gekomen. Waarschijnlijk zijn ze doodge schoten. De politie maakte met het bestormen van de woning een einde aan een urenlange gijze ling. De vermoedelijke dader van de schietpartij bleef ongedeerd en werd gearresteerd. De politie meldde dat het motief in de familie sfeer ligt. Duitse media schrijven dat de ex-man LyOOHDEEl K/ccJ] tot 25 KORTING Boek vóór 24 augustus! Zie www.kras.nl/duitslandvoordeelweek Alleen geldig op reizen met vertrek t/m 31 oktober waarom zou je meer betalen MIDDELBURG - De Nederlandse Oes tervereniging krijgt 3,5 ton Europe se subsidie voor onderzoek naar nieuwe kweekmethoden en ver breding van de markt. Innovatie is volgens voorzitter Cees van Liere hard nodig om de rentabiliteit van de oestervisserij te verbeteren. De Zeeuwse oestervissers hebben vorig seizoen een flinke knauw ge kregen. Door toegenomen concur- pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: 'het is maar net hoe de natuur met je omgaat' van bestuur van de universiteit. Ra madan legt zich niet neer bij de contractontbinding. Hij begint in elk geval tegen Rotterdam een juri dische procedure, zei hij vanaf zijn vakantieadres in Marokko. Hij noemde de veronderstelling dat hij het Iraanse regime zou steunen door mee te werken aan de zender 'naïef en simplistisch'. KABUL - Een zelfmoordterrorist is gisteren aan de rand van de Af ghaanse hoofdstad Kabul met een auto vol explosieven ingereden op een Navo-konvooi. Zeker acht mensen kwamen om het leven, onder wie twee Af ghaanse VN-medewerkers en een Isaf-militair. Meer dan vijftig men sen raakten gewond, onder wie twee Isaf-leden. De Taliban heb ben de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. pagina 5 en 6: banger voor uit slag dan voor aanslag pagina 13: te gast: minister Van Middelkoop over de missie van de vrouw, die in de woning woonde, begon te schieten tijdens een bezichtiging van het huis. Bij de schietpartij zouden twee makelaars en twee advocaten aanwezig zijn geweest. foto Roland Weihrauch/EPA Duikers gaan te ver met blokkade van Zeelandbrug reageer op www.pzc.nl Zie pagina 3 UW reacties: 399 Zeeland heeft te weinig naaktstranden 52% HM oneens Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Economie: 11; Meningen: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 25; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34, 35. Bijlage: Zomerkrant. naü rende en mindere kwaliteit slonk het Nederlandse aandeel op die in ternationale markt zo'n 25 pro cent, aldus Van Liere. Ook de oogst bleef vorig jaar met zo'n 500.000 stuks achter bij het gemiddelde. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1