dat is interessant! 3 Kampioenschap buikschuiven Het schaapje in de wei aW/ Dolle Woensdag in Breskens Go Coco Loco in Zeeuwse disco's dinsdag 18 augustus 2009 Met een ezel over het strand Een wandeling met ezel kost 15 euro per per soon. Kinderen tot en met twaalf jaar 7,50 euro. Maximaal twee kinderen per wandeling. De tocht duurt ongeveer drie uur, inclusief een ijsje op het strand. Ook in de kerstvakantie kan er met ezels over het strand worden gewandeld. Meer informatie over ezeltochten op het Wal- cherse strand op www.ezeltjesophetstrand.nl. De dieren kunnen niet worden gehuurd. De eige naar gaat altijd mee tijdens de tocht. Op Noord-Beveland is er een soortgelijk initia tief in de maak. Bianca Plune richt daar een ezel verhuurbedrijf op. zeis over het strand van Dishoek loopt. foto Ruben Oreel Ze loopt voor het eerst mee, maar vindt de liefde die de dieren geven nu al hartverwarmend. Ze is zeker van plan nog eens mee te gaan. En dat is allesbehalve een garantie voor een soortgelijke tocht. Ezels gedragen zich tenslotte altijd anders. Nu ook, ezel Chico is niet vooruit te branden en sjokt maar wat achteraan. Totdat hij in de ga ten krijgt dat hij huiswaarts loopt. Dan zet hij er opeens flink de pas in. Toch loopt hij niet weg bij de rest van de groep, die minder haast heeft. Een ezel is een kudde dier en weet z'n plaats. Molken- boer vindt juist dat zo leuk aan de lastdieren: ze hebben een eigen wil en zijn toch sociaal. „Ezels zijn echte knuffeldieren, heel zachtaardig. Ze lijken soms een beetje sullig. Maar ze zijn echt slim. En als ze iets niet willen, dan doen ze het ook niet." Ze onder vond het aan den lijve. Toen de dieren voor het eerst de duinen over moesten, was er geen bewe ging in te krijgen. Totdat ze de leider van de groep kon verleiden met een bos worte len en hem zo (en daarmee de rest) stapje voor stapje het strand op dirigeerde. Sindsdien gaan ze als makke lammetjes mee. Bij het strandpaviljoen, waar de begelei ders zich te goed doen aan een ijs je, laten ze zich ook uitgebreid aai en door de aanwezige kinderen. Er is geen gevaar, zo vertelt Molken- boer. „Een ezel schrikt niet snel en zal dus bijvoorbeeld nooit achter uit trappen." De confrontatie met een paard spreekt boekdelen. Het edeldier schrikt, maar de ezels wor den er niet warm of koud van. Die weten dat er straks in het bos sap pige klaver is te grazen. Dat is veel interessanter! De ezels krijgen na de wandeling een poetsbeurt. foto Ruben Oreel kamperland - Altijd al eens zoals voormalig profvoetballer Pierre van Hooydonk op uw buik willen schuiven? Dan is zaterdag uw kans. Dan wordt aan de Ruiterweg 2A in Kamperland het tweede Open Noord-Bevelandse kampioen schap buikschuiven gehouden. Om 13.00 uur barst de strijd los. Kinderen vanaf zes jaar mogen meedoen. Er wordt zowel indivi dueel als in teams van vier perso nen gegleden. Deelnemers mogen overigens in beide categorieën uit komen. Deelname is gratis. Opgeven kan via buikschuiven@solcon.nl tot een uur voor aanvang. Meer infor matie is verkrijgbaar bij H. Meulen- berg: tel. 0113-371588. oostkapelle - Het 'Natuurhalfiiur- tje' is een activiteit voor peuters en kleuters, georganiseerd door het museum Terra Maris in Oost- kapelle. Op donderdag 20 augustus van 11.00 tot 11.30 uur komen kin deren op een speelse manier van alles te weten over het schaap en zijn leefwereld. Samen met een museummedewerker gaan de kin deren de landschapstuin in, waar ze in de huid kruipen van het schaap. De activiteit 'Het schaapje in de wei' is bedoeld voor kinde ren die met hun (groot)ouders het museum bezoeken. De kosten voor het halfuurtje zijn drie euro per kind. Kinderen tot en met drie jaar mogen gratis deelnemen. Aan melden kan op de dag zelf bij de balie van het museum. www.pzc.nl/zomerkrant ffjy? Jp' Si ACTIVITEITEN Wie, wat en waar: alle evenementen op een rij. W PODIUM Muziekliefhebbers vin den hier alle optredens. STUUR UW TIPS NAAR ZOMER@PZC.NL Zet uw foto in het album Zomer 2009 breskens - Vissersdorp Breskens hoopt morgen met de achtste 'Dol le Woensdag' in de jaarlijkse reeks feestelijke woensdagen in Breskens weer veel toeristen te trekken. Dans, een braderie en andere acti viteiten voor jong en oud zijn mor gen onderdeel van het Bressiaanse straatbeeld. De feestelijkheden vin den plaats op en om het Spuiplein en beginnen vanaf 17.00 uur. Voor het jonge publiek is er een spring kussen aanwezig. Verder verkopen kinderen hun oude spulletjes op een rommel markt. Ook treedt de Belgische dans- en theatergroep Aglaja op. Dit gezelschap bestaat uit vijftig studenten uit België, die naar ei gen zeggen 'een boodschap van le vensvreugde' dansen. renesse - De Go Coco Loco Tour doet donderdag Zeeland aan. Deze show vol Caribische invloeden strijkt neer in discotheek Trinity in Renesse en discotheek De Hooi zolder in Westkapelle. Dansers en danseressen zetten een exotische show neer. Een brass band zal het geheel muzikaal on dersteunen. Behalve een danscom- petitie worden er deze avond ook speciale zomerse cocktails ver kocht. Hoe het weer ook zal zijn, de kans op een zwoele zomeravond is vol gens de organisatoren met zo'n ambiance in deze twee uitgaansge legenheden groot. De Go Coco Loco Tour trekt door heel Nederland. Meer informatie op www.malibu.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71