61 buitenland weg.nl Bloedige aanslag in noorden van Kaukasus Explosie in centrale Siberië: acht doden supervoordelige busreizen m* 8 dagen Zeil am See en Krimmler watervallen Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Duitse vader doodt koppige zoon (2) Homo's Irak worden gemarteld en gedood Ex-vrouw stak tent Koeweit in brand Leeuwen Kenia met uitsterven bedreigd Treinrover Biggs (80) naar verpleeghuis dinsdag 18 augustus 2009 MS®S8!8!%8S^a8$il 4 dagen Antiekmarkt Lille en Belgische steden Vertrek: 4 september Hoogtepunten: antiekmarkt 200km antiek en brocante, straattheater, wielerwedstrijden, verschillende concerten. Stadstour Brussel en Brugge, bezoek Antwerpen, chocolade proeverij, het Atomium. Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet, stadswandeling Brussel o.l.v. gids, stadswandeling Brugge o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar. Hoogtepunten: Keulen, Phantasialand, Grugapark, Königswinter, dom van Keulen, chocolademuseum, Mayschoss, Villa Hügel. 2 hotelovernachtingen, 2 maal ontbijt, vervoer per Tourist Class touringcar. Vertrek: 4 september Hoogtepunten: Kufstein, Bruck, Krimmler watervallen, Mittersill, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hintersee, Wienermittag, Ferleiten, Zelltaler boemeltreintje, boottocht Königsee, Hohe Tauern. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijtbuffet en diner, 5 maal lunch(pakket) welkomstdrankje, wandeling Bruck, Wienermittag met live muziek, vervoer per Comfort Class touringcar. Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. /JA^C) Alle fouten voor behouden. Prij/eneijnvano f en per persoon, excltl 5, resetvtrrngskosten. yj \S^j/ eventuele toeslagen overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd) scr Kijk voor meet informatie op www.tfftwtg.nl KEULEN Omdat zijn tweejarige zoontje zijn bord niet leeg wilde eten, heeft een Duitse man het kind gedood. Hij gooide het jongetje met volle kracht tegen een muur. De peuter liep een schedelbreuk en hersenlet sel op. Dat zeiden aanklagers giste ren bij het begin van het proces te gen de man. Hij had het jongetje ook al eens tegen een muur ge gooid vanwege een volle luier. BAGDAD In Irak hebben milities het gemunt op homo's. Zij worden er gemar teld en vermoord. De sjiitische mi lities begonnen hun campagne te gen homo's begin dit jaar in Bag dad, maar zijn inmiddels in veel an dere Iraakse steden actief. Dit zegt de mensenrechtenorganisatie Hu- man Rights Watch in een rapport. De autoriteiten doen niets om het geweld te stoppen. KOEWEIT-STAD De ex-vrouw van een bruidegom heeft opgebiecht de brand te heb ben aangestoken op een huwelijks feest in Koeweit, waarbij 43 vrou wen en kinderen omkwamen. De 23-jarige vrouw bekende tegenover de politie dat zij benzine had ge bruikt om de volgepakte huwelijks tent in vlammen te doen opgaan. Haar voormalige echtgenoot zou haar slecht hebben behandeld. NAIROBI Wie in Kenia leeuwen wil bewon deren, moet opschieten. De autori teit op het gebied van wilde dieren in Nairobi zegt dat er nog tweedui zend leeuwen zijn en dat de dieren over twintig jaar zijn verdwenen als niet snel wordt ingegrepen. Vee-eigenaren jagen op dieren die hun kuddes bedreigen, ziektes hou den huis en door overbevolking worden de leefgebieden kleiner. Ronnie Biggs foto AP LONDEN Treinrover Ronnie Biggs zal zijn laatste dagen slijten in een verzor gingshuis in Londen. De 80-jarige Brit werd sinds vorige maand in een ziekenhuis in Norfolk behan deld voor ademhalingsproblemen. Vorige week werd hij formeel in vrijheid gesteld en verdwenen zijn bewakers. Gisteren was hij vol doende hersteld om naar een ver pleeghuis te worden vervoerd. NAZRAN - Het zuiden van Rusland is gisteren getroffen door de dode lijkste aanslag in jaren. Een vracht wagen vol explosieven ontplofte op de binnenplaats van een politie bureau in Nazran, de grootste stad van de deelrepubliek Ingoesjetië. Zeker twintig mensen kwamen om, 120 mensen raakten gewond. De truck reed aan het begin van de ochtend met hoge snelheid door het hek van het politiebu reau en reed in op een groep agen ten die op appel stonden. De explosie, die een flinke krater veroorzaakte, was in de hele stad te horen. Auto's werden omverge blazen en bomen vlogen in brand. Onder de slachtoffers zijn behalve agenten ook omwonenden. In Ingoesjetië is het vooral de afge lopen maanden onrustig, net als in andere nabijgelegen deelrepu blieken en landen. In juni raakte president Yoenoes-Bek Jevkoerov van de deelrepubliek gewond door een aanslag op zijn leven. Hij is bijna hersteld. Volgens Jevkoerov is de aanslag ge pleegd door islamitische militan ten. „De militanten hebben deze terroristische daad uitgevoerd met als doel de situatie in de deelrepu bliek te destabiliseren en hun ei gen, belang te vergroten", aldus de president. Zijn plaatsvervanger, Rashid Gai- sanov, wees naar de politie. „Onze agenten zijn zwak. Ze kunnen zichzelf en de inwoners van de re publiek niet verdedigen", zo zei hij tegen een Russisch persbureau. Ook vanuit Moskou werd gespro ken over maatregelen om de veilig heid in het gebied te verbeteren. President Medvedev besloot de mi nister van Binnenlandse Zaken van Ingoesjetië de deur te wijzen. „Deze terreurdaad had voorkomen kunnen worden", oordeelde het Russische staatshoofd. In de deelrepublieken in de noor delijke Kaukasus vinden dagelijks kleine aanslagen plaats. In 2004 vielen 92 doden in Ingoesjetië, toen Tsjetsjeense rebellen de macht in het centrum van Nazran overnamen. Elders in de regio was in 2005 nog een zware aanslag. pagina 10: heilige oorlog be heerst Kaukasus Russische autonome republieken in Kaukasus RUSLAND Kaspische Zee Grozny Nazran •Machatsjkala Zwarte Zee GEORGIË TURKIJE AZERBEIDZJAN Q Karatsjai-Tsjerkessië bevolkingsaantal werkeloosheid bnp5 436.100 24% 1.858 Kabardië-Balkarië 789.500 15% 1.583 Noord-Ossetië 642.200 24% 1.669 Ingoesjetië 303.500 45% 883 Tsjetsjenië 862.200 onbekend onbekend Q) Dagestan 2.121.200 22% 931 Nederland 16.570.613 4,8% 32.480 *Bruto nationaal product per hoofd van de bevolking in dollars in 2005. infographic: CRW bron: ANP en Atlantische Commissie MOSKOU - De grootste waterkracht centrale van Rusland is gisteren stilgelegd na een dodelijk ongeval. Zeker acht medewerkers kwamen om het leven en veertien raakten gewond, terwijl 65 mensen wor den vermist. Het ongeval deed zich voor in de centrale van Saja- no-Sjoesjinskaja, aan de rivier de Jenisei in Siberië, die aluminiumfa- brieken van stroom voorziet. Volgens een eerste onderzoek ex plodeerde een transformator tij dens reparatiewerkzaamheden, waarna de muren en het plafond van een turbinehuis instortten en een machinekamer vol water liep. De stuwdam werd niet beschadigd en plaatsen stroomafwaarts liepen geen gevaar. Wel is er olie in de ri vier terechtgekomen. T\vee van de tien turbines zijn ver nield en een derde is zwaar bescha digd, zei Vasili Zoebakin, de waar nemend directeur van de eigenaar van de centrale RusHydrop. Het herstel van de centrale zou 'eerder jaren dan maanden' gaan duren. De stroomvoorziening van het ge bied is door andere centrales over genomen. De aluminiumovens van liet bedrijf Rusal brandden ge woon, maar in de nabijgelegen stad Tomsk en het omliggende mijnbouwgebied is een tekort aan stroom gemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6