Studio brengt dansplezier over zeeland 121 Handtekeningen voor behoud naaktstrand Drukte bij meldpunt voor overlast scooters Gekrakeel in Vlaamse grensstreek over mogelijke tweede kerncentrale OPENING Danszaal met verende vloer en drie kleedkamers in Goes i o '?,j, ss ssësüsï® a y<./ 1 Een lang gekoesterde droom komt uit voor Shirley Kleij. Begin september gaat haar dansschool in Goes-Zuid open. door Lilian Dominicus Het wordt de komende tijd nog hard werken voor Shirley Kleij uit Goes. Nog een kleine drie weken en dan opent ze haar eigen dansstudio. De ruimte: de grote, voormalige gymzaal boven Dirk van den Broek (in de volks mond de JB). „Het is nu de tijd om de boel aan te kleden, ja. Er moeten nog spiegels in, ik wil een barretje dat mensen na de les wat kunnen drinken, dat soort dingen. Maar de vloer is perfect; er zit zelfs een vering in. Het is hier ruim, meer dan driehonderd vierkante meter. En er zijn wel drie kleedka mers, geweldig!" Voor Shirley komt een lang gekoes terde droom eindelijk uit. Ze gaf al les bij verenigingen en dansscho len in de buurt. „Maar dat is niet hetzelfde als een eigen studio. Hier kan ik bepalen hoe het er aan toe gaat." De studio gaat zes dagen in de week open. Er wordên onder meer urban dance, lyrical hiphop, pilates, showdance, klassiek, mo dern en jazz gegeven. Maar er ko men ook lessen sport- en spel voor 4- tot 7-jarigen. „Vooral jonge tjes van die leeftijd kiezen vaak voor de sport die hun vriendjes ook doen. Maar hier laten we ze met de meest voorkomende spor ten kennismaken", zegt Shirley. Wie zijn kennis van stijldansen wil opfrissen, bijvoorbeeld voor een bruiloft, kan bij haar aanklop pen. „Vooral voor de openings- dans." En voor feestjes en partijen maakt Shirley ook programma's. „Je ziet het steeds vaker hier, dat ouders hun kinderfeestje uit han den geven. In Haarlem en Heem stede gebeurde dat al, maar nu zie ik in Zeeland ook meer aanvra gen." De lessen mogen vooral niet te duur zijn, vindt Shirley. „Ik zit on der de prijs van de andere scholen. Een jaar lang een uur in de week dansen kost hier 170 euro, drie kwartier is 145 euro. Elke tweede, derde of vierde les in de week is de helft van de prijs. Zeker in deze tijden van crisis mogen mensen van mij ook in termijnen betalen." Een lage prijs betekent overigens geen concessie aan de kwaliteit van het onderwijs. „Ik neem al leen mensen aan die afgestudeerd zijn aan de Dansacademie. En heel belangrijk is dat ze het plezier van het dansen kunnen overbrengen." Q Open huis op 5 en 12 september met workshops van Larz Schuiling en Gianinni. Meer info: www.dansstu- dioshirley.nl. aHssssssB-iysaB door Frank van Cooten groede - Het protest tegen een mogelijke verplaatsing en verklei ning van het naaktstrand bij het Poldertje in Groede neemt toe. Ini tiatiefnemer Alain De Coessemae- ker heeft inmiddels een kleine tweecfuizend handtekeningen ver zameld van mensen die het strand je op de huidige plek en van dezelf de omvang willen houden. Het strandje is een zone van 550 meter tussen de paalhoofden 20 en 23. Volgens De Coessemaeker wil Sluis het naturistenstrand redu ceren tot een zone van 160 meter tussen Nieuwe Sluis bij Breskens en paalhoofd 20. De Coessemae ker is daarom een actie begonnen. Volgens hem is het naaktstrand enorm populair bij naturisten. „Dit strand is het enige waar natu risten nog kunnen genieten van een rustgevend stukje strand met een goede geborgenheid. Gezien het aantal naturisten dat elk jaar opnieuw verder toeneemt, wordt deze zone, zeker op drukke dagen, als een strikt minimum ervaren." Alleen in het Vlaamse Bredene is volgens De Coessemaeker nog een zone van driehonderd meter be schikbaar. „Die is echter veel te klein." Het naturistenstrand bij Groede is onderdeel van de kustversterking, die in september begint. De dui nen worden weliswaar zeewaarts verplaatst, maar er wordt ook zand opgespoten zodat er voldoen de strand overblijft, stelde een woordvoerder van de gemeente Sluis gisteren. door Wout Bareman terneuzen - De mogelijke bouw van een tweede kerncentrale bij Borssele stuit op weerstand in de Vlaamse grensstreek. De gemeenten Sint Laureins, As senede en Zelzate willen betrok ken worden bij de uitwerking van de plannen. Ze liggen hemels breed ruim veertig kilometer van Borssele verwijderd. 1 De startnotitie "Milieueffectrappor- tage (MER) moet ook ter inzage liggen voor de inwoners van Bel gische gemeenten die zo dicht bij Borssele liggen. Maar volgens bur- l gemeester Annick Willems van t Sint-Laureins werden de grensge- meenten pas met die MER gecon- K fronteerd via een bericht in de krant De Standaard. Pas na contact met de betrokken Nederlandse in stanties werd de startnotitie als nog gemaild. Een andere krant, Het Nieuwsblad, heeft de afgelopen weken de me ning van de lezers in de grens streek gepeild. Gemiddeld bleek ruim zestig procent tegen de komst van een tweede kerncentra le zo vlak over de grens. In Zelzate heeft de mogelijke komst van een tweede Zeeuwse kerncentrale geleid tot politiek ge krakeel. Schepen Kristof Ste- velinck (energie) vindt dat 'zijn' burgemeester Freddy De Vilder veel te fel heeft gereageerd op het plan. Volgens Stevelinck was de furieuze reactie van de burgemeester mis plaatst. De burgemeester had, al dus de schepen, de zaak eerst moe ten bespreken in het schepencolle ge. Maar 'het dossier was amper binnen of hij had al een stand punt ingenomen'. Dat 'getuigt van gebrek aan respect voor de ge meenteraad'. De schepen verwijt de burgemees ter bangmakerij. „Moderne kern centrales zijn veel veiliger en mi lieuvriendelijker dan de oude cen trales." Overigens bestaan ook in België plannen voor de bouw van een nieuwe, vijfde, kerncentrale in Doel. Die zijn afkomstig van elek triciteitsproducent SPE-Luminus. Het bedrijf lanceerde de plannen nauwelijks een maand voor de be sluitvorming over de sluiting van de oudste centrales in Doel en Ti- hange (in 2015). Greenpeace heeft direct fel gereageerd. door Maurits Sep vlissingen - Het Vlissingse meld punt voor klachten over scooters en auto's heeft in twee weken tijd 75 klachten ontvangen. Dat zegt de gemeente Vlissingen, die het initiatief heeft genomen voor het digitale meldpunt op internet. De gemeente moet de aard van de klachten nog bekijken. De meldin gen worden niet alleen doorge stuurd naar de politie. Ook het handhavingsteam van de gemeen te wordt ingezet om te controleren op plekken waar regelmatig over last wordt gemeld. De gemeente hoopt zo te voorkomen dat het met de overlast van scooters en au to's op die plekken erger wordt. Het gemeentebestuur heeft het meldpunt geopend omdat er vaker wordt geklaagd over het rijgedrag van scooters en auto's. foto Ronald den Dekker ï-:Mï Shirley Kleij in haar eigen, ruime dansstudio die begin september opengaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61