binnenland 15 80 a 90% straat met bellen Stopverbod rukt op bij scholen G Gezondheidsraad: Mexicaanse griepprik niet voor iedereen dinsdag 18 augustus 2009 maakt gebruik van draadloos telefoneren wachtwoorden, zodat criminelen niet zomaar geld kunnen wegslui zen van een rekening. „Wij vol doen aan alle richtlijnen voor vei lig bankieren", aldus een woord voerder. De Rijksvoorlichtings dienst doet geen enkele medede ling over de beveiliging van gsm-verkeer van het kabinet en het Koninklijk Huis. „Maar ministers bellen sowieso met extra beveiligde telefoons", zegt Maarten Lörtzer, woordvoer der bij TNO. Bij het onderzoeksin stituut zijn de experts volgens hem niet verbaasd als de software- beveiliging van gsm-gesprekken op straat ligt. De code is verou derd, terwijl de techniek niet heeft stilgestaan. Consumenten die het zekere voor het onzekere willen nemen doen er volgens hem goed aan om op umts over te stappen. De beveili ging van die techniek is veel inge wikkelder, en daardoor nog niet ge kraakt. „En anders moet je je voortaan afvragen wat je nog wel en juist niet wilt versturen met je gsm." isassBHgffiemrasK; DEN HAAG - Het is volgens de Ge zondheidsraad en het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Mi lieu (RIVM) niet nodig alle Neder landers in te enten tegen de Mexi caanse griep. Ongeveer vijf tot zes miljoen mensen zullen worden op geroepen om zich tegen het virus te laten inenten. Het gaat om die genen die nu al jaarlijks een 'gewo ne' griepprik halen, alle gezonde zestig-plussers en vrouwen die drie maanden of langer zwanger zijn én een aandoening hebben die hen extra kwetsbaar maakt voor de griep. Ook artsen, ver pleegkundigen en mantelzorgers die direct contact hebben met mensen uit deze risicogroepen, kunnen de vaccinatie krijgen. Nie mand is verplicht zich te laten in enten. Politievakbond ACP betreurt het dat agenten niet bij de eerste groep horen. Volgens voorzitter Gerrit van der Kamp moet voorko men worden dat veel agenten uit vallen, omdat anders de veiligheid in het geding komt. Hij vindt dat de deskundigen erg hebben gerede neerd vanuit de gezondheidszorg. Volgens Klink is niet gezegd dat an deren per definitie niet zullen wor den ingeënt. Mogelijk kunnen ook zij op eigen initiatief een prik ha len bij de huisarts. Klink overlegt hierover binnenkort met de Twee de, Kamer. In een reactie op het advies rea geert de ouderenbond Anbo ver baasd op de vaccinatie. „Eerder le ken senioren niet als eersten aan de beurt te komen, omdat zij al een soort afweer hebben tegen de ze griep. Mogelijk zijn zij in de ja ren '50 al in aanraking geweest met een vergelijkbaar virus", aldus de ouderenbond. Volgens het RI- VERKEERSVEILIGHEID Auto's niet toegestaan door Laurens Kok emeenten willen met een stopverbod zoveel mogelijk ouders ont moedigen hun kinde ren met de auto naar school te brengen. De aanleiding voor de stopverboden is dat veel automobi listen hun kinderen vlak voor de deuren van school afzetten. Hier door ontstaan vaak gevaarlijke ver keerssituaties die de omgeving van de school onveilig maken, met na me voor kinderen die met de fiets of te voet naar school gaan. De stopverboden komen zowel in grote steden als in kleine gemeen ten voor. De gemeente Groningen gaat het verst: daar moet binnen een jaar bij alle 54 basisscholen in de stad een verbod op stilstaan gel den. Op overtreding staat een boe te van zestig euro. Ook in Haarlem, Waalwijk, Weert en Kampen wordt al met stopver boden gewerkt. Andere gemeen ten denken er nog even over na. Veilig Verkeer Nederland (WN) is blij met het stopverbod, maar stelt tegelijkertijd dat er nog 'een we reld te winnen' is. Zo werkt de organisatie aan een landelijk netwerk van zogeheten 'verkeersouders', die de vaders en moeders 'op vriendelijke wijze' op hun gedrag moeten gaan aanspre ken. Momenteel zijn er ongeveer 2600 verkeersouders actief, op een totaal van 7000 scholen. In sommige delen van het land gaan kinderen vanaf deze week weer naar school. Gisteren begon de campagne 'De scholen zijn weer begonnen'. WN roept ouders op voortaan de fiets te pak ken om de kinderen af te zetten. Volgens de organisatie is het be langrijk dat kinderen ervaring op doen op de fiets. Even een gesprekje voeren via de mobiele telefoon kan binnen een paar jaar wel eens minder ontspannen zijn als de beller weet dat anderen gemakkelijk mee kunnen luisteren. foto jorrit Knuvelder/GPD VM hebben veel ouderen echter aandoeningen waardoor ze 'moge lijk toch minder tegen de griep be stand zijn'. De Anbo verwacht dat senioren massaal gebruik van de vaccinatie gaan maken. Hoewel al 34 miljoen vaccins zijn besteld om alle Nederlanders twee keer in te enten, vindt de minister het nog niet nodig uit voorzorg ie dereen te vaccineren. Volgens des kundigen verloopt de griep voor alsnog mild en zijn de gevolgen klein. Klink benadrukt dat de vin ger aan de pols wordt gehouden. „Het virus kan plotseling agressie ver worden of zelfs veranderen waardoor de risico's groter wor den." Hij wil daarom in september opnieuw met deskundigen praten. Mocht het nodig zijn, dan zal hij de criteria verruimen. Het is voor het eerst dat Klink ook ouderen tot de 'risicogroep' telt. Windows Vista Nederlands 15 4" TFT DVD-brander 160GB opslagruimte I Icm 2-jarig Vodafone 27.50 abonnement (inclusief 200 min 400 sms) Goes Vlissingen Middelburg Terneuzen Dordrecht Breda Etten-Leur Roosendaal Bergen op Zoom Oosterhout Tilburg kpn T- Telfort. Alle Netwerken Nieuw Verlenging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5