Wereld gaat open voor Late zege Theo Oudeman 281 sport Openwaterzwemmers op het ereschavot Barcelona op voorsprong in Supercup Bas Rijkeboer voor 't eerst bij Moluks elftal Vier mountainbikers voltooien Ekerbike Franck Ribéry weer geblesseerd Abdelkader Benali op marathonavond Uefa nomineert Edwin van der Sar Jankovic verslaat Safina in finale BEACHVOLLEYBAL Hulstenaar naar WK voor jeugd onder negentien jaar dinsdag 18 augustus 2009 MIDDELBURG Bas Rijkeboer speelt vanavond met het Moluks voetbalelftal tegen Veendam. De doelman van het Mid delburgse Jong Ambon is voor het eerst geselecteerd voor het team. In Veendam wordt een benefietduel gespeeld voor hulporganisaties op de Molukken. Aanvaller Josimar Pattinama van Hoek was ook uitge nodigd, maar heeft vanwege een rugblessure afgezegd. MIDDELBURG Vier Zeeuwse mountainbikers heb ben de loodzware Ekerbike, een wedstrijd over 90 kilometer, vol bracht Aan de wedstrijd in Zwit serland deden duizend mountain bikers mee. Bij de eliterenners wer den Rudy Vos (Grijpskerke) 22e, Da niël Paardekooper (Oostkapelle) 23e en Nehemia Paardekooper (Oostkapelle) 26e. Alexander Paar dekooper werd 30e bij de masters. MUNCHEN Franck Ribéry is opnieuw gebles seerd geraakt. De Franse vedette van Bayern München verliet giste ren de training met een spierbles sure. Hij ontbreekt vandaag in de ploeg van Van Gaal in de oefenwed strijd tegen Görlitz. Ribéry miste de competitiestart wegens een knieblessure. Hij maakte zaterdag tijdens tegen Werder Bremen (1-1) als invaller zijn rentree. KAMPERLAND De Zeeuwse Kustmarathon trapt dit jaar op 10 september af met een marathoncafé. De deelnemers aan de verschillende onderdelen kun nen in het Grand Café van de Eme- lissebrouwerij in Kamperland in de stemming komen met een hap je en een drankje en een spreek beurt van Abdelkader Benali, ro manschrijver en marathonloper. De avond begint om 19.30 uur. NYON De Europese voetbalbond Uefa heeft Edwin van der Sar genomi neerd als beste clubkeeper van het jaar 2009. De Nederlandse doel man van Manchester United heeft in zijn categorie de concurrentie van Petr Cech (Chelsea) en Victor Valdez (FC Barcelona). De prijzen worden uitgereikt op 27 augustus tijdens de loting voor de groepsfa- se van de Champions League. CINCINNATI De Servische tennisster Jelena Jan kovic heeft het WTA-toernooi van Cincinnati op haar naam geschre ven. De als vijfde geplaatste Janko vic was in de eindstrijd duidelijk te sterk voor Dinara Safina, de nummer één van de wereldrang lijst: 6-4 6-2. Voor de voormalige nummer één van de wereld bete kende de eindzege in Cincinnati de tiende titel uit haar carrière. middelburg - De Zeeuwse open waterzwemmers hebben bij wed strijden in Heerjansdam en Aal smeer van zich doen spreken. Priscilla Meerman verkeert in goe de vorm, getuige haar tweede en derde plaats op de 3000 meter vrijeslag. Zowel in Heerjansdam als Aalsmeer zwom ze in de jeugd- categorie naar het podium. Judith Stap was in Heerjansdam de snelste jeugdzwemster op de 5000 meter; met 1.14.59,83 zette ze er een baanrecord neer. Ze kwam later op de 1000 meter vrije slag als tweede binnen in de jeugdcate- gorie. 's Anderdaags was er een derde plaats op dezelfde afstand. Op de hoofdnummers schoolslag was Christoph Bral succesvol met een derde plaats in de jeugdcatego- rie. Eline Nijskens kwam in Aal smeer tot een ereplaats; zij tikte als derde aan. Omdat er samen werd gestart met de mannen, was het gat met winnares Astrid Koert groot; zij kwam zeven minuten eerder binnen. Sjoerd van de Poe- le, Manon Kloosterman, Lotte Dal- meijer, Wouter Stap, Nikita van den Ouden en Charlotte Bral kwa men in de jeugdnummers op het ereschavot. Kloosterman won de 500 schoolslag in Heerjansdam; Stap de 500 meter in Aalsmeer, net als Van den Ouden. door René van Stee hulst - Misschien zijn ze niet de jongste deelnemers aan het WK beachvolleybal voor spelers onder de negentien jaar in Alanya. Feit is echter wel dat de zestienjarige Dirk Boehlé uit Hulst en zijn één jaar oudere partner Erik Nijland uit Etten-Leur als piepjong duo Nederland vertegenwoordigen in de Turkse badplaats. Zij verdienden hun ticket mede dankzij hun recent behaalde titel op het NK bij de jeugd onder acht tien jaar. „Maar daarmee waren we er nog niet Bobby Kooy en Mart van Werkhoven waren al zeker van hun plaats, omdat zij heel goed hadden gepresteerd op het NK on der twintig jaar. Daarom moesten we een beslissingsduel spelen om als tweede Nederlands team te kunnen worden afgevaardigd. Dat wonnen we, waardoor we naar Turkije mochten", vertelt Dirk Boehlé. Hij voegt er aan toe dat hij het ge wend is om de benjamin van het gezelschap te zijn. „In de landelij ke competitie zitten we zo'n beet je tussen de eerste en de tweede di visie. En dan ben ik ook altijd de jongste." De jeugdige Hulstenaar vormt al enkele jaren een koppel met Nij land. Ondertussen vormen ze een geoliede tandem. Zij ontmoetten elkaar op een clinic beachvolley bal. De jongens zijn verslaafd aan hun favoriete sport. Boehlé is op het zand de verdedi ger en de man die de set-ups van zijn partner moet zien af te ma ken. De Zeeuws-Brabantse samen werking leverde tot dusverre niet alleen de nationale titel onder de achttien jaar op, maar in 2008 ook die bij de jeugd onder de zeven tien jaar. „En we zijn dit jaar in de categorie onder de twintig jaar vierde gewor den", benadrukt Boehlé nog maar eens het succes van het tweetal. Als het aan hem ligt, gaan ze nog heel lang met elkaar door. Althans, als het behalen van de absolute Ne derlandse top niet het ultieme doel is van de combinatie Boe- hlé-Nijland. „Punt is dat ikzelf 1,85 meter lang ben en Erik een centimeter korter. Niet klein natuurlijk, maar toch onvoldoende om als beachvolley- balduo echt een rol van betekenis te kunnen spelen op het hoogste plan. Misschien moet we dus ooit besluiten om er allebei een lange blokkeerder bij te zoeken. Maar zo ver is het nog lang niet. Dat is echt iets van de heel lange termijn." Zowat dagelijks reist Boehlé naar Breda om bij Breda Beach te kun nen trainen. Bovendien verruilde hij in de zaal Morres voor VT Kemzeke/Stekene, waar de ha vo-scholier aan het Reynaert Colle ge ook meetraint met de mannen die op het één na hoogste Bel gische niveau spelen. door Fred Rabout oostburg - Sportief is het duiven- seizoen van Theo Oudeman niet wat hij zich er van had voorge steld. „Een van de slechtste van de afgelopen decennia", deelt hij van uit zijn woonplaats Kapelle mee. Ook al is het nog zo duister, er gens is er dan toch wel weer licht in die duisternis. Daarvoor zorgde afgelopen zaterdag het 'kampioen- tje' van de 68-jarige Oudeman. Het blauwe jaarlingduivinnetje pakte vorig jaar de vitessetitel van Zeeland bij de jonge duiven. Trou wens, haar vader en opa pakten ooit het duifkampioenschap in het toenmalige Rayon 5. Afgelopen zaterdag kwam de dui- vin met een snelheid van ruim 118 kilometer per uur vanuit het 156 ki lometer verder gelegen Arras naar de Kapelse Schuttershof gevlogen. Ze was daarmee de snelste van Zeeland, een predikaat dat het duifje krijgt omdat het geen pro vinciaal concours was. Deze twee de natoer voor oude en jonge dui ven in een gezamenlijk concours werd immers in drie groepen ge lost en de omstandigheden zijn dan niet eerlijk genoeg om er een Zeeuws concours van te maken. Bovendien is er geen enkel vitesse- concours een provinciaal concours omdat de afstand te gering is. Of datgene wat zijn vitessekam- pioentje presteerde het seizoen voor Oudeman alsnog redt? „Nee. Ik vind het niet onaardig, maar het maakt mijn seizoen niet goed. Het begon met de oude nog rede lijk, daarna zakte het naar een be denkelijk niveau. Met de jonge kon ik amper nog in de uitslagen komen. Ik heb zelfs een paar con coursen laten lopen, want ik ben geen mannetje dat voor een laatste prijs gaat." „Aan het begin van het seizoen heb ik gezorgd dat er wat meer ver se lucht door mijn hokken stroom de. Het is misschien te veel van het goede geweest. Maar er is hoop. Gilles de Nooijer uit Arne- muiden schenkt me vers bloed om uit het dal te geraken." De winnende duivin zat op grote jongen en was één van de 39 oude en jonge duiven die Oudeman naar Arras had gestuurd. Er was trouwens dubbel succes voor Oudeman, die al jaren de kas van de Afdeling Zeeland beheert. Voor Arras werden maar liefst 16.628 duiven ingezet. „Ook dit was een goede dag voor een pen ningmeester", aldus de man die het jaar 1968 nog steeds op een speciaal plekje op de harde schijf heeft staan. Toen immers bezorgde een tweeja rige blauwe doffer hem in veertien dagen tijd twee provinciale zeges. Dit op concoursen vanuit Chateau- roux en Ruffec. TWaalf jaar later volgde dan provinciale winst van uit Melun. Dat gebeurde nog bij de zaterdagvliegers, waarvan hij in 1989 penningmeester werd om na de fusie in 1996 de kas mee te ne men naar de gefuseerde Afdeling Zeeland'96. Komend weekeinde staat er voor de jonge duiven weer een najaars- klassieker, vanuit Orleans, met daarnaast de derde natoer, het vit- esseconcours vanuit Peronne, op het programma. Judith Stap verbeterde in Heerjansdam het baanrecord. foto Peter Nicolai bilbao - FC Barcelona heeft de eer ste wedstrijd om de Spaanse Su percup gewonnen. De kampioen van Spanje zegevierde op bezoek bij Athletic de Bilbao met 2-1. Bar celona klopte Bilbao vorig seizoen al in de finale van het toernooi. Athletic Bilbao mocht als verlie zend finalist aantreden in de strijd om de Supercup. De thuisploeg kwam vlak voor rust op voor sprong door een doelpunt van Os car de Marcos. Barcelona stelde in de tweede helft orde op zaken. Xa- vi Hernandez en Pedro Rodriguez Ledesma waren verantwoordelijk voor de Catalaanse treffers. Barce lona speelde nog zonder de ster ren Lionel Messi en Zlatan Ibrahi- movic. FC Barcelona begint de Spaanse competitie op maandag 31 augus tus met een thuiswedstrijd tegen Sporting Gijon. Drie dagen eerder strijdt de winnaar van de Cham pions League met Shakhtar Do netsk om de Europese Supercup.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54